Informację o przestępstwie bełchatowska policja otrzymała 20 maja 2024 roku, tuż po godzinie 10.30. Wówczas dyżurny bełchatowskiej policji został zaalarmowany o zabójstwie, do którego doszło w jednym z mieszkań w kamienicy usytuowanej przy ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy pod wskazanym adresem znaleźli zwłoki dwóch osób. Okazało się, że ofiarami tej tragedii jest kobieta w wieku 55-lat oraz 68-letni mężczyzna. To małżonkowie, którzy zamieszkiwali po sąsiedzku z osobą podejrzewaną. W sprawie, bezpośrednio po otrzymaniu przez policję zgłoszenia o przestępstwie, zatrzymany został 41-letni bełchatowianin. Mężczyzna znany jest bełchatowskiej policji z wcześniejszego konfliktu z prawem. Był już wcześniej notowany, w tym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. W czasie przeszukania podejrzewanego policjanci znaleźli przy nim między innymi nóż, który został zabezpieczony jako prawdopodobne narzędzie zbrodni.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nadpobudliwy, wobec czego, zanim trafił do policyjnej celi, została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Na miejscu tragedii policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne pomocne w odtworzeniu przebiegu dramatycznego spotkania. Policjanci wstępnie ustalili, że do tragedii doszło w trakcie towarzyskiego spotkania, w trakcie którego sprawca zadał śmiertelne ciosy swoim sąsiadom.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 41-latek usłyszał zarzuty zabójstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.