Ogólnokrajowy lockdown we Francji - zdjęcie
01.04.21, 10:48Fot. via Pixabay

Ogólnokrajowy lockdown we Francji

3

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił w trakcie telewizyjnego orędzia ogólnokrajowy lockdown. Obostrzenia zaczną się 3 kwietnia i potrwają do 2 maja.

- Obostrzenia obowiązujące dotychczas w 19 ze 101 departamentów Francji będą obowiązywały w całym kraju - poinformował Macron.

Szkoły przez pierwszy tydzień kwietnia funkcjonować będą zdalnie, następnie zaś ustanowione zostały dwutygodniowe ferie wiosenne.

Do głównych obostrzeń należy zamknięcie sklepów, za wyjątkiem tych sprzedających artykuły pierwszej potrzeby, praca zdalna, zakaz przemieszczania się między departamentami, nakaz pozostawania w promieniu 10 km od miejsca zamieszkania.

jkg/rmf24

Komentarze (3):

Anonim2021.04.2 1:03
Sprawdzilem szczegolowo gestosc zaludnienia Szwecji. W kazdym miescie podobnym do mojego gestosc byla wyzsza. Urbanizacja pod kazdym wzgledem wieksza niz w Polsce. Rozproszone sa miasta, nie ludzie. To samo co w USA tylko w wersji light. Dyscyplina nie wyzsza niz w Polsce. To juz nie ta sama Szwecja co kiedys gdy ludzie nie zamykali domow. Teraz bunkruja sie na prywatnych osiedlach. Od strony niskich liczb dodatkowych zgonow, trudny do wyjasnienia jest fenomen Danii. W Szwecji sprawa jest prosta. Po prostu nie pozamykali przychodni i nie zatruli ludzi koronaterrorem. Przehospitalizowanie w szczytach do 2500 osob nie bylo problemem. Jesli pokusic sie o wnioski to wystarczyl w Polsce zakaz przemieszczania miedzy wojewodztwami plus otwarta sluzba zdrowia ktora zamknieto rok temu. Cala reszta obostrzen to idiotyzm.
aaa2021.04.1 11:13
lockdown. a ceny benzyny 95 w takiej samej cenie jak rok temu ~1,27 . to czemu w bogatej Polsce wzrastają ?
Anonim2021.04.1 11:47
Czekam jak Paryz zapłonie łuną opadu radioaktywnego