Do prowadzonej przez partnera Göring-Eckardt organizacji pozarządowej „United4Rescue” z budżetu państwa ma trafiać rocznie nawet do dwóch milionów euro. Chodzi o organizację zajmującą się wyławianiem migrantów z Morza Śródziemnego.

- „Fakt, że partner wiceprzewodniczącego Bundestagu z frakcji Zielonych jest w zarządzie tego stowarzyszenia i że to stowarzyszenie jest hojnie finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych kierowane przez Zielonych, ma wyjątkowo mdły posmak”

- podkreśla poseł Wolfgang Stefinger z CSU.

Niemcy finansują proimigranckie organizacje

Z niemieckiego budżetu płyną ogromne dotacje do organizacji wspierających nielegalnych migrantów. Niedawno ogromną burzę wywołały informacje, wedle których niemiecki rząd ma wspierać finansowo dwie organizacje pozarządowe, które zwożą nielegalnych imigrantów na południe Włoch. Agencja Ansa ujawniła list, który do kanclerza Niemiec Olafa Scholza skierowała w tej sprawie oburzona premier Włoch Giorgia Meloni.

- „Z zaskoczeniem dowiedziałam się, że wasza administracja – bez koordynacji z rządem włoskim – rzekomo zdecydowała się wesprzeć znacznymi funduszami organizacje pozarządowe zaangażowane w przyjmowanie nielegalnych migrantów na terytorium Włoch oraz akcje ratownicze na Morzu Śródziemnym”

- napisała.

- „Uważam, że wysiłki krajów UE zainteresowanych udzieleniem Włochom konkretnego wsparcia powinny raczej koncentrować się na budowaniu strukturalnych rozwiązań zjawiska migracji. Dotyczy to również wysiłków finansowych”

- dodała.