Beata Szydło podkreśliła, że to właśnie rozmowa z Polakami jest warunkiem przygotowania dobrego programu politycznego.

- „Tak, jak w rodzinie – kiedy coś planujemy, chcemy osiągnąć, siadamy przy stole i rozmawiamy o tym. Usiądźmy przy tym stole”

- zachęciła europoseł.

W czasie swojego wystąpienia polityk zwróciła uwagę na zorganizowaną przez Janinę Ochojską w Parlamencie Europejskim wystawę szkalującą polskie służby strzegące granicy z Białorusią.

- „Mówię o tym, bo musimy mieć świadomość, że nasze wybory – do polskiego parlamentu i PE – będą przesądzały o tym, czy Polska będzie miała silną reprezentację, czy polski interes będzie broniony i czy będzie to parlament, który będzie reprezentował wasze sprawy”

- powiedziała.

Przypomniała spotkania z Polakami z 2015 roku, kiedy to rodziły się takie programy jak 500 plus.

- „Przez 8 lat rząd PiS realizował to, do czego się zobowiązał. To, o czym mówił w kampanii w 2015 roku, w 2019 roku. Pan prezydent powiedział, że pierwszą jego inicjatywą będzie obniżenie wieku emerytalnego. To też reforma edukacji. Rodzice prosili nas, żeby dać im wybór, czy dzieci pójdą do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Polska szkoła się zmieniła, rodzice mają decydującą role w sprawach fundamentalnych dla ich dziecka. Tacy jesteśmy – nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż wolność i suwerenność. I ta wolność obywatelska ma polegać na tym, że każdy czuje się bezpiecznie, godnie żyje i ma poczucie tego, że państwo stoi po ich stronie”

- mówiła.

Przyznała, że rząd Zjednoczonej Prawicy popełniał również błędy i wciąż wiele rzeczy pozostało do zrobienia. Dlatego właśnie tak ważne są spotkania z Polakami.

- „To wy jesteście naszymi pracodawcami. Idzie czas wyborów. Kolejne plany, projekty. Jak się remontuje dom, po zrobieniu kuchni okazuje się, że coś trzeba zrobić w łazience, potem coś jest z dachem – w państwie jest tak samo. Ja chce, żebyście w naszym polskim domu to wy byli gospodarzami, a my będziemy robić to, co nam zadacie”

- wskazała.

- „Dlaczego macie wybrać nas? Zaufać nam? Dla nich, dla PO, Polska to brzydka panna na wydaniu. Dla nas to piękna, mądra, dumna kobieta. Dla nich Polska to ten kraj, dla nas – nasz wspólny dom, ojczyzna, wy wszyscy. Dla nich polskość to nienormalność. Dla nas przyszłość to Polska. Zwyciężymy! Damy radę!”

- podsumowała była premier.