W rozmowie przeprowadzonej przez polskatimes.pl szef rządu jednocześnie zaznaczył, że samą reformę cały czas mocno wspiera. Podkreślił, że każda dobra reforma ma u niego zielone światło. Dodał, że jej ciągłe nieprzeprowadzenie związane jest z oporem sędziów, których wspiera „totalna opozycja”. Jednocześnie przeszkodą jest brak zrozumienia dla intencji reformy ze strony Brukseli.

Polski premier mówił też o ostatnim szczycie NATO:

Efekty szczytu są budujące, zwłaszcza z dwóch powodów. Pierwszy to znaczące wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich w Polsce poprzez ulokowanie stałego dowództwa korpusu w naszym kraju. Drugi to zgoda na przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO”.

Przyznał, że ta ostatnia kwestia jest historyczną decyzją, dzięki której Morze Bałtyckie staje się de facto morzem wewnętrznym NATO i zdecydowane wzmacnia to militarny potencjał Sojuszu.

Odnosił się także do kwestii bezpieczeństwa Polski. Zapewnił, że możemy czuć się bezpieczni, ponieważ sytuacja dzisiejsza jest zupełnie inna niż ta z 1939 roku, kiedy to byliśmy otoczeni przez dwie skrajnie wrogie potęgi:

Dziś jesteśmy częścią najpotężniejszego sojuszu militarnego na świecie, a jego liderzy podkreślą, że będą bronić każdej piędzi ziemi państwa należącego do NATO”.