Na tym jednak nie koniec. Aż 34 proc. badanych przyznaje, że w trakcie kłótni z kobietą zdarzyło im się podnieść rękę na swoją partnerkę. Taki sam procent ankietowanych zastosował przemoc fizyczną wobec kobiety po to, aby „zaszczepić w nich szacunek”.

Badanie przeprowadził niemiecki oddział organizacji Plan International na zlecenie mediów grupy Funke. Na szokujący wynik zwraca uwagę Karsten Kassner, specjalista z Federalnego Forum Mężczyzn. Podkreślił on, że bagatelizowanie przez jedną trzecią mężczyzn problemu przemocy wobec kobiet musi ulec zmianie.

Jak się okazuje, aż 52 proc. badanych to zwolennicy obrazu kobiety jako „gospodyni domowej”. Uważają, że powinni zarabiać na tyle dużo, żeby kobieta nie podejmowała pracy i zajmowała się domem.