Do zdarzenia doszło 26 września 2022 roku, gdzie na przejściu granicznym w Korczowej woj. podkarpackie funkcjonariusze służby celnej podczas odprawy granicznej ujawnili w chłodni samochodu ciężarowego haszysz. Narkotyki zapakowane w 131 paczek o łącznej wadze 272 kg były ukryte w podłodze naczepy. Zatrzymano kierowcę samochodu Mykolę P.

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanemu zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci haszyszu o łącznej wadze 272 kg kwalifikowany z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę ucieczki i ukrycia się, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Rzeszowie w pełni podzielił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Mykola P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.