Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Screenshot Youtube - publicystyka tvp

Zagrożenia

Prof. Horban: W maju będzie dobrze

„W maju będzie dobrze. Będzie spadała liczba zakażeń, liczba chorych w szpitalu, będzie spadała liczba zgonów” – przekonuje prof. Andrzej Horban odnosząc się do stanu epidemii koronwirusa w Polsce.

Fot. screenshot - YouTube (CNBC Television, Telewizja Republika)

Uwaga

Biały Dom rozważa wysłanie Ukrainie dodatkowej broni

Według informacji portalu Politico, Joe Biden rozważa prośbę Ukrainy o przesłanie dodatkowej broni w związku z obawą przed atakiem rosyjskich wojsk. Serwis przypomina, że Stany Zjednoczone wielokrotnie były przez Ukrainę proszone różnymi kanałami o przesłanie sprzętu wojskowego.

Screenshot Youtube

Uwaga

Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich! Kto wydał zgodę?

Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich, pożar na nielegalnym składowisku odpadów oraz bezczynność instytucji publicznych. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” podążają tropem niebezpiecznych odpadów zalewających gminy w zachodniej Polsce. Dlaczego działania urzędników są nieskuteczne wobec fali toksycznych śmieci? W jaki sposób przedsiębiorcy unikają odpowiedzialności za niezgodne z prawem składowanie odpadów? Dlaczego badania, jakie substancje są naprawdę składowane na wysypiskach, są nieskuteczne? Kto wydaje zgody na ich gromadzenie? Dlaczego mimo wielokrotnych interwencji mieszkańców i próśb o pomoc, toksyczne odpady nadal zwożone są na składowiska? Toksyny zalewające nasz kraj, bezbronni mieszkańcy i nieskuteczni państwowi oraz samorządowi urzędnicy, którzy przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością. To wszystko w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.