[Wideo] Hiszpania. Narasta kryzys migracyjny
Jak informują media na granicy hiszpańsko-marokańskiej narasta kryzys migracyjny, a od wczoraj liczba migrantów zwiększyła się tam o około 4 tysiące. Hiszpański rząd wysłał do pomocy wojsko.
Kategoria
Sekcja: Jest afera!
Jak informują media na granicy hiszpańsko-marokańskiej narasta kryzys migracyjny, a od wczoraj liczba migrantów zwiększyła się tam o około 4 tysiące. Hiszpański rząd wysłał do pomocy wojsko.
Działaczka, ale bardziej chyba celebrytka SLD Justyna Klimasara postanowiła zrobić na swoim profilu na Twitterze sondaż na temat, kto jest najlepszym liderem na scenie politycznej. Do konkursu zaproponowała: Włodzimierza Czarzastego, Jarosława Kaczyńskiego, Borysława Budkę i Szymona Hołownię.
- W Polsce długo obowiązywał kompromis - a w zasadzie coś, co przeszło w Sejmie dzięki kłótni liberałów, spierających się co do poprawek nad tą ustawą. Takich przekleństw, jak padające po tamtym głosowaniu z ich strony nie słyszałem chyba nigdy. Dziś sądzę, że uzyskaliśmy 110 procent tego, co można uzyskać w dzisiejszym świecie. Postawiono tamę aborcji ze względu na zespół Downa i Turnera. Wielu z tych ludzi może szczęśliwie żyć. Tylko o to nam chodziło – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi Interia.pl odnosząc się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapoczątkował tzw. „Strajk Kobiet”.
100 lat temu, 21 maja 1921 r. w Moskwie przyszedł na świat Andriej Sacharow – fizyk, ojciec sowieckiej bomby wodorowej, który… poświęcił się zapobieganiu destrukcyjnym skutkom swojego odkrycia jako zadeklarowany przeciwnik broni masowego rażenia. Sacharow przez lata niezłomnie bronił praw człowieka i odważnie krytykował totalitarny reżim ZSRS, za co niejednokrotnie spotykały go represje.
Wszystko wskazuje na to, że po „strefie relaksu” na Placu Bankowym możemy mieć do czynienia z kolejny „genialnym pomysłem” władz Warszawy i tym razem kolejna „strefa relaksu” zostanie zafundowana Warszawiakom, ale już na stałe, w innym pełnym od spalin bardzo ruchliwym miejscu stolicy, a mianowicie na Alejach Jerozolimskich na odcinku od ulicy Marszałkowskiej do Nowego Światu.
Jak informują media, tylko w ciągu jednego dnia około 6000 migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę marokańsko-hiszpańską dostało się do Ceuty – hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej.
W Kaliszu doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Pieszy podczas przechodzenie na pasach został potrącony przez samochód nadjeżdżający z dużą prędkością. W wyniku potrącenia pieszy przeleciał nad maską samochodu.
- Moja 13-letnia córeczka szuka szkoły średniej. W ramach tych poszukiwań (oraz trochę treningu) trafiła do 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Egzamin do tej szkoły odbywa się m.in. na podstawie rozmowy na temat książki. Listę książek do wyboru podstawia szkoła – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka. Warto dodać, że to liceum jest znane w środowisku jako "kuźnia" młodych artystów i oraz początkujących aktorów i aktorek w różnego rodzaju serialach.
- 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, już od kilku lat leśnicy w trosce o te pożyteczne owady prowadzą wiele działań. Każdego roku wysiewają łąki kwietne, sadzą drzewa miododajne, czy zawieszają kłody bartne w lasach – czytamy na stronie Lasów Państwowych.
Jak dowiadujemy się z mediów, w bardzo dramatyczny sposób przechodziła zakażenie Covid-19 gwiazda Hollywood Salma Hayek. W pewnym momencie doszło do tego, że lekarze byli zmuszeniu podłączyć aktorkę do tlenu i zaproponowano jej natychmiastowe przewiezienie do szpitala, o czym opowiedziała o tym na łamach magazynu „Variety”.
Jak już dziś informowaliśmy, posłowie Lewicy złożyli w Sejmie projekt ustawy, która zakłada likwidację Instytutu Pamięci Narodowej. Głos w sprawie zabrał wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
Lewica domaga się likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej. Projekt ustawy, która miałaby zlikwidować IPN, został już złożony przez posłów w Sejmie.
Jak już dziś informowaliśmy, prof. Wojciech Maksymowicz opuszcza Porozumienie. Z ugrupowaniem rozstał się również wiceprezes partii Robert Anacki. Okazuje się, że Maksymowicz postanowił zasilić szeregi koła parlamentarnego Polska 2050.
Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił prezesa Fundacji Pro – prawo do życia Mariusza Dzierżawskiego. Działacz pro-life został wcześniej skazany za prezentowanie banerów ukazujących skutki aborcji. Sąd zmienił orzeczenie pierwszej instancji uznając, że głoszenie idei ochrony życia ludzkiego od poczęcia nie narusza porządku publicznego i obyczajności. Mariusza Dzierżawskiego reprezentowali prawnicy Ordo Iuris.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział skierowanie do prokuratury zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw przez przedstawicieli najwyższych urzędów państwowych. Marian Banaś poinformował dziś o tym w trakcie rozmowy na antenie RMF FM.