W swoim wpisie na platformie X lider PSL podkreślił, że utworzenie takiej bazy popiera 60 proc. Polaków.

- „Po pozytywnej odpowiedzi sekretarza obrony USA na moją propozycję jesteśmy na kolejnym etapie rozmów. W Pentagonie trwa przegląd sił, który będzie podstawą dalszych decyzji”

- napisał.

- „Zwiększone zaangażowanie wojsk USA to silniejsze odstraszanie i bezpieczna Polska”

- dodał.

O zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w naszym kraju od początku swojej kadencji usilnie zabiega prezydent Karol Nawrocki, który wielokrotnie rozmawiał na ten temat z amerykańskich przywódcą. Ze strony obozu władzy pojawiały się jednak dwuznaczne wypowiedzi, dot. m.in. konieczności utrzymania żołnierzy czy „podbierania ich” innym państwom NATO.