Dzieci w rodzinach homoseksualnych gorzej radzą sobie w szkole
Wskazują tak wyniki badań opublikowane w Review of the Economics of Households.
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem problem.
Wskazują tak wyniki badań opublikowane w Review of the Economics of Households.
Po tym, jak Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew, na polecenie tego pierwszego, zamienili się stanowiskami, już nikt w zachodnich stolicach nie powinien mieć wątpliwości, że władca Kremla zwinął swój cyrk pod nazwą „liberalna Rosja” i przestał się przejmować tym, że Kreml ma na Zachodzie coraz gorszą prasę. W efekcie znów można było usłyszeć jęk zawodu europejskich pięknoduchów, którzy przez lata łudzili się, że znają receptę na „okcydentalizację” tego kraju. Teraz przyszło im się zmierzyć z kolejną porażką. Trzeba Putinowi oddać sprawiedliwość, że projekt z Miedwiediewem-reformatorem, choć toporny i przewidywalny do bólu, przynosił pożądane rezultaty. Klasyczna rosyjska bajeczka dla głupiutkich zapadniaków, pamiętająca czasy daleko starsze niż komunizm, otwierała kolejne pole manewru dla „grupy trzymającej władzę” na Kremlu. Starzy towarzysze do rozpuku mogli śmiać się z licznych analiz i wypowiedzi ekspertów, przekonujących siebie nawzajem, że warto ustępować Rosjanom, godzić się na
W Stanach Zjednoczonych już 12% osób dorosłych twierdzi, że ogląda w Internecie materiały pornograficzne. Przyznało się do tego 25% mężczyzn i 8% kobiet. W 2007 roku jedynie 6% Amerykanów oglądało w Internecie materiały pornograficzne. W ciągu sześciu lat liczba ta się podwoiła.Gorzej jest w grupie kobiet. W 2010 roku jedynie 2% z nich przyznawało, że ogląda materiały pornograficzne. W ciągu 8 lat odsetek wzrósł więc czterokrotnie. Wszystkie te wyniki są najprawdopodobniej silnie zaniżone, bo wiele osób po prostu nie chce przyznać się do oglądania pornografii. Może dotyczyć to zwłaszcza kobiet. Przeprowadzono również badania dotyczące nastolatek. Wg Convenant Eyes aż 49% młodych kobiet z USA uważa, że pornografia jest akceptowalną formą wyrażania swojej seksualności. Niektóre nastolatki oglądają pornografię przez pół godziny dziennie lub więcej. Jedna na siedem robi to kilkukrotnie w ciągu dnia. Według CyberPsychology and Behaviour, aż 62% kobiet widziało materiały pornograficzne przed
Międzywyznaniowa Koalicja dla Małżeństwa, która wcześniej bezskutecznie sprzeciwiała się zmianie definicji małżeństwa, teraz przygotowała ulotkę, która radzi jak nauczyciele i rodzice mają zapobiec łamaniu ich sumień i ideologicznej indoktrynacji dzieci.Przede wszystkim należy zabiegać, by małżeństwo pozostało tematem, odnośnie do którego należy uszanować przekonania zarówno rodziców ucznia, jak i pracowników szkoły. Nauczycielom, którzy nie zamierzają uczyć o „rodzinach homoseksualnych”, Koalicja dla Małżeństwa zaleca, by w przypadku dyskryminacji, spróbowali bronić swych praw przed sądem pracy. Rodzice zaś powinni rozważyć, czy mogliby wycofać swe dzieci z zajęć, na których byłaby mowa o małżeństwie. Koalicja przypomina również, że szkoły kościelne są oficjalnie uprawnione do nauczania zgodnie z własną wizją małżeństwa.
Wielu dorosłych w ogóle nie dostrzega zagrożenia związanego z korzystaniem przez ich dzieci z Internetu. Bagatelizują fakt, że ich dzieci spędzają większość czasu ze swoim wirtualnym przyjacielem. Są też tacy rodzice, którzy z tego powodu cieszą się.
"W ubiegłym roku liczba Polaków przebywających za granicą co najmniej rok zwiększyła się o 100 tysięcy, do 1 miliona 600 tysięcy - wynika z szacunków GUS o rozmiarach emigracji. Oznacza to, że liczba stałych mieszkańców naszego kraju skurczyła się do 37 milionów 100 tysięcy - gdy wliczy się także tych, którzy są na obczyźnie krócej niż 12 miesięcy. Wróciliśmy wiec do poziomu ludności z końca 1984 r. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie mieszkający nad Wisła imigranci" - informuje Dziennik Gazeta Prawda, która podważa oficjalne statystyki.
Nauczyciel matematyki został skazany na 2,5 roku więzienia i dostał10-letni zakaz wykonywania zawodu za obcowanie cielesne z nieletnią.
Sprawa zdarzyła się we Florence High School w stanie Colorado. Gdy uczniowie składali skargi na transpłciowego chłopaka, który nękał w łazience uczennice, władze szkoły kazały im zachować milczenie , grożąc, że zostaną wyrzuceni ze szkolnych drużyn sportowych albo po prostu oskarżeni o „przestępstwo nienawiści”. Z kolei rodzicom, którzy oburzeni zażądali rozwiązania tej sytuacji, władze szkolne odpowiedziały, że „prawo chłopca jako transpłciowa jest ważniejsze od prywatności dziewcząt”. Szkoła zasugerowała też, że uczennice powinny odstąpić część swojej łazienki na użytek transpłciowego chłopca.
Ks. Henryk Zieliński odpowiadał na pytania dotyczące postawy polskiego Kościoła wobec przypadków pedofilii oraz słowa abpa Michalika o pedofilii, „że gdy dziecko szuka miłości, ono lgnie i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga”. Słowa te, zdaniem ks. Zielińskiego, były lapsusem. Redaktor Tygodnika "Idziemy" przekonywał, że problem pedofilii należy traktować szerzej. "Chodzi o to, aby rodzice byli dla dzieci najbliższymi powiernikami. Pedofile, jak wszyscy przestępcy, polują zwykle na te dzieci, które już raz zostały skrzywdzone. Dzieci cieszące się zarówno wsparciem ze strony rodziców, jak i poczuciem bezpieczeństwa są naprawdę bezpieczniejsze. Więc nie chodzi o to aby umniejszać grzech pedofilii czy przestępstwo pedofilii. To jest straszny grzech. Chodzi o to, aby zabezpieczać dzieci, także od strony społecznej, przed tego typu doświadczeniami" - mówił w TVP Info.
Jarosław Gowin w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24 powiedział, że słowa abp. Józefa Michalika, że "dziecko szuka miłości, lgnie, zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" to „lapsus językowy”. I dodał, że „było to bardzo niefortunne sformułowanie. Ks. abp przeprosił za nie, sprawa jest zamknięta”.
Rozwodnicy nie mogą przystępować do sakramentów świętych. Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie mówi co znaczy rozwód: „KKK 2382: Pan Jezus podkreślił pierwotny plan Stwórcy, który chciał nierozerwalności małżeństwa (Por. Mt 5, 31-32; 19, 3-9; Mk 10, 9; Łk 16, 18; 1 Kor 7, 10-11). Znosi pobłażliwość, która przeniknęła do Starego Prawa (Por. Mt 19, 7-9).
Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski mówi dla "Rzeczpospolitej": - W Polsce jest budowany system profilaktyki narkotykowej, ale jakość zajęć prowadzonych w szkołach jest wciąż niewystarczająca. Zbyt często profilaktyka ogranicza się do lekcji wychowawczych prowadzonych przez nieprzeszkolonych w tym zakresie nauczycieli.
"Nie mam swojej własnej koncepcji posłuszeństwa. Mam swój honor i godność" - pisze ks. Lemański.
Autorkę „Wstydu” bardzo zainteresował fakt, dlaczego Niemcy pokochali Hitlera i wybrali go na swojego przywódcę. - Warto się na tym zastanowić, ponieważ Hitler doszedł do wysokiego stanowiska drogą legalnych, demokratycznych wyborów. Jest to więc ważny problem dla współczesnej demokracji, która powinna wiedzieć, jak zapobiegać dojściu do władzy różnej maści szaleńców. Co się stało, że Hitler otrzymał takie poparcie? - To emocje wstydu i dumy stanowią klucz do zrozumienia istoty dojścia Hitlera do władzy – mówi Czykwin. Hitler uwiódł Niemców swoją osobowością.
Wylew doprowadził do częściowej ślepoty oraz konieczności rozrzedzania krwi dziewczyny.