Co do tego, że „100 konkretów” Platformy Obywatelskiej stanowiące rzekomo program polityczny, są przygotowane jedynie na potrzeby otumanienia już i tak dość dobrze zabetonowanego elektoratu partii reprezentującej głównie niemieckie interesy, nikt myślący zdroworozsądkowo nie ma absolutnie żadnych złudzeń.

- Gdy usłyszeliśmy o tym pierwszy raz, powątpiewaliśmy. Bo czy plan lidera opozycji może być aż tak cyniczny? Jednak kolejne rozmowy z osobami bardzo dobrze zorientowanymi w sprawach Platformy, będących blisko jej przewodniczącego i kierownictwa, przyniosły potwierdzenie – piszą redaktorzy portalu wPolityce.pl.

Jak brzmi to zdanie?

- Zastałem sytuację dużo gorszą niż sądziłem. Dlatego wszystkie plany trzeba odłożyć na bok. Konieczne są drastyczne oszczędności — taką kwestią - mniej więcej - Tusk miałby wygłosić odwołując wszystkie obietnice wyborcze, gdyby PO wygrała wybory.

Czego dotyczyłyby radykalne cięcia? Jak czytamy chodzi nie tylko o zapowiedzi wygłaszana na potrzeby kampanii wyborczej, ale także „programów prorodzinnych i społecznych wprowadzonych przez rządy Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się o »zawieszeniu« 13. i 14. emerytur, ograniczeniu 800 Plus dla najuboższych, rezygnacji z większości dodatków dla rodzin”.

- Co jakiś czas zresztą posłowie PO o tym mówią choć są uciszani „dla dobra kampanii” – przypomina portal wPolityce.pl.