32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi przejęte przez służby - zdjęcie
29.03.21, 16:41fot. policja.pl

32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi przejęte przez służby

10

7 osób aresztowanych, zlikwidowana krajalnia i magazyn tytoniu oraz plantacja konopi, przejęte ponad 32 tony tytoniu i 324 krzewy konopi, papierosy i narkotyki to efekt wspólnych działań służb. W akcji wzięli udział funkcjonariusze CBŚP, KAS, SG i KPP w Ostrzeszowie. Śledztwa prowadzone są odpowiednio przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu i w Ostrzeszowie.

Współpraca policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Warszawie i Kielcach z funkcjonariuszami Mazowieckiego i Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, Straży Granicznej z Tuplic i Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyniosła efekt w postaci zlikwidowania kilku miejsc, gdzie dochodziło do łamania prawa. Działania były prowadzone na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Na terenie województwa opolskiego w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. W województwie łódzkim w hali ukryty był magazyn, a w nim  oraz na naczepach samochodów znajdowało się łącznie ponad 32 tony tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie województwa mazowieckiego znajdowały się gilzy i worki z tytoniem. Według wstępnych szacunków Skarb Państwa mógł być narażony na straty rzędu ponad 27 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy złotych.

Postępowanie dotyczące tego wątku prowadzą funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie CBŚP i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Zatrzymanym przedstawiono w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i karnoskarbowe. Decyzją sądu pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze odkryli także na terenie woj. wielkopolskiego plantację konopi. W dużej hali magazynowej rosło 324 krzewy konopi. Odkryto i zabezpieczono również gotową marihuanę. W tym przypadku zatrzymano 2 mężczyzn, dodatkowo jeden z nich miał przy sobie amfetaminę.

Ten wątek wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy konopi inne niż włókniste. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu zatrzymanych.

 

mp/policja.pl

Komentarze (10):

Grizzly2021.03.29 21:16
Jak masz psa to przyjdę i wyliże mu doope po każdym srraniu. Dzisiaj Pascha, psie gówno to przysmak
Grizzly2021.03.30 8:17
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.29 21:10
A taki Sasin ciągle chodzi na wolności, razem z kolegą Kamińskim. Dojna zmiana jak zwykle chroni swoich, chwaląc się zabezpieczeniem koksu za grubo ponad milion, gdy ulubieniec pewnego karakana z Żoliborza zdefraudował 70 baniek.
Grizzly2021.03.30 8:17
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
lady brudny Budrys2021.03.29 17:57
Numero Uno w Europie i świecie w spożyciu bimbru i wody jest LITWA! Brudasy na Litwie zalewają robaka z tęsknoty za Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i Polskimi Panami - za kulturą.
bbb2021.03.29 18:56
Litwa została zasiedlona ruskimi ze wschodu więc nie dziwota, że muszą pić...
ladychapel2021.03.29 17:17
Wazne, ze destylarnie polskiej wodki dzialaja na pelnych obrotach a jej sprzedaz nie spada. Po wypaleniu konopii nikomu do lba nie strzeli by pojsc do swojej bylej zony i zatluc metalowa rurka syna i jego 10 letniego kolege
Anonim2021.03.29 17:46
to nie jest tak do konca, i masz racje i nie masz racji bo patrzysz na temat zero jedynkowo. Swoja droga jakis czas temu z 997 dowiedzialem sie ze heroine nie jest latwo przedawkowac. Zamiast pozornego przedawkowania ktos kogos zabil zlotym strzalem, bo zamordowany tylko ja palil a w zyle nigdy. Ludzie o narkotykach nadal bardzo malo wiedza
violencja2021.03.29 21:17
Ja też nic nie wiem o narkotykach , tyle , że są niedobre.Raz spróbowałam , nawet nie wiem co to było , do tego nie wrócę.Co mnie urzekło-nie można uprawiać na swojej ziemi tego co chcesz.Uprawiam nielegalnie niewielkie ilości maku dla dekoracji i w celu spożywczym oraz kosmetycznym , bo jestem trochę zielarką, żaden narkoman nie wyczaił co tam mam.Nasiona kupuję w Czechach legalnie , a potem mam już swoje własne nasiona.Co do konopi , to interesująca roślina, można z niej wyrabiać sznurki i robić kosmetyki . Obecnie mam w domu litewską pastę do zębów właśnie z konopi . Czy państwo może tak wszystko zakazywać?
Anonim2021.03.30 1:46
:) kocham ziola. Wszystkie,. Szczegolnie prawoslaz i boleje ze nigdzie nie ma w sprzedazy z niego miodu mimo ze jest roslina miododajna. I szkoda tez ze nie znam takich ludzi jak ty. Kopopie maja wiele zastosowan. Fenomalnie wszechstronna roslina w 2 odmianach