Rezultat wyborów parlamentarnych we Włoszech skomentował w „Salonie Politycznym Trójki” rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

- „Zawsze jest dobrą wiadomością jeśli partia zrzeszona w naszej frakcji, w naszej grupie europarlamentarnej wygrywa wybory. Tak jest w przypadku Fratelli d’Italia, chociaż to oczywiście może być trudna koalicja”

- powiedział polityk.

Trudna, ze względu na obecność Silvio Berlusconiego. Fogiel wskazał na wypowiedzi lidera Forza Italia dot. Władimira Putina i wojny na Ukrainie.

- „O ile sama Giorgia Meloni i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jest, myślę, że jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej pronatowskich, proatlantyckich, proukraińskich polityków we Włoszech, no to chociażby popierany przez Donalda Tuska Silvio Berlusconi wsławił się takimi wypowiedziami. Salvini, którego Liga była w poprzednim rządzie technokratycznym Draghiego również ma trochę za uszami, więc liczę, że przyszła pani premier Meloni będzie mogła prowadzić rząd w takim kierunku, jak ona będzie chciała”

- podkreślił.

Z samą Giorgią Meloni, przypomniał polityk, Prawo i Sprawiedliwość współpracuje od jakiegoś czasu w ramach grupy EKR. Wyraził nadzieję, że nowy włoski rząd będzie zabiegał o Unię Europejską w takim kształcie, jaki przewidują unijne traktaty.