Polska i Litwa wspólnie przeciw Nord Stream 2 - zdjęcie
21.02.19, 16:55

Polska i Litwa wspólnie przeciw Nord Stream 2

2

"Jesteśmy zdecydowanie przeciwni projektowi gazociągu Nord Stream 2; uważamy, że pogorszy sytuację bezpieczeństwa energetycznego nie tylko naszej części Europy, ale w ogóle UE" - mówił prezydent Duda po spotkaniu z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

"Z panią prezydent mamy jednoznaczne stanowisko jeżeli chodzi o budowę gazociągu Nord Stream 2 - jesteśmy zdecydowanie tej inwestycji przeciwni. Uważamy, że pogorszy ona sytuację bezpieczeństwa energetycznego w zakresie bezpieczeństwa gazowego nie tylko Polski i Litwy, nie tylko w naszej części Europy, ale że w ogóle w UE to pogorszy sytuację bezpieczeństwa gazowego, że jest to ewidentne, bardzo silne uzależnienie się od jednego dostawcy" - oświadczył prezydent.

Jednocześnie na spotkaniu podjęto rozmowy dotyczące spółki Orlen, która znacząco wpływa na bezpieczeństwo paliwowe na Litwie.

"Mam nadzieję, że Orlen będzie tam dobrze funkcjonował i że będzie to bezpieczeństwo Litwy także i w tym zakresie wzmacniał, ciesząc się w swojej działalności przychylnością władz litewskich" - dodał.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (2):

admin2019.02.22 12:53
tak
co to za kraje2019.02.21 23:59
ha ha ha