09.02.20, 09:05Screenshot Youtube - RDC Polskie radio / Radio Maryja

Jerzy Bukowski: Mirosław Piotrowski startuje w wyborach. To zła wiadomość dla Andrzeja Dudy

Zła wiadomość dla Andrzeja Dudy

Jest nią decyzja profesora Mirosława Piotrowskiego o starcie w wyborach prezydenckich, o której pierwszy poinformował Onet.

Były europoseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie prezes Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi chce reprezentować środowiska katolicko-narodowe, które są coraz bardziej rozczarowane polityką obecnej głowy państwa.

- Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie - powiedział portalowi deklarując, że w najbliższych dniach przedstawi członków swojego sztabu i program wyborczy.

„Polityk wskazuje też na kwestię odwoływania niektórych ministrów. Uważa, że zmarły w październiku 2019 r. minister środowiska Jan Szyszko został usunięty ze stanowiska pod wpływem nacisków innych państw” - czytamy w Onecie.

- Jako prezydent nie podpiszę dymisji żadnego polskiego ministra, która będzie wymuszona przez obce państwo - zadeklarował w rozmowie z Onetem.

Jeżeli prof. Piotrowski zdoła zebrać niezbędne do wzięcia udziału w rywalizacji o najważniejszy urząd w państwie 100 tysięcy podpisów, prezydent Duda będzie miał poważny problem. Wiadomo bowiem, że spora jest liczba rodaków niezadowolonych z jego nadmiernej - ich zdaniem - otwartości ideowej i światopoglądowej, szczególnie w sprawach, które wymienił prezes RPE-EC. Na tych wyborców z pewnością liczy Krzysztof Bosak, ale mogą oni zaufać bardziej religijnie wyrazistemu politykowi.

„Mirosław Piotrowski to polityk od lat kojarzony z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Bez wątpienia poparcie duchownego miałoby ogromne znaczenie dla jego kandydatury” - napisał portal.

- Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną - takiej wymijającej odpowiedzi udzielił Onetowi, który wprost zapytał go, czy liczy na wsparcie ze strony dyrektora Radia Maryja.

Uważam, że dzięki pomocy struktur bardzo prężnego oraz krzepnącego z tygodnia na tydzień Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi prof. Piotrowski bez problemu zbierze wymaganą prawem liczbę podpisów i odbierze Andrzejowi Dudzie te kilka procent, które mogą zdecydować o drugiej turze. Oczywiście jego elektorat w zdecydowanej większości poprze w niej obecnie urzędującego Prezydenta RP, ale środowiska katolicko-narodowe po raz kolejny wysyłają sygnał, że na prawo od Zjednoczonej Prawicy wcale nie ma ściany.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze

Agnieszka2020.03.13 17:53
I bardzo dobrze. Najwyższy czas, żeby PiS z resztą rzekomo prawicowej władzy zrozumiał, że na prawo od niego nie ma ściany i skończył z kpieniem z katolickiego elektoratu między wyborami, bo im się tylko wydaje, że katolików i patriotów zapędzili w kozi róg, pozbawiając innego wyboru jak głosowanie na nich. Szkoda tylko, że przez tych zakłamanych drani Polska może ucierpieć powrotem lewactwa do władzy. No ale właściwie to i tak nie wiadomo kto rządzi pod zasłoną tych prawicowych haseł, spod których lewactwo z tzw. "pisowców" wyłazi
Alicja2020.02.12 7:52
To świetna wiadomość. Profesor Piotrowski już ma moje poparcie . Właśnie kogoś takiego mi brakowało w tej palecie kandydatów. Czasy są ostateczne, i trzeba jasno powiedzieć, czy jest się z Bogiem, czy przeciw Bogu. Kiedy słyszę , że wybór Dudy jest to wybór mniejszego zła, to w tym momencie widzę szatana, który pęka ze śmiechu. Bo co ty nędzny człowieku możesz wiedzieć, który wybór będzie mniejszym złem? Mniejsze zło, to zawsze wybór szatana. Proszę to przemyśleć. Nie lękajmy się wybierać dobro.
eol2020.02.10 2:26
Kaczyński boi się Bosaka jak diabeł święconej wody i robi nerwowe ruchy by uszczknąć Konfederacji głosy katolików, ma ludzi religijnych za baranów i srogo się na tym przejedzie.
Renata2020.02.10 3:14
eol! KŁAMIESZ ! To jest twoje zdanie i twojej wąskiej grupy osób ! Zobaczycie, jak was niedlugo wykoleguje Korwin-Mikke ! To jest cwany gość, a wy mu wierzycie! Uważajcie, jego ciągnie przecież w kierunku Putina ! On was "sprzeda" i się nawet nie zorientujecie !
BieS2020.03.14 17:14
Co ty konfabulujesz? Przecież tak fanatycznego ugrupowania jak konfederacja świat nie widział .Kogo ma ten biedny Bosak reprezentować, Tam same oszołomy i utopiści.
Maria2020.02.9 21:32
Wspaniały kandydat!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.9 22:12
ale tylko kandydat
Maria2020.02.9 21:29
Profesora Mirosława Piotrowskiego widziałam 5 lat temu jako Prezydenta Polski! Wspaniały kandydat, Polak i patriota! Doświadczony polityk, mądry człowiek!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.9 21:06
Chętnie podpiszę jego listę poparcia. Niechaj startuje :D
Polka2020.02.9 21:04
Dwa razy na plecach PIS dostał się do Europarlamentu gdzie zarobki są bardzo wysokie a za nic się nie odpowiada, a teraz działa na ich szkodę, to taki fałszywy przyjaciel niestety Już nigdy nie będę oglądać jego krasomówczych felietonów w Radiu Maryja
Austeria2020.02.9 20:59
Pan profesor Piotrkowski służy złej sprawie, nie wygrał wyborów do europarlamentu i teraz nie wygra! Jeśli an profesor ma honor i odpowiedzialność to wycofa się! Uniknie sam rozczarowania, bo człowiek o skrajnie konserwatywno- narodowych poglądach będzie sekowany jeszcze bardziej niż prezydent Andrzej Duda! Nie słyszał pan wycia Brukseli i donoszenia targowicy? Jak pan opanuje to sekowanie, co? To z pana strony i tych środowisk próba rozbijania prawicy! Nie uda się!
Monika C.2020.02.9 19:44
Ale podpuścili totalsi Piotrowskiego z prawicy ! Może tak być, że : " GDZIE SIĘ DWÓCH BIJE, TAM TRZECI KORZYSTA" ! TOTALSI NA TO LICZĄ ! LICZĄ NA ROZBICIE NASZYCH GŁOSÓW,! Wtedy może wygrać Kidawa! Bardzo się o to boję! To będzie po Polsce !
skarb2020.02.9 19:42
wspanialy madry,rozwazny czlowiek -WIELKI POLAK PATRIOTA
Agnieszka2020.02.9 19:32
To bardzo dobra wiadomość dla Dudy a z pewnością dla Polski, bo może się Duda ocknie, że nie ma w garści całego elektoratu katolickiego. Jak się nie ocknie to może nie zmieni Agaty na jakiegoś "śmiszka", żeby z Biedroniem konkurować albo nie będzie krzyczał, że on właściwie czuje się kobietą, żeby wybić Kidawie jej główny atut i genderystom puścić oko, ale z pewnością sHołownieje do reszty... A to będzie bardzo źle i dla niego i dla Polski, bo niestety pewnie tylko on ma szansę wygrać...
MarszałekDrugiegoSortu2020.02.9 16:14
Drogi przyjacielu JS 33 Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi14. 34 A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; 35 ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. 36 Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. 37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie15. A co nadto jest, od Złego pochodzi. Mt 5 Biblia Tysiąclecia Czy tutaj chodzi o bezkompromisowość, czy też o to żeby ważyć słowa , nie paplać itp. Czy Jezus z Nazaretu był bezkompromisowy? Uważam że nie był. Gdyby był , przestrzegałby żydowskiego prawa i zostałby faryzeuszem . Tak myślę. Proponuję jeszcze raz przemyśleć. Może warto żeby Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze?
Foster2020.02.9 18:02
Nie zgadzam się - prof. Piotrowski lepszy. Narazie nie utaplał sie w tym politycznym bagnie.
Amigo2020.02.9 23:13
Piotrowski wcale , to Duda lepszy. Duda ma doswiadczenie i swietnie reprezentuje Polske za granica. Lepiej nie ryzykowac i nie eksperymentowac z Piotrowskim ktory nic nie pokazal.
gregor2020.02.9 15:24
jesli do drugiej tury dojdzie to bedzie Duda Piotrowski i glosuje na Piotrowskiego
Polka2020.02.9 14:56
Dwie kadencje w Europarlamencie i nic dobrego dla Polski nie zrobił poza kwiecistymi mowami w Radiu Maryja i telewizji Trwam. Mimo, że dwa razy startował z list PIS-u szybko ich porzucił. Dla PIS-u to koń trojański , sam nie wygra wyborów ale może pogrążyć Dudę i doprowadzić do wygrania wyborów przez lewicę a wtedy Ojciec Rydzyk zmądrzeje, ale będzie już za póżno.
ada2020.02.9 13:29
Rozbijacz prawicy. Znowu WSI?
Jasio Katafoł2020.02.9 13:18
Do drugiej tury Duda i tak przejdzie. Piotrowski zmotywuje do wyborów zniechęcony elektorat katolicki, rozczarowany nijaką w sferze etycznej polityką PiS. W II turze skieruje swoich wyborców na Dudę. TO DOBRA WIADOMOŚĆ.
Foster2020.02.9 12:39
Jest od Dudy znacznie młodszy i lepiej wykształcony. Może się okazać groźnym kandydatem do zwycięstwa w tych wyborach. Ponadto od Dudy już nic więcej się nie wyciśnie, zwłaszcza niezależności od Kaczyńskiego. Prof. Piotrowski miałby szansę zostać bardziej niezależnym Prezydentem i nie obciążonym zarzutami o kilkukrotne złamanie Konstytucji RP.
LUKA2020.03.13 13:24
ty platfusie
BieS2020.03.14 17:04
Kpisz czy o drogę pytasz?
kibic2020.02.9 12:01
Duda musi wygrać,bo zniszczą,sprzedadza Polskę i Polaków.!!! W czasie jego kadencji bedzie można przygotować następce.
kibic2020.02.9 11:55
Niestety,Rydzyk znów szkodzi Polsce,budujac sobie pomnik.
Tadeusz2020.02.9 11:20
Piotrowski to zdrajca - mason. Musimy się zmobilizować i głosować na obecnego prezydenta.
AVA2020.02.9 11:25
Pełna zgoda!!!! Jeżeli A. Duda nie wygra w I turze, może być różnie. Kandydatura Piotrowskiego jest tylko po to, żeby Andrzejowi Dudzie głosy w pierwszej turze odebrać. Nie wiem, kto kręci tym świętoszkiem.
AVA2020.02.9 11:13
Wyjątkowy łotr strojący się w piórka świętoszka. Dwa razy dostał się do Europarlamentu popierany przez PiS i od razu po uzyskaniu mandatu Klub PiS porzucał. Trzeci raz PiS nie dał się nabrać i go nie popierał. Łatwowiernych słuchaczy Radia Maryja przekonywał, mówiąc to, co chcą słyszeć, jak niegdyś giertych. Teraz gra przeciwko A. Dudzie. Ojciec Rydzyk miał już godną pożałowania przygodę z giertychem, którego popierał, jak własne dziecko, a teraz drugi raz daje się nabierać. Naprawdę, lepsze jest często wrogiem dobrego, a w tym przypadku "lepsze" to tylko nieodpowiedzialne gadanie, pobożne życzenia i fantazje; jak i w przypadku tzw. konfederacji. Co zrobił Piotrowski przez dwie kadencje w Europarlamencie? Protestował, zabierał głos? Nie zrobił nic, wyżywał się tylko w gadkach w Radiu Maryja, ogłupiając słuchaczy. Poczytajcie sobie Jana Pawła II, który pisał, że lepsze jest dokonanie MOŻLIWEGO w danym momencie dobra, niż rozprawianie na temat doskonałych działań, ale niemożliwych do podjęcia.
GOSKA2020.02.10 11:14
DOKŁADNIE
piotr2020.02.13 12:08
100% racji
Leszek2020.02.9 11:12
Rewelacyjna wiadomość dla zwolenników Krzysztofa Bosaka. Jak wydać PIS traci grunt pod nogami, zagrożenie że strony Konfederacji ogromne. Polacy nie chcą wasala żydowsmkiegjo jako Prezydenta Polski. Tzw. Szabes goj prezydent, który mruga okiem do zawodowych sodomitów, jak trafnie ich określa Grzegorz Braun. Nowy prezydent Krzysztof Bosak.
BieS2020.02.9 12:15
Wiesz trollu doskonale, że Bosak z tą swoja kandydaturą jest nikim; jakieś kilka procent. Ani on ziębi ani grzeje. To tyle i aż tyle. Zauważyłem, że już nie nadajesz z Niemiec, chyba że masz polską klawiaturę. Bujaj się.
Leszek2020.02.9 23:53
Sam ośle jesteś trollem i to bezrozumnym. Baranie Krzysztof Bosak będzie w drugiej turze. Zbyt krótko żyjesz aby zrozumieć.
Trute\305\2042020.02.9 11:07
Marek Jurek 2.
AVA2020.02.9 11:18
Raczej Giertych 2. Niebezpieczna wtyka.
Foster2020.02.9 10:51
Jeżeli to jest prawdą, to oznacza tylko i wylącnie to, iż pozycja Dudy w PIS-ie wisi na włosku. O tym Piotrowskim to pierwszy raz słyszę i taki nikomu bliżej nieznany pomazaniec Rydzyka miałby rozwalić układy ?
Matwiej Bej2020.02.9 10:45
Jako partia-Ruch Prawdziwa Europa Christi ,może DUŻO namieszać.Czyli Straci KONFEDERACJA ,PiS ,i PSL. A wybory prezydenckie? Zabierając głosy A.Dudzie doprowadzi do drugiej tury.
Walter2020.02.9 10:26
Andrzej Duda i politycy PiS-u złamali następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Skoro dla Prezydenta przestrzeganie ustawy zasadniczej nic nie znaczy, to dlaczego na nią przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg"? Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że przegra wybory w maju.
BieS2020.02.9 12:08
Nawet tak prostych zapisów jak w Konstytucji nie potrafisz zrozumieć i wytłumaczyć w czym rzecz. Nie ma się co dziwić; totalna tak ma, powtarza tylko wyuczoną, obłędną mantrę bez żadnej refleksji myślowej. Oby tak dalej to Polska będzie suwerenna.
Walter2020.02.9 13:45
Lepiej jest się nie wypowiadać narażając się na pojrzenia o głupotę, niż się wypowiadać potwierdzając te podejrzenia. Wpisz w google hasło "łamanie konstytucji przez Andrzeja Dudę" i będziesz mógł przeczytać dokładniejsze informacje dotyczące deliktu popełnionego przez polityków PiS-u.
piotr2020.02.9 17:05
TWOJA NADZIEJA LEWAKU SIE NIE SPRAWDZI
jank2020.02.9 19:14
Wyłącz tefałen, włącz samodzielne myślenie...
Renata2020.02.10 3:04
WALTER! Ot, znalazł się znawca ! A ty skąd że to niby wiesz , jakie art. złamał! Co rzecznikiem dudy jesteś??? Ogarnij się chłopie!
Newsroom2020.02.9 10:25
Kandydatura prof. Piotrowskiego spowoduje, że wygra wybory prezydenckie ktoś z opozycji; i wszystkie reformy oraz naszą suwerenność szlag trafi !
sthdfgh2020.02.9 10:23
a kto to jest ten Piotrowski? nie znam goscia
jank2020.02.9 19:12
Na początek wystarczy sprawdzić w Wikipedii , to poznasz (bo chyba wiesz co to Wiki?)
eferalgan2020.02.10 10:23
To ten radiomaryjny od wkładek do butów?
Maria2020.02.9 21:31
To poznaj!!!!
XYZ2020.02.9 10:23
Duda będzie musiał jeszcze raz złapać hostie.
Torchwood2020.02.9 10:00
Z jednej strony wszystko co szkodzi Długopisowi jest dobre. Z drugiej ile rzeczywiście osób będzie na tego Piotrowskiego głosować - nawet w Polsce rzesze skrajnych homofobów i moherów są ograniczone.
LUKA2020.03.13 13:23
ty hieno cmentarna
anonim2020.02.9 9:56
Nikt tak nie namiesza jak ci z KUL a miała to być katolicka uczelnia- tam nie ma żadnej wartości chrześcijańskiej tym profesorkom juz władza uderza do głowy... Pieniądze kościół daje a oni wiatr w oczy sypią. Wiadomo że nie wygra ale odbierze Dudzie głosy. Oto im zadymiarzom z KUL chodzi?
STANISLAW2020.02.9 9:29
Chociaż w obecnym stanie demokracji rządy bywają łupem tylko partii politycznych, których jedynym lub głównym celem jest interes partii, jakiegoś politykiera trzeby wybrać. Byle był to wybór NAJMNIEJSZEGO zła. Duda, mimo tej fatalnej wpadki w sprawie związków partnerskich, obecnie jest jednak NAJMNIEJSZYM złem. Będę chyba na niego głosował. P. Piotrowskiego jeszcze mało znam.
AVA2020.02.9 11:21
TRZEBA głosować na A. Dudę, żeby wygrał w I turze. W II turze niestety może być różnie. Dlatego kandydatura szemranego świętoszka jest bardzo niebezpieczna.
KRZYSZTOF BLONSKI2020.02.9 15:24
Panie Stanislawie jest jeszcze prawda czyli Konfederacja
Austeria2020.02.9 21:01
To był fake news, nic ponadto!
Durczykiewicz2020.02.9 9:27
Mam nadzieję, że ta kandydatura zmobilizuje obecnego Prezydenta do jeszcze odważniejszego działania! Ja jednak będę chyba glosować na Pana Andrzeja Dudę, ale jeszcze jest czas na zastanowienie się. Polska przetrwa tylko z Bogiem i Matką Bożą! Panie Andrzeju, musi Pan być wyrazisty w swoich poglądach! Proszę o to! Bóg pokazał wielokrotnie, że Panu błogosławi, niech Pan będzie Mu wierny!
Tfuj2020.02.9 9:26
Wszystkie ubeckie ręce na pokład. W co gra Rydzyk-fizyk?
Antek z Czerniakowa2020.02.14 15:55
Przecież Rydzyk go nie popiera...
JS2020.02.9 9:12
To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy chcą bezkompromisowego prezydenta kierującego się wartościami wiary chrześcijańskiej, ochroną życia poczętego. Będę głosował na p. Piotrowskiego. Jednak w drugiej turze poprę p. Dudę, bo nie wierzę aby w miejscu p. Kidawy-Błońskiej był p. Piotrowski. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
AVA2020.02.9 11:16
Mędrkowanie idioty!!! Trzeba poprzeć Andrzeja Dudę, żeby wygrał w I turze, bo w II turze staną przeciwko niemu wszyscy totalsi i może być tak jak z senatem. Nie bądź głupcem!!!!
StanPio2020.02.9 15:00
Nieprawda! Do drugiej tury powinien wejść Duda i drugi kandydad patriotyczny: Piotrowski lub Bosak! Tylko w ten sposób można zmobilizować Dudę do pracy!
JS2020.02.9 15:07
Nie wymyślaj mi od idiotów, bo nim nie jestem. Spojrzyj lepiej na siebie zanim kogoś zwymyślasz. Zagłosuję zgodnie z sumieniem wierzącego w Jezusa człowieka. Potem wybiorę mniejsze zło. Cenię prezyd. Dudę ale nie wypełnia on moich pragnień, nie kieruje się on w pełni wiarą w Ewangelię. Dla chrześcijanina nauka Jezusa ma być TAK to TAK a NIE to NIE, wszystko inne, (kompromisy) od diabła pochodzi. Ja też kiedyś byłem chwiejnym chrześcijaninem. Pozdrawiam
KRZYSZTOF BLONSKI2020.02.9 14:50
President Andrzej Dude to faryzeusz niech okresli komu sluzy kleka przed chazarstwem
JS2020.02.9 15:13
Nie zazdroszczę roli prezydenta i nie chciałbym nim być. To wielka odpowiedzialność. Herod chciał uwolnić św. Jana Chrzciciela a Piłat chciał uwolnić Jezusa ale ten pierwszy padł ofiarą swojej pijackiej obietnicy a drugi ulękł się żydów, że doniosą na niego do Rzymu, do cezara, tak jak teraz donoszą na Polskę do Brukseli i Berlina. Prezydent Duda zrobił już wiele dobrych rzeczy swoimi podpisami ale zamiast oddać się Jezusowi, oddaje się złudnej ochronie USA, jak Polska przed 39-ym aliantom. Może i USA pomoże Polsce ale będzie coś za coś. A co to będzie ? Jak zaraza z Chin wybuchnie w naszym kraju a USA będzie miało szczepionki, wtedy padniemy na kolana (nie ja) i nasz obecny prezydent podpisze 447. Pozdrawiam