Rosyjska artyleria i lotnictwo ostrzelała 4 miejscowości, w tym Charków.

2. Odcinek izjumski: pojawiły się pogłoski o tym, jakoby orkowie przeszli do działań zaczepnych na północ od lasu izjumskiego, co zapewne miałoby na celu pokrzyżowanie ukraińskich planów natarcia na Izjum od zachodu.

Na południe od Izjumu rosyjskie BTG nacierały na Mazaniwkę, Dołynę, Krasnopilla i Bohorodyszcze. Wszystkie ataki zakończyły się porażkami.

Rosyjska artyleria i lotnictwo ostrzelały 4 miejscowości.

3. Odcinek łymańsko-siwerski: brak działań zaczepnych na tym odcinku. Rosyjska artyleria ostrzelała miasteczko Rajhorodem i wieś Starodubiwka.

4. Odcinek siwerskodoniecko-łysyczański: dzielnica przemysłowa Siewierodoniecka została zajęta przez orków. Dowodem na to są nagrania rosyjskich propagandystów. Nie mniej, na południe i zachód od Siewierodoniecka znajdują się jeszcze oddziały ukraińskie. Utrzymują przyczółki w lesie nad Dońcem, a także pod Metolkine i miastem Woronowe.

Na południe od Łysyczańska kontynuowane są walki o wieś Biła Hora. Rosyjskie BTG zdobyły Wowczojariwkę, a następnie uderzyły na Topoliwkę i Werchniokamiankę, gdzie znajduje się łysyczańska rafineria naftowa. Cel ataku nie jest przypadkowy – niecały kilometr na północ od obu wsi znajduje się skrzyżowanie szosy T-13-02 z drogą C-131208, prowadzącej z Siwerska. Zdobywając skrzyżowanie, orkowie byliby w stanie niemal całkowicie odciąć od zaopatrzenia zgrupowanie wojsk ukraińskich w rejonie Łysyczańska. Sama szosa T-13-02 nie jest już na całym swoich odcinku między Bachmutem a Łysyczańskiem wykorzystywana do transportu zaopatrzenia z powodu zniszczeń wywołanych walkami oraz ostrzałem artyleryjskim. Dlatego Ukraińcy wykorzystują drogi polne oraz boczne utwardzone.

Po południu SZU przeprowadziły uderzenie rezerwami na południowy-zachód od Łysyczańska.

Na tym odcinku artyleria i lotnictwo ostrzelały 3 miejscowości.

5. Odcinek popasno-bachmucki: SZU odparły atak z rejonu Wołodymyriwki i Pyłypczatyne na podbachmucką wieś Pokrowsk. Orkowie wycofali się na pozycje wyjściowe. Prawdopodobnie z rejonu Bachmutu Ukraińcy przeprowadzili atak na Wołodymyriwkę, którego celem mogło być nie tyle odbicie wsi, ale ściągnięcie części rosyjskich rezerw spod Łysyczańska.

Na południe od Bachmutu oddziały SZFR przeprowadziły atak w kierunku wsi Werszyna. Orkom udało się przesunąć linię frontu na jeden kilometr.

Na tym odcinku rosyjska artyleria i lotnictwo ostrzelało przynajmniej miejscowości.

6. Odcinek Horliwka-Donieck: rosyjskie BTG zaatakowały wieś Kamionka pod Awdijiwką, a także zająć odcinek szosy H-20 prowadzącej z okupowanej Jasynuwatej do Konstantyniwki.

Na południe od Wuhłedaru SZU odparły rosyjski kontratak na wieś Szewczenko.

Ponadto rosyjska artyleria i lotnictwo ostrzelały miejscowości.

7. Odcinek zaporoski: SZU powoli zbliżają się do miasta Połohy.

Ostrzelana miała zostać przez rosyjską artylerię wieś Połtawka.

8. Odcinek chersoński: SZU kontynuują ofensywę w kierunku Chersonia. Połowa wsi Kiseliwka została już odbita. Rosyjski kontratak na wieś Prawdyne (na zachód od szosy M-14) zakończył się niepowodzeniem. W rejonie tej wsi, a także sąsiedniego Sołdatskiego, SZFR pozostawiły trochę zniszczonego i uszkodzonego sprzętu pancernego.

Na północ od Chersonia SZFR atakowały pozycje ukraińskie w rejonie wsi Potiomkine i miasteczka Wysokopilla.

Rosyjska artyleria rakietowa ostrzelała Mikołajów.

9. Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

10. Na głębokich tyłach SZFR doszło do eksplozji na składach amunicji i innych zasobów w Sniżnym i Stawowym. W pierwszej z okupowanych miejscowości zniszczono magazyn na wschodnich przedmieściach oraz skład na terenie zakładu „Chimmasz”. W drugim przypadku doszło do celnego ataku rakietowego – SZU wykorzystało albo Toczki-U albo pociski HIMARS.

11. W nocy doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego z użyciem ponad 50 pocisków na trzy ukraińskie poligony. Niemal wszystkie wystrzelono z terytorium Białorusi (atak przeprowadziło lotnictwo oraz wyrzutnie Iskander z rejonu Mozyrza). Wiadomo, że 20 rakiet wystrzelono na poligon w Deśnie (2 zestrzelono), 24 na poligon na północ od Żytomierza i 5-6 na poligon pod Jaworodem. Nad obwodem chmielnickim ukraińska obrona przeciwlotnicza/przeciwrakietowa zestrzeliła 2 pociski.

12. SZFR ostrzelały trzy przygraniczne wsie w obwodach sumskim i czernihowskim.