Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

Fot. Peter Nguyen Minh Trung via Flickr, CC BY 2.0

Wiadomości

Papież Benedykt XVI: Auschwitz. Gdy mówić jest niemożliwe...

Mówić w tym miejscu kaźni i niezliczonych zbrodni przeciwko Bogu i człowiekowi, nie mających sobie równych w historii, jest rzeczą prawie niemożliwą - a szczególnie trudną i przygnębiającą dla chrześcijanina, dla papieża, który pochodzi z Niemiec. W miejscu takim jak to, brakuje słów, a w przerażającej ciszy serce woła do Boga: Panie, dlaczego milczałeś? Dlaczego na to przyzwoliłeś? W tej ciszy chylimy czoło przed niezliczoną rzeszą ludzi, którzy tu cierpieli i zostali zamordowani. Cisza ta jest jednak głośnym wołaniem o przebaczenie i pojednanie, modlitwą do żyjącego Boga, aby na to nie pozwolił nigdy więcej - mówił papież Benedykt XVI podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau 28 maja 2006 r.

Paweł Jędrzejewski: Niebezpieczna ideologia Sylwii Spurek

Wiadomości

Paweł Jędrzejewski: Niebezpieczna ideologia Sylwii Spurek

"Zamieszczenie na Facebooku przez europosłankę Sylwię Spurek grafiki porównującej zabijanie krów do Holokaustu i przedstawiającej krowy w pasiakach (nie zamieszczę jej tutaj!), z których jedna ma sześcioramienną żółtą gwiazdę, jest jednak czymś nawet więcej niż brakiem wrażliwości wobec cierpienia ofiar Zagłady i więźniów obozów koncentracyjnych. Więcej, niż bezmyślnym barbarzyństwem, intelektualnym i emocjonalnym prymitywizmem" - pisze na łamach "Forum Żydów Polskich" Paweł Jędrzejewski.

(fot. flickr/PO)

Wiadomości

Zbigniew Kuźmiuk: LOT przejął niemieckiego Condora. Tusk milczy

1. Ledwie kilka dni temu pojawiła się mediach informacja, że Polska Grupa Lotnicza, której głównym podmiotem są linie lotnicze LOT chce przejąć niemieckiego przewoźnika czarterowego Condor, a wczoraj już dowiedzieliśmy się, że transakcja została sfinalizowana.Okazało się, że LOT był najlepiej przygotowany do przejęcia niemieckiej linii, co więcej jego koncepcja działania tej linii czarterowej jest na tyle zaawansowana, że można natychmiast przystąpić do jej realizacji.LOT i wspierające go instytucje polskie instytucje finansowe PKO BP, PZU i BGK przygotowały solidną konstrukcję finansowania przedsięwzięcia, wprawdzie szczegóły kontaktu są objęte tajemnicą handlową ale według niemieckich mediów sam zakup miał kosztować około 250 mln euro (ok. 1 mld zł), przedstawiono także „mapę drogową” spłaty kredytu pomostowego jaki linie otrzymały od niemieckiego rządu po upadku brytyjskiego biura podróży Thomas Cook.Chodzi o kredyt w wysokości 380 mln euro (1,6 mld zł) ale linie będą go spłacać tak

fot. PO, lic. cc by-sa 2.0 via wikipedia, zdj. edyt.

Wiadomości

Matka Kurka: To już koniec. Cała seria samobójczych strzałów SN

Od paru dni życzyłem sobie, aby towarzystwo w „fartuszkach” zrealizowało mój wymarzony scenariusz i życzenia się spełniły. „Sędziowie” podjęli „uchwałę”, która w języku sportowym nazywa się „samobójem”, z tym, że to nie jeden strzał do własnej bramki, ale cała seria - pisze publicysta Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.