Komorowski nie wystartuje z list PO-KO do PE
"Nie wybieram się do Parlamentu Europejskiego, moje plany nie zmieniły się" - oświadczył w wywiadzie dla Radia Zet były prezydent Bronisław Komorowski.
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem polska.
"Nie wybieram się do Parlamentu Europejskiego, moje plany nie zmieniły się" - oświadczył w wywiadzie dla Radia Zet były prezydent Bronisław Komorowski.
Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swoich obietnic dotyczących poprawy jakości życia w Warszawie, a w zamian wprowadza nam m.in. hostel dla LGBT – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta stolicy deklaracji LGBT+.
"Nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 czerwca, jak mówi przewodniczący Tusk. Nie ma. Ani z dużych, ani z małych liter. Na pewno będzie spotkanie. Wszyscy będziemy uczestniczyli, bo święto i dzień jest ważny. Symboliczna data, też urodziła się moja córka" - mówi Grzegorz Schetyna, dementując plotki o powstaniu nowego ruchu politycznego Donalda Tuska.
"Przywódcy Polski i Izraela będą musieli znaleźć takie wyjście z obecnego kryzysu dyplomatycznego, które uszanuje zarówno żydowską historię, jak i polską dumę narodową" - napisał redaktor naczelny Jerusalem Post Jaakow Katz.
"Jesteśmy najbliższymi sojusznikami; wiemy, że niezależnie, co się stanie, możemy liczyć na pomoc Polski, a polski rząd wie, że bezwarunkowo może liczyć na nasze poparcie" - mówił w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto.
"Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu" - mówi szef izraelskiego MSZ Israel Katz, który oświadczył, że nie żałuje swoich wypowiedzi o Polakach i nie przeprosi za nie.
Konrad Materna - lider KOD-kapeli został skazany prawomocnie za pozbawianie wolności kobiet, dokładniej chodzi o zmuszane do pracy w domach publicznych za granicą.
Wydaje mi się, że duopol partyjny powoli zbliża się do końca, dlatego, że rośnie zniesmaczenie coraz to większej części społeczeństwa samym charakterem konfliktu – powiedział prof. Kazimierz Kik pytany o prognozy na najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego.
Po domaganiu się od szkół wprowadzenia indoktrynujących zajęć na temat tzw. mowy nienawiści, kolejnym kontrowersyjnym działaniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego jest podpisanie „Karty LGBT +”. Przedstawione w niej postulaty rozwiązania budzą poważne wątpliwości z punktu widzenia prawnego. Eksperci Ordo Iuris przygotowali analizę tego dokumentu, która została zaprezentowana na briefingu prasowym.
Profesor Marek Jan Chodakiewicz skomentował zeszłotygodniową konferencję bliskowschodnią oraz kryzys w relacjach z Izraelem.
"Od około dwóch lat relacje z Litwą się poprawiają. Ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Rozmowy z naszym sąsiadem są trudne" - mówiła w audycji "W samo południe" Iwona Arent, posłnka PiS i przewodnicząca parlamentarnej grupy przyjaźni polsko-litewskiej.
"Idziemy po zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy o tym, że chwilę po wyborach parlamentarnych w Europie odbędą się wybory do polskiego parlamentu. One pokażą więc siłę sprawczą działania Zjednoczonej Prawicy. Z tego punktu widzenia to zwycięstwo ma dużą taktyczną rolę" - mówiła Elżbieta Rafalska odnosząc się do zbliżających wyborów do Parlamentu Europejskiego.
"Jesteśmy zdecydowanie przeciwni projektowi gazociągu Nord Stream 2; uważamy, że pogorszy sytuację bezpieczeństwa energetycznego nie tylko naszej części Europy, ale w ogóle UE" - mówił prezydent Duda po spotkaniu z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.
Pomimo wcześniejszych zapowiedzi władz Gdańska pomnik ks. Jankowskiego jednak powróci na swoje stare miejsce.
"Wybitny europejski asceta, Donald Tusk, który dla dobra Polski zgodził się wieść uwłaczające życie za ponad 100 tys. zł miesięcznie - w TVN zarzuca PJK owładnięcie obsesją pieniędzy i pochyla się nad losem ubogich. Zabrakło łez, dzieci z kwiatami i spontanicznego sto lat." - napisał na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.