Skandaliczna rezolucja PE. Ziobro: Problem z demokracją ma Unia, nie Polska!  - zdjęcie
10.06.21, 15:52Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Skandaliczna rezolucja PE. Ziobro: Problem z demokracją ma Unia, nie Polska!

50

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w mocnych słowach odniósł się do rezolucji PE ws. mechanizmu praworządności, wskazując że to UE, a nie Polska, ma problem z demokracją i praworządnością. Polityk skomentował też działania komisarza Didiera Reyndersa, nazywając je bezczelnością.

Grupa europosłów grozi Komisji Europejskiej skargą do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jeśli ta nie podejmie działań mających zablokować Polsce i Węgrom dostęp do środków unijnych. Dziś Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. mechanizmu praworządności, w której wzywa Komisję do uruchomienia rozporządzenia. W ten sposób Komisja ma przeciwdziałać rzekomym atakom na migrantów, prawa kobiet (tzw. „prawa” do aborcji) i osób LGBT w Polsce i na Węgrzech. Jeśli Komisja nie podejmie takich działań, PE grozi jej nie tylko skargą do TSUE, ale też złożeniem wniosku o wotum nieufności. Za przyjęciem rezolucji głosowało 506 posłów, przeciwko było 150, a 28 wstrzymało się od głosu.

Spośród polskich eurodeputowanych za przyjęciem skandalicznej rezolucji głosowali politycy Platformy Obywatelskiej: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Danuta Huebner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein); Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Marek Balt, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller); Wiosny: Robert Biedroń, Łukasz Kohut oraz Sylwia Spurek.

Min. Ziobro: UE ma problem z demokracją

Jak podkreśla minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przyjęta rezolucja pokazuje, że mamy problem z demokracją i praworządnością, ale nie w Polsce.

- „Uchwalona w dniu dzisiejszym rezolucja w PE dowodzi, że mamy dziś problem z demokracją i praworządnością, ale nie w Polsce, a w UE. Gdyż rezolucja, jej treść są aktem jawnie antydemokratycznym i niepraworządnym. Antydemokratycznym w tym sensie, że przedstawiciele PE usiłują narzucić swoją wolę suwerennemu, demokratycznemu państwu w obszarze ideologicznym, bardzo często, ale też w obszarach zarezerwowanych dla decyzji demokratycznie wyłonionych organów tego państwa w sposób całkowicie sprzeczny z zasadami regulującymi traktaty określającymi reguły w funkcjonowaniu UE”

- powiedział szef resortu sprawiedliwości.

Podkreśla, że UE chce za pomocą szantażu ekonomicznego narzucić Polakom swoją ideologię.

- „Nasza odpowiedź może być tylko jedna. Może być odpowiedzią zdecydowanego sprzeciwu, braku zgody na tego rodzaju ingerowanie w sfery zastrzeżone polską Konstytucją do kompetencji wyłącznie organów polskiego państwa i braku zgody do wręcz nazrzucania pod groźbą szantażu ekonomicznego swojej woli i agendy ideologicznej państwu polskiemu i polskiemu społeczeństwu wbrew demokratycznym wyborom Polaków”

- wskazał.

Oburzający list Didiera Reyndersa

Minister odniósł się również do listu unijnego komisarza Didiera Reyndersa ws. marcowego wniosku premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego. W liście tym komisarz przekonuje, że wniosek szefa polskiego rządu „wydaje się podważać podstawowe zasady prawa UE, w szczególności zasadę, iż prawo Unii jest nadrzędne w stosunku do prawa krajowego, a orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE są wiążące dla wszystkich sądów krajowych i innych organów państwowych państw członkowskich”.

Wniosek Mateusza Morawieckiego ma w jego ocenie też kwestionować autorytet TSUE.

- „Trudno sobie przypomnieć, aby jakiś sekretarz z Moskwy pisał do Wojciecha Jaruzelskiego albo jego poprzedników pismo z żądaniem wycofania jakiegoś wniosku z sądu, który miał rozstrzygać o zasadach istotnych z punktu widzenia ideologicznego dla władzy radzieckiej”

- stwierdził Zbigniew Ziobro.

Wskazując na brak kultury politycznej unijnego komisarza, który przed przekazaniem listu adresatom mówił o nim w mediach, minister podkreślił, że to „bezczelność związana z wskazywaniem palcem, co ma zrobić polski rząd w związku z działaniem niezależnego polskiego sądu, sądu konstytucyjnego”.

- „Absolutnie nie możemy pozwolić, żeby nas tak traktowano. To dowód bezczelności, agresji i kolonialnego patrzenia na Polskę. Nie możemy na to pozwolić”

- zaznaczył.

kak/PAP, poslatnews.pl

Komentarze (50):

Kaczka basta!2021.06.11 8:27
"Dziś Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. mechanizmu praworządności, w której wzywa Komisję do uruchomienia rozporządzenia. W ten sposób Komisja ma przeciwdziałać rzekomym atakom na migrantów, prawa kobiet (tzw. „prawa” do aborcji) i osób LGBT w Polsce i na Węgrzech" - pisze frondelek. Innymi słowy: chcecie granic zabarykadowanych przed uchodźcami i odmowy choćby nawet wspólnego opodatkowania dla par jednopłciowych, będziecie mieć też coraz bardziej zamordystyczne prawo aborcyjne. Chcecie m.in. tego, koniecznie głosujcie na Zjednoczoną Prawicę i razem z Ziobrą "brońcie suwerenności"!
robaczek2021.06.11 8:12
CALY SWIAT PRZECIWKO JEDYNEMU SPRAWIEDLIWEMU PISOWI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ............................................................... a PISiureczki i PISiuise łykają z usmiechem i zajadami!!!1..................................... super !!! .................. zidiociale spoleczenstwo........................... byle soasiadowi dowalic!!!! ;] .................. super katole jestescie!!!!!!!!!!!!!
Po 11 ...2021.06.11 0:27
Czasami trudno odróżnić wypowiedzi Łukaszenki od wypowiedzi pisowskich polityków.
kkk2021.06.11 1:59
Tak się zastanawiam: Czy Ty jesteś aż tak przeraźliwie głupi, że ciągle, pod swoimi antypolskimi, lewackimi komentarzami zawsze podpisujesz się tak samo (Po 11...) ?? Przecież ktokolwiek choć trochę rozumny od razu widzi tę Twoją sprzedajną nagonkę i już po Nicku nie musi czytać tego dalej... przynajmniej oszczędzają ludzie trochę wzrok od Twoich? wypocin.
robaczek2021.06.11 9:21
PEWNIE MU ZACHODNIE SLUBY PLACA ;] .......................... o zgrozo!!!!!! ;] .............................. oj biedne zgorzkniale staruszki z pis
Dam2021.06.11 15:08
Alternatywnie od Goebbelsa: "Dlaczego ta „demokratyczna” prasa, uzależniona od ośrodków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?" - brzmi zupełnie jak PIS
kefas2021.06.10 23:31
minister sprawiedliwości skonsultował się z prokuratorem generalnym a potem prominentnym działaczem SP i wspólnie stwierdzili, że to UE jest niepraworządna. Nie działania (nie)rządu pisowietów, ale UE. Magistry prawa z bożej łaski....
Monika2021.06.10 21:54
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Tad2021.06.10 20:39
Mamy listę nowej targowicy. Widać jaką świadomość mają Polacy, jak na tej liście znajduje się były prezydent Polski i byli premierzy. Polacy wstyd. Kto ich wybierał??
Padre Canalio2021.06.10 23:07
z całą pewnością nie taki ynteligent jak ty😋
edi2021.06.10 19:09
Brawo p.Ziobro, tylko pan i Solidarna Polska ma odwage bronic Polakow.Dzieki za obronę naszych interesow, ktore duda i morawiecki trwonia na rzecz MFW, mafii banksterskiej oraz Polske przed bezprawną bezczelnoscia napastliwością lewacka eurokratow! Pis to patałachy, tchorze, kolaboranci z obca agentura.Duda obsesjonat zachodniej patologii, marionetka jedynie broni Ukrainy i Bialorusi, Gdyby zyl Piłsudski, dawno przegonilby nieudacznikow i zdrajcow Polski. Tylko solidarna Polska razem konfederacja beda rzadzic, docs lewackiej zarazy w Polsce.
JPIII2021.06.10 18:19
Zero jak zwykle, "popisał się znajomością" prawa. A studia ledwo ukończył
Monika2021.06.10 17:53
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Polak2021.06.10 17:24
Pluje w gębę po, lewactwu i ue. Nie jestem obywatelem unii.
Anonim2021.06.10 18:12
kogoś to obchodzi?
normalny2021.06.10 23:09
Martwi mnie rosnąca ilość takich osobliwości... a co tam będę się rozpisywać, DEBIL
Olo2021.06.10 17:07
Niedawno szwabski trybunał wydał wyrok w którym uznaje wyższość prawa i konstytucji Niemiec nad prawem unijnym, podobnie manewr zrobili Francuzi, ale nam nie wolno, najwyższy czas opuścić ten euro-kołchoz!!!
YORK2021.06.10 16:42
Otuz to, lewackie bydlo calkiem pogubione.
JPIII2021.06.10 18:22
Katolicki pedophil YORK popisał się znajomością gramatyki j. polskiego
Polak Dumny nie gej2021.06.10 16:41
Zachód Europy śmierdzi. Byłem, widziałem i wiem.
W d..ie byłeś2021.06.10 17:15
g..no widziałeś.
Skrzypek na dachu2021.06.10 16:40
PiS klamal kiedy zgodzil sie na obiecanki funduszy UE jako pozyczki na nastepne siedem lat w zamian na zaobowiazania splacac dlugi bankrutow eurostrefy przez nastepne 37 lat . To nie jest zaden interes a placi za to podatnik .
matis892021.06.10 16:40
Ziobro kogo Ty oszukujesz. Na Świecie nie ma już demokracji. Jest Rząd Światowy NWO i Nowy Porządek Świata, Nowy Ład NWO jak powiedział Morawiecki. A suwerenność Polski już sprzedaliście w UE. Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Cyfryzacja Antychrysta to narządzie polityków do realizacji Państwa Bezgotówkowego Antychrysta i Znamienia Bestii.
JM2021.06.10 16:38
"Politycy" unijni niech sobie wytrą d.....y tą rezolucją!!!! Co za idiotyzm. Coraz to bardziej odechciewa się tego burdelu.
Dziennikarz TVN2021.06.10 16:23
Polacy to g... tak uważa cały tvn.
Józef Bonkzdupytuska2021.06.10 16:25
Wiedza znana od poczęcia postubeckiej TVN. Pieniądze na jej powstanie mam nadzieję że wiesz skąd były ?
Pol exit teraz!2021.06.10 16:23
POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT! POLEXIT!
Anonim2021.06.10 16:25
raczej WYPIERPOL
Józef Bonkzdupytuska2021.06.10 16:26
To Lumpartowa chyba ?
jle_ffm czyli żydowska ratyzacja Polski2021.06.10 16:23
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Lucy2021.06.10 16:22
Bardzo dobrze ze Ziobro nazwał tego hitlerowca jak mu tam bezczelnym sk urwysynem
Anonim2021.06.10 16:24
Taaak, Miękiszon to wzór twardości i nieustępliwości. 😁😁😁😁😁 Nawet w konkursie na największego przegrywa zająłby drugie miejsce.
jle_ffm2021.06.10 16:20
I kto to mówi, człowiek który niszczy praworządność, łamie sędziów i prokuratorów i używa ich do prywatnych wojenek? Gdybyśmy w 2005 mieli tak ciemny, zacofany i głupi rząd jak obecnie, to w życiu byśmy do EU nie weszli i pozostali na obrzeżach , zaściankiem Europy.
jle_ffm2021.06.10 16:31
Zapomniałem o jeszcze jednym przmiocie : złodziejski.
@AAAtomek znany też jako Gówno z Nilu2021.06.10 16:18
Remember this! You can run, but you CAN'T hide, filthy jew!
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.06.10 16:32
jw.
Anonim2021.06.10 16:15
Miękiszon, "Nicea albo śmierć" - cały czas czekamy!!!
Anonim2021.06.10 16:20
Nie doczekamy się. Miękiszon to jest zero. Jedno co umie to kłapać dziobem i pobierać tłuste apanaże.
Anonim2021.06.10 16:15
Miękiszon nieco się zagalopował. Traktat Lizboński został przyjęty, nie powiem jaki prezydent go podpisał, niech elektorat PiS dalej myśli że tylko platfusy to zdrajcy. W naszej sytuacji nic to nie zmieni, nie jesteśmy już krajem suwerennym, ale będzie zabawnie jak się ciemnota pisowska zapluwa uważając hersztów swojej kliki za patriotów:)
Elektorat PiS2021.06.10 16:20
My wiemy kto jest zaprzańcem to kaczor Tuskaczenka i jego menele i odpowiedzą za to tak nam dopomóz Bóg
AAAtomek "polski patriota" pisze2021.06.10 16:15
CYT.: "ZA POLSKIE OBOZY TO POLACY RAZEM Z NIEMCAMI KTÓRZY ZA ZGODĄ POLAKÓW JE ZBUDOWALI POWINNI ZAPŁACIĆ REPARACJE IZRAELOWI"
AAAtomek "polski patriota" pisze2021.06.10 16:13
CYT.: "FASZYSTOWSKIE K**WY W POLSCE DAŁY SIĘ PODBIĆ NIEMCOM I BYLI DUMNI Z POLSKICH OBOZÓW NA POLSKIEJ ZIEMI!"
AAAtomek "polski patriota" pisze2021.06.10 16:12
CYT.: "BEZ ZGODY FASZYSTOWSKIEGO POLSKIEGO RZĄDU NIE POWSTAŁYBY NA POLSKIEJ ZIEMI OBOZY KONCENTRACYJNE"
Portofino2021.06.10 16:11
Lempart wylansowała słowo wypier***. Nie użalajcie się, tylko zacznijcie tego słowa używać.
AAAtomek2021.06.10 16:10
PiSowi nie pozostaje nic innego jak dostosować się do rezolucji, z podkulonym ogonem... albo ogłosić POLEXIT. 😂😂😂😂😂 ✝️✝️✝️
Anonim2021.06.10 16:07
Parlament UE = Waffen SS
AAAtomek2021.06.10 16:11
Uważasz, że Patryk Jaki jest SS-manem? :Paradne!
gracz2021.06.10 16:05
Akurat wy sprzedajne, niemieckie pachołki, macie cokolwiek do gadania.
Problem z demokracją ma Ziobro2021.06.10 16:04
nie Polska.
dajtaspokujludziska2021.06.10 16:03
unija to przecie syf