Kategoria

Jest afera!

Sekcja: Jest afera!

Fot. Policja.pl

Uwaga

Obrażał prezydenta w sieci. Internauta został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie ze śledczymi z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali internautę, który zamieścił obraźliwy wpis dotyczący Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na jednym z portali internetowych. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Pamiętajmy -każde działanie w sieci pozostawia ślad, nawet jeśli Internet daje użytkownikom fałszywe poczucie anonimowości i bezkarności. Za łamanie prawa w cyberprzestrzeni grozi odpowiedzialność.

Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Uwaga

Co z ministrem Ardanowskim? ,,Decyzja zapadła''

„Jeśli premier jedzie do Brukseli na szczyt unijny, a współpracownicy ministra Ziobro łajają go na Twitterze w sposób dość obcesowy albo formułują swoje żądania wobec niego. Później mieliśmy tę sytuację z odwołaniem łódzkiego kuratora, gdzie został na PiS przepuszczony atak –to przykłady tylko z niedalekiej przeszłości” – mówił dziś wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Screenshot Youtube - wrolivetv

Uwaga

Afera GetBack: To tam ukrywa się Czarnecki? Nowe doniesienia!

Według informacji „Rzeczpospolitej”, prokuratura usiłowała zatrzymać Leszka Czarneckiego już latem. Nie było go jednak pod żadnym z adresów, w związku z czym do sądu skierowany został wniosek o areszt, aby możliwe było poszukiwanie biznesmena listem gończym.

Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Uwaga

Warszawa tnie inwestycje i zadłuża się na miliard złotych!

Sytuacja Warszawy pod rządami Rafała Trzaskowskiego wygląda coraz gorzej. Nie tylko dochodzi do kolejnych awarii, ale i budżet jest w opłakanym stanie. Według doniesień dzisiejszej „Gazety Wyborczej”, stołeczny ratusz musiał zaciągnąć miliardowy kredyt,

Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Odlot

Odlot! Scheuring-Wielgus interweniuje ws… ogłoszeń parafialnych

Tego chyba jeszcze w Polsce nie mieliśmy. Oto właśnie posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podjęła poważną, kategoryczną interwencję wobec gminy Czernikowo, ponieważ na jej stronie internetowej znalazła… ogłoszenia parafialne tamtejszej parafii. To w ocenie lewicowej posłanki jest niezgodne z polską konstytucją, więc domaga się pilnych wyjaśnień.