Rafał Piech w wywiadzie dla PCh24TV nie pozostawił wątpliwości, że Polska Jet Jedna opowiada się za „bezwzględnym zakazem aborcji”.

„Świat dziś stanął na głowie, bo jeśli skrzywdzisz jakieś zwierzątko, to zostaniesz zniszczony, choćby przez media, ale kiedy próżniowo w 12 tygodniu życia dziecka rozrywa się jego rączki i nóżki i masakruje się to ciałko, to oczywiście nie ma problemu, wtedy mówi się o jakimś ‘zabiegu’” - powiedział prezydent Siemianowic Śląskich.

Piech przekonywał, że na wielu nagraniach, choćby tych zamieszczonych w głośnym filmie „Nieplanowane”, możemy zobaczyć, „jak dziecko w 10 czy 12 tygodniu życia, czując niebezpieczeństwo zbliżającej się pompy próżniowej, stara się uciec”. „To jest przecież człowiek” – nadmienił założyciel PJJ.

Zdaniem lidera formacji Polska Jest Jedna, „kraj, który dopuszcza aborcję nie będzie się rozwijał tylko zmierzał w stronę zła i cywilizację śmierci”.

„W każdym regionie musi pojawić się placówka z wyspecjalizowanym zespołem i ze specjalistycznym sprzętem medycznym. Po to, aby każda matka, która nie będzie w stanie sobie poradzić z wzięciem na siebie odpowiedzialności za dziecko po jego narodzeniu, będzie mogła w tego rodzaju miejscu, pod specjalistyczną opieką to dziecko zostawić. Nawet, gdyby to dziecko miało żyć tylko przez tydzień. Ale ono musi mieć prawo godnie odejść. Godnie. Nie rozerwane, nie zabite” – mówił prezydent Piech.

Pytany o zdolność koalicyjną PJJ, Rafał Piech zadeklarował: „Wejdziemy w koalicję z każdym, kto będzie chronił bezwzględnie życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Polska Jest Jedna jest jednym z zaledwie siedmiu komitetów wyborczych, którym udało się zarejestrować swe listy wyborcze w całym kraju.