Aborcja jest czymś znacznie gorszym niż molestowanie seksualne dzieci przez księdza - zdjęcie
06.05.13, 13:55

Aborcja jest czymś znacznie gorszym niż molestowanie seksualne dzieci przez księdza

22

Kiedy dziecko jest molestowane czy krzywdzone seksualnie to „umiera jego przyszłość” - podkreślał hierarcha, ale to nie powinno być porównywane do aborcji, która jest po prostu „morderstwem”. W niczym nie zmienia to jednak faktu, że arcybiskup zaznaczył, że ksiądz, którego złapano na pedofilii powinien być skazany przez władze świeckie, a później wydalony za stanu kapłańskiego.

TPT/Foxnews.com

Komentarze (22):

anonim2013.05.6 14:03
Kryptopedofil !!!!! Pi pi pi pi piiiiik
anonim2013.05.6 14:05
No i teraz wszystko jest już oczywiste :)
anonim2013.05.6 14:12
Moja propozycja karania za aborcję: 1. Kobieta zabija dziecko z własnej woli, z premedytacją, jej motywem nie są problemy osobiste (przykład Maria Cz. dokonała już kilku aborcji, chwali się tym i jest z siebie dumna) - 25 lat więzienia 2. Motywem kobiety są problemy osobiste, jest niepełnoletnia, "facet" ją porzucił itd. - 5 lat więzienia 3. Pkt. 2 + jest zmuszana np. przez rodziców, partnera itd. - 2 lata więzienia. 4. Próba dokonania aborcji - 2 lata więzienia. Wyroki nie powinne być zawieszane, bo za zabójstwo lub próbę jego dokonania powinno się iść siedzieć.
anonim2013.05.6 14:41
@wik A za aborcję w celu ratowania życia i zdrowia matki kar się nie będzie przewidywało.
anonim2013.05.6 14:54
Piogal- Robisz się nudny!
anonim2013.05.6 15:04
@Piogal 5. Kobieta została zgwałcona - 1 rok więzienia (ten przypadek zasługuje na wyjątkowe złagodzenie kary)
anonim2013.05.6 15:17
@Piogal Świat ulega samozagładzie. W państwach nie rządzą normalni ludzie, a mordercy i zboczeńcy, którzy zajmują się zamiast gospodarką, to szerzeniem gender ideologii i pomysłów feministycznych, więc zdaję sobie sprawę, że będzie coraz gorzej zamiast coraz lepiej, ale może Polska się przed tą falą zła obroni. Polacy dali radę marksistom, może dadzą radę neomarksistom.
anonim2013.05.6 16:33
@Thorgal Owszem, pedofilia w Kościele prawie nie istnieje. W Niemczech 1 na 2000 księży jest pedofilem, a w USA 1 na 3000. Wg badań Kościół Katolicki jest najmniej dotknięty pedofilią ze wszystkich kościołów w Stanach. Poza tym ze statystyk wynika, że w USA, w czasie kiedy za pedofilię zamknięto 30 księży, do więzienia poszło 6000 nauczycieli wychowania fizycznego.
anonim2013.05.6 17:04
skoro "umiera przyszłość" to tak samo, jakby nie żyły. nie ma co porównywać tych tragedii, znowu pokaz żałosnej próby ucieczki od odpowiedzialności za własne błędy.
anonim2013.05.6 18:19
Bardzo mądry i wyważony osąd arcybiskupa. W sposób stanowczy, logiczny i jednoznaczny wykazał prawdę i zakreślił proporcje. Tylko prymitywny idiota nie widzi różnicy pomiędzy gwałtem, a bestialskim mordem, a takim przecież jest aborcja.
anonim2013.05.6 18:36
tesserakt napisał: Jeśli miała warunki, by to zmienić, a nie zmieniła, tzn. działała świadomie, to jest jej wina i odpowiada jak za zabójstwo. A o tym już będzie musiał rozstrzygać sąd. Bardzo miło słyszeć, że chcesz, żeby traumatyczne przeżycie kończyło się dla matki w sądzie - no bo kto inny jak nei sąd ma prawo rozstrzygnąć czy pronienie, a zarazem nieumyślenie spowodowanie śmierci było z zaniedbania czy z braku środków na przykład na odpowiednią dietę... Już widzę te kuriozalne sprawy w sądach.
anonim2013.05.6 19:15
zatem będziemy pierwszym krajem który skazuje kobity za poronienie... Poroniony to jest ten pomysł. I właśnie do tego prowadzi bezmyślna i ślepa wiara.
anonim2013.05.6 21:09
arcybiskup zwariował doszczętnie
anonim2013.05.6 21:14
chcenie żeby u nas też tak było? Całkowity zakaz aborcji w Nikaragui zagraża życiu dziewcząt i kobiet, odmawiając im praw do ratującego życie zabiegu, zabraniając lekarzom efektywne udzielać pomocy i przyczyniając się do zwiększenia w tym kraju okołoporodowej śmierci matek - do takich wniosków dochodzi Amnesty International w nowym raporcie. Znowelizowany Kodeks Karny Nikaragui przewiduje wyrok więzienia dla kobiety, która szuka możliwości aborcji, a także dla lekarza, który zapewni jej pomoc medyczną. Nowy Kodeks wprowadza sankcje dla lekarzy i pielęgniarek, którzy leczą ciężarną kobietę z powodu raka, malarii, HIV/ AIDS, kłopotów kardiologicznych, gdy takie leczenia jest przeciwwskazane w ciąży i może spowodować uszkodzenie lub śmierć embriona lub płodu.Idzie nawet tak daleko, że karze kobiety, które doświadczą poronienia, ponieważ w wielu przypadkach, niemożliwe jest rozróżnienie poronienia, do którego doszło z przyczyn naturalnych i wywołanego sztucznie.-Delegacja Amnesty International spotkała się z młodymi dziewczętami, które były ofiarami przemocy seksualnej z rąk bliskich krewnych lub przyjaciół i zostały zmuszone do donoszenia ciąży - by urodzić, w wielu przypadkach, własnych braci i siostry. Położnicy, ginekolodzy i lekarze rodzinni w Nikaragui, powiedzieli Amnesty International, że w warunkach istniejącego Kodeksu Karnego, nie są w stanie zapewnić efektywnej opieki medycznej nad chorymi śmiertelnie ciężarnymi kobietami i dziewczętami, z powody potencjalnego ryzyka dla płodu.Jedna z lekarek powiedziała Amnesty International, że modli się, aby nie spotkać pacjentki z bezmózgowiem płodu (choroba ta oznacza, że płód nie może przeżyć). Perspektywa powiedzenia kobiecie, że będzie musiała donosić ciążę, mimo wyniszczających efektów fizjologicznych i psychicznych, jest dla niej trudna do wyobrażenia.-To, co widzieliśmy w Nikaragui, to po prostu horror-- mówi Kate Gilmore, zastępczyni Sekretarz generalnej Amnesty. -Dzieci są zmuszane do rodzenia dzieci. Kobietom odmawia się podstawowej opieki medycznej, w tym ratującej życie-.
anonim2013.05.6 21:36
dokładnie tak jak powiedział dostojnik Kościoła , tak właśnie jest! A libertyni i lewacy plują jadem .............
anonim2013.05.6 21:44
"Gdyby biskupi mogli zachodzić w ciążę, aborcja byłaby sakramentem". Molestować mogą i stąd chyba w.w wnioski arcybiskupa.
anonim2013.05.7 1:41
Ha ha ha Hierarcha wyraził nieśmiałą próbę spojrzenia łaskawszym okiem na pedofilę wśród księży , a co poniektórzy forumowicze biją mu brawo. Żenada Aborcja jest zbrodnią na dziecku nienarodzonym, pedofilia kapłanów zbrodnią w trójnasób obrzydliwą: 1kontakt seksualny z wyuzdanym zwyrodnialcem ,zamiast naturalnej kolei rzeczy i odkrywania własnej seksualności z partnerem/ ką zbudowanej na wzajemnym uczuciu 2 zbrukanie niewinnośći i zniewolenie dziecka poprzez wykorzystanie swej uprzywilejowanej pozycji 3 bezpowrotne pozbawienie zaufania do księży kościoła i wiary , gdy w końcu dziecko odkrywa że jest ofiarą przestępcy, a zwracając się do kogokolwiek o pomoc słyszy tylko połajanki że konfabuluje - bo cóż znaczy słowo dziecka przeciw słowu kapłana.
anonim2013.05.8 9:27
@Mirame Zabójstwo to zabójstwo. Przecież "każdy inny wszyscy równi" @aromz.p Duchowny nie bagatelizuje molestowania. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Najwidoczniej dla niektórych to nadal wiedza tajemna:D
anonim2013.05.10 7:10
@ Paleokonserwatysto :-) ABORCJA JEST CZYMŚ ZNACZNIE GORSZYM NIŻ MOLESTOWANIE DZIECKA PRZEZ KSIĘŻY Wg Martineza: ABORCJA>> MOLESTOWANIE Wg Aromza.p: ABORCJA = MOLESTOWANIE Czytam myślę i wnioskuję , nie musisz się ze mną zgadzać. Pozdrawiam:-)
anonim2013.05.10 9:06
@aromz.p Według mnie: gwałt<<aborcja<<morderstwa dokonane przez kartele narkotykowe<<ludobójstwo. Gdyby duchowny powiedział, że gwałt to pikuś, błahostka wtedy byłoby bagatelizowanie. Co prawda można się nie zgadzać z arcybiskupem, bo kolejność tych zbrodni jest dyskusyjna. Nie wiem czy jest sens porównywania tych zbrodni co wymieniłem. Mogłoby to prowadzić do absurdu, że np. zgwałcona kobieta idzie na policję i opowida o przestępstwie. Policjant mówi na końcu, że i tak miała pani szczęście, bo kartel po gwałcie zabijają swe ofiary. Ciężko to do końca porównać.
anonim2013.05.20 8:03
Dziecko nienarodzone to oksymoron. Nie ma czegoś takiego jak dziecko nienarodzone, to jak książka nienapisana, czy (to bardziej do Was trafi) modlitwa nieodmówiona. Płód ma tylko potencjał, by być dzieckiem, ale wpierw musi się urodzić. W końcu kobieta w ciąży mówi "spodziewam się dziecka", a nie "mam dziecko". Wypowiedź tego duchownego to tylko kolejna furtka dla księży pedofilii, którzy może i robią coś złego, ale przecież są gorsze rzeczy... Aborcja jest, homoseksualizm jest, in vitro jest... Co tam, jedno dziecko.
anonim2013.05.29 21:51
Aborcja to zabójstwo - nie wiem jak można popierać bestialskie morderstwo.