Użytkownik Marek Gaweł skomentował artykuł „Rzeczpospolitej” na x.com, w którym rzecznik rządu Adam Szłapka stwierdził, że nikt nie kwestionuje wyborów i trzeba jedynie rozwiać wątpliwości. Internauta stwierdza:
„Taak? To rzuć ręcznik na ring, co? Alfons , Gangus , oszust i kibol , bez względu na formę , nie może objąć tego stołka! Jeżeli nic innego nie zadziala , trzeba zastrzelić! tak się zastanawiam - te kilka lat w polityce az tak Was spierdoliło , by nie widzieć i nie rozumieć?”.
Wpis ten skomentował Dariusz Matecki z PiS:
„Pan Marek Gaweł pod wpisem nowego rzecznika rządu pisze, że Karola Nawrockiego trzeba „zastrzelić”. Panie Bodnar, Pan Marek jutro o 6:00 będzie zatrzymany? Czy mam pisać zawiadomienie, które znów umorzycie bez podania uzasadnienia?”.
Odnosił się tym samym do błyskawicznego zatrzymania 66-letniej kobiety, która napisała w styczniu na Facebooku Jerzemu Owsiakowi „giń człeku”. Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o „twórczość” internauty. Wczoraj rano napisał on:
„Ponieważ Puchatek ,zaczął wreszcie ujawniać swe maltańsko-opusdejańskie pochodzenie ,oraz pewną poddatność na sugestie,Kierowniku ,czas na zmianę w fotelu Marszałka Sejmu! PL2050 rozbijesz ot tak! A zaprzysiężenie Gangusa nie moze zaistnieć! Włodek się nie zawaha!Batyr do piachu”.
Czy doczekamy się błyskawicznego zatrzymania autora wpisu? Wielce wątpliwe...
Pan Marek Gaweł pod wpisem nowego rzecznika rządu pisze, że Karola Nawrockiego trzeba „zastrzelić”. Panie @Adbodnar, Pan Marek jutro o 6:00 będzie zatrzymany? Czy mam pisać zawiadomienie, które znów umorzycie bez podania uzasadnienia? https://t.co/ggWEL5L3eg
— Dariusz Matecki (@DariuszMatecki) June 23, 2025
Ponieważ Puchatek ,zaczął wreszcie ujawniać swe maltańsko-opusdejańskie pochodzenie ,oraz pewną poddatność na sugestie,Kierowniku ,czas na zmianę w fotelu Marszałka Sejmu! PL2050 rozbijesz ot tak! A zaprzysiężenie Gangusa nie moze zaistnieć! Włodek się nie zawaha!Batyr do piachu
— Marek Gaweł (@MarekGawe133514) June 23, 2025