Grupa migrantów, które znajdowała się na terenie Białorusi na obszarze działania placówki Straży Granicznej w Mielniku na Podlasiu zaatakowała w poniedziałek funkcjonariuszy. W stronę polskich pograniczników poleciały kamienie i gałęziami. Opublikowano nagranie tego incydentu.
- „Służby🇵🇱stanęły im na drodze w podróży na zach. Europy. Nikt nie odniósł obrażeń” – informuje SG dodając, że nikt nie został ranny.
Polska granica jest już dobrze zabezpieczona i obserwowana 24 godziny na dobę każdego dnia – czytamy.
Z kolei w miniony – podaje SG – polscy funkcjonariusze zatrzymali 8 kurierów na odcinku polsko-białoruskiej granicy, którzy łącznie przewozili 50 migrantów. Dwóch obywateli Gruzji, którzy busem przewozili 11 nielegalnych migrantów, zatrzymano po pościgu.
Wczoraj na odcinku #PSGMielnik grupy agresywnych migrantów (po 20 os.) rzucały w patrole polskich służb kamieniami i gałęziami. Wcześniej cudzoziemcy próbowali nielegalnie przedostać się na stronę🇵🇱
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) April 4, 2023
Służby🇵🇱stanęły im na drodze w podróży na zach. Europy.
Nikt nie odniósł obrażeń. pic.twitter.com/0MWSPPkAJx
