„Diecezja sosnowiecka jest do kasacji” – napisał w mediach społecznościowych publicysta pch24.pl.

Chmielewski przypomniał, że „lata temu” media informowały o należącym do tej diecezji „księdzu homo, bywalcu klubów gejowskich”, który „do dziś robi karierę”.

„Niedawno ksiądz zabił tam diakona i sam popełnił samobójstwo. Teraz homo orgia” – stwierdził Paweł Chmielewski.

Publicysta podkreślił, że bp Grzegorz Kaszak zarządza diecezją sosnowiecką już od 2009 roku.

„Bp Kaszak ma w swojej diecezji homoseksualne bagno” – skonstatował Chmielewski i zapytał: „Nie wie, co się dzieje?”.

„Jeżeli którykolwiek z biskupów w KEP na serio traktuje Boga, to się, Panowie, ogarnijcie. Możecie robić tysiące konferencji o ochronie nieletnich, ale ludzie i tak się odwrócą. Gejowskie orgie to jakby zła forma ewangelizacji” – skonkludował Paweł Chmielewski.

W nocy z 30 na 31 sierpnia na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej duchowny miał zorganizować imprezę seksualną o charakterze homoseksualnym. Gdy jeden z jej uczestników stracił przytomność wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję.

Dziś Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej wydało w tej sprawie komunikat, podpisanego przez jego dyrektora ks. Przemysława Lecha, w którym czytamy, że: „Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji”, a „po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym”.