„Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, a Rosja już przegrała. Celem Putina, jak sam powiedział, było zniszczenie Ukrainy jako niepodległego i suwerennego kraju. Ten cel się nie powiódł. Suwerenna i niezależna Ukraina będzie istnieć dłużej, niż będzie żył Putin” - stwierdził Antony Blinken, sekretarz stanu USA.
Source: https://jagiellonia.org/blinken-rosja-juz-przegrala-wojne

Blinken dodał, że tak zwane „sukcesy” Rosji w Donbasie są nieproporcjonalnie małe w porównaniu z ogromnymi stratami rosyjskiej armii.

„Według doniesień od początku inwazji dziesiątki tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało zabitych lub rannych. Rosja nadal traci w ogromnych ilościach czołgi, samoloty, pojazdy opancerzone”

– powiedział sekretarz stanu USA i dodał, że nawet w przypadku dalszej ofensywy Rosja zajmie miasta doszczętnie zniszczone przez swoje wojska, a wojska ukraińskie wycofają się na bardziej ufortyfikowane pozycje, gdzie będą się skutecznie bronić.

„Nasz wywiad donosi, że rosyjskie wojska nadal cierpią z powodu niskiego duchu walki, wysokiej śmiertelności, problemów ze sprzętem i przywództwa, które odmawia informowania ich o prawdziwym stanie rzeczy na polu bitwy”

– podkreślił Blinken.

Jagiellonia.org