ABW inwigilowała Sikorskiego? Ostra odpowiedź ministra!!! - zdjęcie
22.03.19, 19:51Zdj. Youtube/Alan Mielewczyk

ABW inwigilowała Sikorskiego? Ostra odpowiedź ministra!!!

4

Czy były szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski był inwigilowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Tak twierdzi Jan Piński z "Gazety Finansowej". "To fejk"- odpowiada zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, Maciej Wąsik. Polityk przypomniał przy tej okazji, jak za czasów rządów PO-PSL inwigilowano jego żonę.

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od 2016 r. w ramach procedury "Lord" inwigilowała @sikorskiradek. Może @StZaryn wyjaśni nam co takiego uzasadniało użycie tajnych służb przeciwko byłemu marszałkowi Sejmu i szefowi MSZ?"- napisał na Twitterze redaktor naczelny "GF", Jan Piński. 

"Skierowałem w tej sprawie pismo do Prezesa Rady Ministrów. Liczę, że tym razem napisze prawdę. A po wyborach i tak zweryfikujemy"-odpowiedział Radosław Sikorski. Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, Maciej Wąsik określił "rewelacje" "Gazety Finansowej" mianem "plotek z magla". "Inwigilowaliście mnie czy nie? Unik uznam za potwierdzenie"-odpowiedział Sikorski. 

Wąsik podkreślił raz jeszcze, że to "fejk". I przypomniał pewną sytuację z przeszłości:

"Pana obóz polityczny inwigilował mnie i moją rodzinę. Telefon mojej Żony był na podsłuchu 3 miesiące. Niech Pan zmieni źródło informacji. Bo to produkuje tylko fejki. Ośmiesza się Pan posługując nim"-napisał zastępca ministra Mariusza Kamińskiego. Głos w tej sprawie zabrał również rzecznik koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn:

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (4):

diagnosta2019.03.22 21:14
Zespół paranoiczny byłego ministra PO ?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.22 21:34
teraz to się nazywa zespół andriuszkowaty :)
Matylda z Wadowic2019.03.22 21:03
Wąsik to ten który roznegliżowany obściskiwał się z innym facetem i ten co ukradł benzynę na stacji paliw, za co ścigała (i złapała) go polska policja....hmmmmm
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.22 20:35
Dziwny ten Sikorek. To oczywiste, że cię inwigilują. Ja się już dawno przyzwyczaiłem. Czasem nawet robie kawę i razem z pączkami zanoszę ABWuaczkom jak sterczą w oplu przed moim domem.