Afrykańscy biskupi stają w obronie rodziny. Amerykański franciszkanin oskarża ich o… ,,homofobię’’  - zdjęcie
10.06.21, 15:23Fot. via: Pixabay

Afrykańscy biskupi stają w obronie rodziny. Amerykański franciszkanin oskarża ich o… ,,homofobię’’

19

Ojciec Daniel P. Horan, amerykański franciszkanin i profesor z uczelni Catholic Theological Union, potępił katolickich biskupów z Ghany za ich „homofobię”. Jego zdaniem „biskupi z Ghany jednoznacznie uczestniczą w dehumanizacji osób LGBTQ i ją propagują, co prowadzi do wzrostu dyskryminacji i przemocy”.

Franciszkanin w swoim komentarzu zamieszczonym 9 czerwca na łamach „National Catholic Reporter” zaatakował zwłaszcza list Konferencji Biskupów Katolickich Ghany ze stycznia tego roku, w którym biskupi wyrażają poparcie dla prawnika domagającego się zamknięcia pierwszego w tym kraju centrum LGBTQ i potępiają praktykowanie homoseksualizmu.

Biskupi Ghany oznajmili w swoim liście m.in.: „piszemy, by potępić wszystkich tych, którzy wspierają praktykę homoseksualizmu w Ghanie. Piszemy także, by poprzeć stanowisko prawnika Mosesa Foh-Amoaninga i koalicji, którzy od lat byli orędownikami krucjaty przeciwko homoseksualizmowi. Wyrażamy także pochwałę innych osób, które przemawiały potępiając tę praktykę. Czynimy tak, ponieważ Kościół rzymskokatolicki sprzeciwia się tej ohydnej praktyce”.

Ojciec Horan twierdzi, że biskupi współpracowali z „antygejowską grupą nienawiści”, czyli National Coalition for Proper Human Sexual Rights, której sekretarzem wykonawczym jest Moses Foh-Amoaning. Częściowo organizację tę wspiera Światowy Kongres Rodzin (World Congress of Families – WCF) z siedzibą w Rockford w stanie Illinois, który m.in. broni „naturalnej rodziny jako jedynej fundamentalnej i trwałej jednostki w społeczeństwie”.

Jak zauważa Joseph Enders z „Church Militant”, o. Horan próbuje udowodnić szerzenie nienawiści przez WCF powołując się na artykuły organizacji Southern Poverty Law Center oraz Human Rights Campaign. Jednak żaden z artykułów nie podaje dowodów na nienawiść wobec tzw. „osób LGBT”, a „jedynie pokazuje, że WCF propaguje tradycyjne poglądy na małżeństwo i rodzinę”

Podobnie jak jezuita o. James Martin, o. Horan jest znany z podważania nauki Kościoła na temat homoseksualizmu. W roku 2015 franciszkanin stwierdził, że chrześcijanie powinni świętować wyrok Sądu Najwyższego USA legalizujący tzw. „małżeństwa homoseksualne”. W roku 2018 z kolei o. Horan wyraził pochwałę franciszkanów, którzy wzięli udział w corocznym Marszu Kobiet w Chicago, idąc obok feministek, które skandowały: „Moje ciało, mój wybór” i niosły bluźniercze wizerunki.

 

jjf/ChurchMilitant.com,

Komentarze (19):

"katolicka deratyzacja Polski"2021.06.10 16:20
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczką , prymitywną zydowa .
pytajnik2021.06.10 16:13
Więc dlaczego fronda nie informuje o realizacji nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
katolicka deratyzacja Polski2021.06.10 16:10
Murzynscy katolicy sa bardziej Polakami ,niz hitlerowscy rasisci z Konfederacji Targowickiej!
Rzymianin2021.06.10 16:00
Komuniści i żydzi zakradli się do seminariów i zakonów. Od środka przeprowadzają rewolucję. A przy okazji zabierają miejsca chrześcijanom. Jak nie chce im się już udawać, albo gmina ich zwalnia z tego obowiązku, głośno wychodzą ze stanu duchownego i złorzeczą.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.10 16:11
Masz we lbie szabes i lajno,dupku.
Mężczyzna z macicą2021.06.10 15:52
Jestem stuprocentowym mężczyzną i powiłem bliźniaki jednojądrowe. Jak mi ktoś nie wierzy, to niech sobie sprawdzi na mega wiarygodnej stronie internetowej burak z kozaka, czy jakoś tak. Może też to potwierdzić Joanna Scheuring-Wielgus, Sylwia Spurek i Robert Biedroń wraz z Krzysztofem Śmiszkiem oraz cała redakcja Gazety Wymiotnej.
AAAtomek2021.06.10 15:50
Moje ulubione zajęcie: https://imgur.com/uzSch64
AAAtomek2021.06.10 16:19
Prawiczku-katoliczku, za propagowanie pornografii na świętym portalu, fronda powinna ciebie zbanować. ps. Jeśli masz ciągoty homoseksualne, idź do burdelu, albo znajdź sobie chłopaka.
AAAtomek2021.06.10 15:46
Moje ulubione zdjęcie. Dwóch trzymających się za ręce księży-gejów biegnie do kościoła na poranną mszę.
abcd2021.06.10 15:44
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Portofino2021.06.10 15:44
Gdyby murzynów pozostawiono w Afryce, to jednak byłby z nich pożytek.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.10 15:46
Hitlerowskie swionie z Konfederacji zabily miliony Polakow.
Jak myślicie..2021.06.10 15:36
Co powiedziałby na to św. Franciszek? Zwykle napomnienia zaczynał od słów "Bracie Mucho.." co w razie dalszej niesubordynacji oznaczało to nieuchronną konieczność znalezienia sobie innego miejsca pobytu przez brata, który nie akceptował Reguły. Więcej w Napomnieniach św. Franciszka.
Ale nie jest aż tak źle!2021.06.10 15:35
W czasie prezydentury Donalda J. Trump obowiązywał jego rozkaz skierowany do US Armed Forces zabraniający wszelkiego wywieszania "tęczowych szmat" w jednostkach wojskowych, garnizonach, bazach militarnych w USA i na całym świecie, jednym słowem HOMO-IDEOLOGIA w US Armed Forces jest ZABRONIONA! - - - - Prezydent Biden ostatnio PODTRZYMAŁ ten rozkaz.
Anonim2021.06.10 15:34
Afrykańscy biskupi tacy "prorodzinni", że zakonnice co i raz wracają z misji z brzuchem...😁😁
katolicka deratyzacja Polski2021.06.10 15:47
Komuna to pedofile i mordercy milionow Polakow.
Anonim2021.06.10 15:52
Nie czepiaj sie tak tych PiSiorków i tak maja przeje.bane.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.10 16:07
PIS i Kaczynski to polski patriotyzm i zwyciestwo RP !
Anonim2021.06.10 16:16
buhahahhahahaa 😁😂🤣😂😁