23.06.20, 20:31Fot. via: gov.pl

ABW zatrzymało czterech podejrzanych o propagowanie faszyzmu

KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO MINISTRA KOORDYNATORA SŁUŻB SPECJALNYCH:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby podejrzane o propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im do 2 lat więzienia. Do zatrzymań doszło 19 i 23 czerwca br. na terenie województwa łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zatrzymani mężczyźni to dostawcy i wytwórcy przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa.

Funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania, zameldowania oraz lokale należące do podejrzanych. W trakcie przeszukań zabezpieczonych zostało wiele przedmiotów zawierających treści propagujące faszystowski ustrój państwa. W lokalach należących do mężczyzn znajdowały się m.in. klamry, wpinki, krzyże, flagi, pieczątki, naszywki, kordziki oraz medale z symboliką SS, NSDAP oraz wizerunkiem Hitlera. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczne nośniki danych oraz dokumentację mogące mieć związek z produkcją i obrotem wskazanymi przedmiotami. Ponadto ujawnione zostały trzy miejsca produkcji tych emblematów na masową skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli także mienie o wartości 95 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o produkowanie, posiadanie i przesyłanie w celu rozpowszechniania przedmiotów zawierających treści propagujące nazistowski ustrój państwa. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Czynności przeprowadzone były przez funkcjonariuszy Delegatur i Wydziałów Zamiejscowych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Poznania, Katowic, Radomia i Zielonej Góry. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy w Radomiu Delegatury ABW w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. Sprawa jest rozwojowa.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych
Komentarze

ktos2020.07.3 13:07
Ksiądz Kneblewski będzie miał przeczyszczony komin w celi ?
Stefek2020.06.24 9:00
Ale, że PiS zatrzymał swoich działaczy? Czym podpadli?
Wojtek Polak2020.06.24 8:47
nasze wspaniałe służby złapały olbrzymią grupę przestępczą aż4 faszystów {nsdap to nie faszyzm a nazizm}. a czemu to służby nie łapią czerfono-tęczofych komuchów {bękarty marksizmu- komunizm nazizm faszyzm}.a przecież czerfono-tęczofa komusza zaraza łazi po ulicach naszych miast rozsiewając ohydę zboczenia.
KOSTEK2020.06.24 7:39
Dobra robota ABW. Teraz czekam na podobną łapankę na antyfaszystów. Bo jedni warci są drugich.
Obiektywny2020.06.24 4:59
pewnie rabini pedofile to produkowali bo hajs zwietrzyli na sprzedaży małolatom tego syfu
tom2020.06.24 0:02
te przedmioty przypominają mi podróby starych przedmioty , może ci ludzie to raczej handlarze fałszywkami , niby antykami .
Miła122020.06.23 22:51
Za to bolszewicy mogą paradować ze swoimi czerwonymi flagami z sierpem i młotem. I wszystko gra.
Michał Jan2020.06.23 21:40
Jakby propagowali faszyzm, czyli ustrój, w którym na pierwszym miejscu jest państwo (brzmi znajomo?), to musieliby mieć symbole typu rózgi liktorskie i podobizny Mussoliniego. A tak, to propagowali narodowy socjalizm. Może ktoś z "Procy" jakoś zacznie kumać te klimaty, a nie powielać schematy od delatorów od p. prof. Pankowskiego?
Faszysta2020.06.23 21:33
Cxy jednym z zatrxzymanych był ten koleś z TVN organizator i propagator słynnych urodzin Hitlera?
katolicka kretynizacja polski2020.06.23 21:03
wiadomo z której parafii są ci czterej aresztowani księża?
Po 11, OBOJETNY2020.06.24 0:27
No pewnie, że wiadomo. Z parafii "Najświętszego serca Gott mit uns'a Jezusowego"