Dr Emil Jędrzejewski gościł wczoraj wieczorem w programie Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero, gdzie opowiedział o przerażających praktykach, do których miało dochodzić w zarządzanym przez polityków Koalicji Obywatelskiej Szpitalu Południowym w Warszawie. Relacja byłego ordynatora przenosi ciężar sprawy z gigantycznych zarobków młodego lekarza i obsługi polityków bez kolejki na znacznie poważniejszy poziom. Wedle dra Jędrzejewskiego, sposób funkcjonowania SOR w tym szpitalu nie tylko zagrażał zdrowiu i życiu pacjentów, ale w wyniku popełnianych błędów faktycznie doszło tam do największych tragedii, co ukrywano w dokumentacji medycznej.
- „Tam giną ludzie… bo ktoś się uczy i to jest sedno całego zamieszania”
- powiedział lekarz.
Reakcja Trzaskowskiego
W reakcji na publiczne wystąpienie lekarza, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jeszcze późnym wieczorem zapowiedział, że zwróci się w tej sprawie do prokuratora generalnego Waldemara Żurka.
- „Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emila Jędrzejewskiego w Kanale Zero (…) dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy zwrócę się jutro z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających”
- napisał włodarz stolicy.
Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emilia Jędrzejewskiego w Kanale Zero redaktorowi Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie…
— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) June 23, 2026
