Marek Ast gościł w Programie I Polskiego Radia, gdzie oświadczył, że „z całą pewnością w czwartek liderzy list PiS zostaną zaprezentowani”.

- „Jeżeli chodzi o same listy, to odbędzie się to w okręgach pod koniec tygodnia, w sobotę. Jeżeli chodzi o te wstępne informacje, to odbędzie się to pewnie dzisiaj na konferencji prasowej, tradycyjnie na ul. Nowogrodzkiej”

- powiedział.

Wedle ustaleń portalu tvp.info, konferencja ta odbędzie się około 13:30.

Poseł był dopytywany, czy prezes PiS wystartuje z Kielc.

- „Nie potwierdzę, nie zaprzeczę, ale o tym wielokrotnie było już mówione, więc tak”

- odpowiedział.

Wcześniej szef Kancelarii Premiera Marek Kuchciński potwierdził, że z list PiS będzie startował Paweł Kukiz.

- „Rozmowy, które prowadził Jarosław Kaczyński, są skuteczne i będziemy tworzyć dużą koalicję. Z list PiS kandydują przedstawiciele wszystkich ugrupowań, które dotychczas działały w ramach klubu parlamentarnego w Sejmie i w Senacie”

- podkreślił.

Wczoraj listy wyborcze zatwierdziło kierownictwo partii.