W wywiadzie dla Interii Paweł Kukiz odniósł się do zarzutów, wedle których „sprzedał się” Prawu i Sprawiedliwości.
- „Jeśli ludzie twierdzą, że się sprzedałem, to muszą wiedzieć, że zrobiłem to dla nich i za nich. Podejrzewanie mnie o wejście do polityki ze względu na koryto jest niepoważne”
- podkreślił.
Zaznaczył, że postanowił zająć się polityką, aby zrealizować swoje postulaty, dlatego właśnie zdecydował się na współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Było to jedyne ugrupowanie, które dało mu szansę na wprowadzenie w życie projektów Kukiz’15.
Kukiz wskazał też na różnice pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Platformą Obywatelską.
- „O ile nie widzę jakiejś wielkiej różnicy między funkcjonowaniem PiS, PO czy jakąkolwiek inną dużą partią polityczną w Polsce, bo wszystkie one są nastawione na spółki skarbu państwa, zatrudnianie rodzin i czerpanie korzyści ze sprawowania władzy, to jednak istnieje kluczowa różnica między wodzami największych partii”
- stwierdził.
Jaka to różnica?
- „Szef PO oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes PiS oddałby za Polskę życie”
- wyjaśnił.
