Polska opozycja kurczowo trzyma się tematu śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dot. nieprawidłowości przy składaniu około 250 wniosków o polskie wizy. Po temat w czasie wiecu w Norymberdze postanowił sięgnąć również niemiecki kanclerz. W czasie wczorajszego wystąpienia w Kraśniku odpowiedział mu premier Mateusz Morawiecki.

- „Chcę powiedzieć do niego, żeby po pierwsze nie wtrącał się w polskie sprawy. Po drugie chcę powiedzieć, że albo zostałeś Olaf źle poinformowany przez swoich ludzi, albo grasz nieświadomie (...) w orkiestrze Platformy Obywatelskiej, która dmucha ten sztuczny balon”

- powiedział szef rządu.

- „Wyobraźcie sobie taki wielki balon Tuska tutaj przede mną i on pęką, i zostaje liczba 250. Bo nieprawidłowości dotyczą 250 wiz”

- dodał.

Odniósł się również do głosów, wedle których Polska może zostać wykluczona ze strefy Schengen. Przestrzegł, że tak może się stać po ewentualnym zwycięstwie Platformy Obywatelskiej, „bo wtedy nielegalni imigranci będą wpływali tutaj jedna fala za drugą. Dziesiątkami tysięcy”.