Pakistan i Izrael mają bomby nuklearne. Polska nie. Czy nie sądzisz, że wyposażenie Polski w broń nuklearną rozwiązałoby pewne dylematy bezpieczeństwa europejskiego?” – napisał Twitterze polsko-francuski analityk Daniel Foubert.

Co ciekawe aż 89,2% ankietowanych odpowiedziało na jego pytanie twierdząco.

Polskie odstraszanie nuklearne zaoszczędziłoby USA dużo gotówki i pozwoliłoby skupić się na Chinach – napisał w komentarzu Foubert.

Jak czytamy w komentarzach takie działania pozwoliłyby na ostudzenie gorących głów w Moskwie, ponieważ Rosja stanęłaby przeciwko 4-rem zachodnim państwom, które posiadają broń nuklearną – obecnie takie pociski posiadają 3 kraje.

Rosji nie udało się podzielić jedności krajów NATO, a takie posunięcie z pewnością wzmocniłoby bezpieczeństwo w Europie.

- Każde zdanie powyżej nie do pomyślenia 6 miesięcy temu

napisał w komentarzy Edward Hunter Christie, zastępca szefa Jednostki ds. Innowacji (Innovation Unit) w Pionie Rodzących się Wyzwań Bezpieczeństwa (Emerging Security Challenges Division – ESCD) NATO.

- Jest autorem natowskich Białych ksiąg o sztucznej inteligencji i autonomicznych technologiach (White Papers on Artificial Intelligence and on Autonomous Technologies) – czytamy na portalu tysol.pl.

Warto przy tym dodać, że wielozadaniowe samoloty F-35 zamówione przez Polskę w USA posiadają zdolność przenoszenia broni jądrowej.