Kościół

Abp Adrian Galbas: Chrystus zmartwychwstał. Czy ty w to wierzysz?

Metropolita warszawski abp Adrian Galbas w trakcie Mszy rezurekcyjnej w Starych Babicach (powiat warszawski zachodni) zachęcał do skonfrontowania się z pytaniem: czy wierzę w Zmartwychwstanie Chrystusa?

1 min czytania
Fot. screenshot YouTube (Archidiecezja Warszawska)
Fot. screenshot YouTube (Archidiecezja Warszawska)
Metropolita warszawski abp Adrian Galbas w trakcie Mszy rezurekcyjnej w Starych Babicach (powiat warszawski zachodni) zachęcał do skonfrontowania się z pytaniem: czy wierzę w Zmartwychwstanie Chrystusa?

W trakcie kazania abp Galbas przywołał – jak sam zaznaczył – najkrótsze kazanie, które brzmi: Chrystus zmartwychwstał. Czy ty w to wierzysz?

Podkreślił, że to pytanie i odpowiedź na nie jest kluczową myślą, jaka powinna przyświecać wszystkim chrześcijanom, zwłaszcza w Wielkanoc. Przytoczył przy tym słowa św. Pawła, który stwierdził, że jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, to wiara chrześcijańska jest próżna.

Metropolita warszawski podkreślił również, że Chrystus interesuję się życiem każdego człowieka – zarówno tego człowieka, który jest szczęśliwy, jak i tego, którego życie jest „zapite i zaćpane”.

Abp Galbas przytoczył także swoją osobistą historię związaną z Wielkanocą. W czasach, gdy był nastolatkiem, omijał Kościół szerokim łukiem. W pewnym jednak – przełomowym, jak się później okaże – momencie pomyślał, że „może to wszystko jest prawdą”.

Metropolita zachęcił do pokładania wiary i nadziei w Chrystusie – niezależnie od tego, na jakim etapie życia każdy z nas się znajduje. „Najpiękniejsze jest dopiero przed nami!” – stwierdził.

Komentarze

0 komentarzy

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania.

Polecane

Czytaj dalej