- „Spotkaliśmy się dzisiaj, by przedstawić projekt ustawy, zamysł dotyczący powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015. Ta sprawa stała się przedmiotem kontrowersji i dobrze by było, gdyby wszystkie sprawy z tym związane, wszystkie problemy zostały wyjaśnione”

- oświadczył Jarosław Kaczyński.

Wskazał, że nie chodzi o sejmową komisję śledczą, a o specjalną komisję wzorowaną na tej, która z powodzeniem zajęła się sprawą reprywatyzacji w Warszawie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki podkreślali, że w czasach rządów koalicji PO-PSL doszło do wyraźnego zacieśnienia więzi z Rosją Władimira Putina, co wymaga rzetelnego zbadania.

- „Jak to się stało, że podpisywano umowy, w wyniku których coraz większa ilość surowców była ściągana z Moskwy? Wprowadzono przepisy umożliwiające nabywanie udziałów w polskich spółkach przed podmioty rosyjskie? To trzeba wyjaśnić. Biznesowe umowy były pisane krwawy atramentem. Dochodziło do paraliżu całych branż”

- podkreślał szef rządu.

 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpisorgpl%2Fvideos%2F698691498497402%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>