Kategoria

Zagrożenia

Sekcja: Zagrożenia

fot. yt/kancelaria premiera

Zagrożenia

Kwarantanna dla wracających z zagranicy. Inne dla strefy Schengen

- Rząd zdecydował, aby ujednolicić i zmodyfikować zasady dotyczące kwarantanny zarówno jeżeli chodzi o transport, który odbywa się drogą standardową, drogą lądową, jak i transport lotniczy. Te zasady będą obowiązywały w dwóch obszarach, to znaczy w obszarze Schengen i obszarze poza Schengen – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marcin Horała odnosząc się do zwiększonej ilości zachorowań w krajach sąsiadujących z Polską.

Ten grzech jest dziś dla nas najgroźniejszy!

Zagrożenia

Ten grzech jest dziś dla nas najgroźniejszy!

Kościół od setek lat przestrzega swoich wiernych przed niebezpieczeństwem, jakie stanowi dla człowieka siedem grzechów głównych. Czy jednak spośród tych siedmiu demonów zła jest taki, który szczególnie zagraża nam w dzisiejszych czasach?

fot. pixabay.com

Zagrożenia

Prawie 30 tys. zakażeń i maleje liczba zgonów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o godz. 10.31 o kolejnych 29 253 nowych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych testami laboratoryjnymi. W Polsce zmarło również kolejnych 131 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Fot. via: policja.pl

Zagrożenia

Odmawiasz przyjęcia mandatu za brak maseczki? Nie łudź się! Sąd już nie przyzna Ci racji

W Polsce panuje przekonanie, że obowiązek noszenia maseczek jest wątpliwy prawnie i łatwo dowieść w sądzie swoich racji po odmowie przyjęcia mandatu. Nic bardziej mylnego! Jeszcze do grudnia rzeczywiście sądy wskazywały, że rozporządzenie idzie dalej niż ustawa. Jednak, jak przypomina „Rzeczpospolita”, od 2 grudnia to ustawa reguluje obowiązek noszenia maseczki i nie sposób tego podważyć.