80. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. ,,To jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski'' - zdjęcie
17.09.19, 06:10Screenshot Twitter - MON

80. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. ,,To jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski''

4

Dziś oddajemy hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie. Wspominamy Kresy...” - napisał na twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w 80. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.

Dokładnie 80 lat temu Armia Czerwona realizując zapisy tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow wkroczyła na tereny Polski i złamała obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji. To oznaczało kolejny rozbiór Polski, które usiłowała przeciwstawić się atakowi nazistowskich Niemiec.

17 września 1939 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski”

- mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w specjalnym wideo przygotowanym z okazji rocznicy.

Dziś szef MEN Dariusz Piontkowski oraz prezes IPN Jarosław Szarek w trakcie konferencji prasowej w Warszawie zaprezentują najnowsze materiały edukacyjne dla nauczycieli na rok szkolny 2019/2020, które dotyczą losów Polaków w trakcie II wojny światowej.

Wrzesień 1939. Siedemnastego dnia wojny z Niemcami spełnił się najczarniejszy scenariusz. Do ataku na Polskę przystąpił jej drugi sąsiad – Związek Sowiecki”

- przypomina na twitterze krakowski IPN i zamieszcza kolejną infografikę historyczną.

dam/PAP,twitter

Komentarze (4):

katolik2019.09.17 6:44
Jak bardzo zepsutymi moralnie muszą być dziś ci Polacy którzy głosują na PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA,jak bardzo zwyrodniali w nienawiści do pamięci swoich dziadków i ojców,którzy walczyli o Polskę,a to DNO moralne PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA i ci co się z tym szerzącym masochistyczne zepsucie i dewiacyjnośc dzieci utożsamiają,dziś oni chcą sprowadzić polskę na kolana.Czy ich społeczna dewiacja i podżeganie do zboczenia nie powinno być karane.Ludzie za te ,do których oni nawołują siedzą w więzieniach.Jak mogą złodzieje i szerzący dewiacje być w sejmie i ci głupi Polacy,jeszcze mają im za to płacić.Za co, za upadlanie Polski,bo ich umysł chory psychicznie narzuca,to co dyktuje mu szatan?Ci wszyscy niech wybiorą się gdzieś na wojnę,to będą umieli uszanować polską przelaną krew,ucałują polską ziemię i wrócą na kolanach do Boga,Czy część Polaków naprawdę zawsze musi być sprzedajna i głupia? Ci z po psl sld wiosna nowoczesna niech wezmą się do swojej roboty a nie do sejmu i niech nie chcą żerować na pieniądzach Polaków.To nie są poważni ludzie,takie rozbawione życiem bawidamki,ięc wy wszyscy którzy chcecie na nich głosować zastanówcie się czy jesteście Polakami
Normalny2019.09.17 9:05
BRAWO,tylko na PIS bo to POLSKA!!!
katolik2019.09.17 11:24
no właśnie,ale czy Bóg okaże łaskę i PIS będzie miał konstytucyjną większość
JS2019.09.17 6:36
Nie czytajmy postów dzielnicowego . Klikajmy "usuńcie ten komentarz". Ten ktoś wykazuje oznaki opętania demonicznego. Musi mieć soft, dzięki któremu zostaje szybko powiadamiany o nowych tematach aby pierwszy wpisać swoje bluźnierstwa najbardziej ulubił sobie te związane z naszą wiarą. Pozdr.