Znaki antychrysta? Imam we Włoszech doktorem teologii katolickiej - zdjęcie
16.10.19, 14:00

Znaki antychrysta? Imam we Włoszech doktorem teologii katolickiej

56

Antychryst szaleje w Kościele katolickim. Kuria arcybiskupia w stolicy Toskanii opłaciła studia teologii katolickiej muzułmańskiemu imamowi. Mahometanin może teraz nauczać wiary katolickiej, pozostając wierny Allahowi. Jak deklaruje, chce "działać na rzecz pokoju". Herezja synkretyzmu z poparciem kościelnej hierarchii?

W lutym tego roku papież Franciszek ogłosił wespół z Wielkim Imamem Uniwersytetu Al-Ahzar głośną deklarację z Abu Dhabi, którą nakazał watykańskim urzędom propagować w całym świecie - w imię umacniania pokoju.

W deklaracji zawarto heretyckie stwierdzenie, jakoby Pan Bóg chciał różnorodności religii tak samo, jak chciał różnorodności płci czy ludzkich ras. Tekst dokumentu de facto zrównuje wiarę katolicką z wiarą islamską, czyniąc je obie równorzędnymi drogami do Boga. Nie ma tu ani słowa o wyjątkowości zbawczej Pana Jezusa Chrystusa. To antychrystyczna herezja - i ogłosił ją sam biskup Rzymu.

"Skoro Bóg nie jest istotą sprzeczną wobec samego siebie, nie może pragnąć niejednorodności koncepcji na jego temat i w konsekwencji pluralizmu sprzecznych ze sobą religii" - komentował rzecz krótko szwajcarski biskup pomocniczy Chur, Marian Eleganti, dodając, że islam jest tak naprawdę religią jawnie antychrześcijańską, odrzucając samą esencję wiary katolickiej, boskość Jezusa Chrystusa i prawdę Trójcy Świętej.

Katolicka Agencja Informacyjna podała dzisiaj, że praktyczne konsekwencje z takiego stanowiska Rzymu wyciągnęła już archidiecezja Florencji, którą kieruje abp Giuseppe Betore, kreowany kardynałem w 2012 roku przez papieża Benedykta XVI. Kuria florencka opłaciła studia teologii katolickiej islamskiemu imamowi, Hamdanowi Al-Zeqriemu. "Jestem muzułmaninem, ale zakochałem się w Jezusie" - mówi imam. "Islam i chrześcijaństwo mają tak wiele wspólnego na płaszczyźnie ludzkiej i społecznej. [...] Im bardziej rozumiałem, kim był Jezus, tym lepiej przeżywałem moją islamską tożsamość" - dodaje.

Jak podaje florencka edycja "Corriere della sera", podczas ceremonii wręczania dyplomu katolickiego teologa, imam cytował "Jezusa, Mahometa, papieża Franciszka, Wielkiego Imama z Al-Ahzar, Biblię i Koran".

To już więcej niż rewolucja. To po prostu czasy końca.

Paweł Chmielewski


***

 

Treściwy i wciągający raport o stanie Kościoła w Niemczech – i nie tylko. A równocześnie, przekrojowa analiza najbardziej dziś palących problemów teologicznych i ich konsekwencji: od buntu wobec encykliki Humanae vitae, przez błędne pojmowanie sumienia, aż po próby przedefiniowania katolickiej etyki i dyscypliny sakramentalnej. Warto przeczytać!

 


Komentarze (56):

Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.17 0:14
To tylko kwestia wiedzy. Ja też przeczytałem PŚ (nawet ze zrozumieniem)
ceramik2019.10.16 23:46
Imam? A żydowscy biskupi, to o wiele gorszy ładunek dla Kościoła.
nikt2019.10.16 23:18
:):):):):):):):):) Papież rewolucjonista . Jestem antyklerykałem i mam swoje zdanie na temat Kościoła , ale ten papież jako człowiek mi się podoba . Śledzę też to , co robi . Z ciekawości .
Michał Pasierb 2019.10.16 22:50
A czy ktoś słyszał o księdzu KK "zakochanym" w Mahomecie?? ....Może ten imam przekonwertuje się wkrótce na katolicyzm; kto wie....
Tomek2019.10.16 22:01
Przepraszam bardzo ale w Kościele jest coś takiego jak kodeks prawa kanonicznego który chyba reguluje tego rodzaju kwestie.... Profesjonalny portal powinien ten wątek pociągnąć.
aspiring educationalist2019.10.16 20:44
To że każdy ksiądz jest magistrem teologii, nie znaczy automatycznie że każdy magister teologii jest księdzem. Poniał?
382019.10.16 20:28
koniec czasow tej cywilizacji smierci ,to nie koniec swiata
Piotr2019.10.16 19:26
Nie przesadzajmy z tym antychrystem. Proszę mi powiedziec w czym my katolicy jestesmy lepsi od muzułmanów czy Żydów, w czym ? . Ile z nas katolików modli sie codziennie, ilu z nas czyta pismo świętę ? . Niektórzy księżą zamiast rozmawiać z ludźmi to wolą pisać beznadziejne książki, których później nikt prawie nie czyta. Wiem że są też księża poźądni ale takich niestety jest mało. Żeby nawracać innych na naszą wiarę to najpierw sami musimy się nawrócić !, w co nie wierzę. Uważam że Papież Franciszek wie co robi, stara się jednać ludzi róźnych religii a nie kłócić się z nimi. Jest bardzo mądrym Papieżem i należy go słuchać a nie podkładać nogi !.
Jana2019.11.19 18:11
Zależy do kogo się modlisz nie ile razy.Do Baala (nie ważne jak go nazywasz)lepiej wcale.
Ciekawy2019.10.16 19:25
Nasi zamiast się doktoryzować posuwają nieletnie jak młody Szyszko
Ciekawy2019.10.16 19:24
Ancychrysta to wy nie we Włoszech szukajcie tylko na Nowogrodzkiej
bolek2019.10.16 16:46
Magazyn poprowadzi szef stacji ks. Kazimierz Sowa. #@ CAŁA ELYTA PEŁO--moralność DULSKA #@ W każdym z siedmiu odcinków cyklu „Moralność i etyka czasów kryzysu” ks. Sowa będzie rozmawiał z Ryszardem Petru - przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich oraz dominikaninem o. Maciejem Ziębą. W programie nie zabraknie również głosów innych ekspertów, m.in. prof. Witolda Orłowskiego, prof. Stanisława Gomułki, Andrzeja Sadowskiego czy Mariusza Grendowicza. Cykl „Moralność i etyka czasów kryzysu” został przygotowany przez Religia.tv we współpracy z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej. .... ILE DOSTAŁ SZEF ZA WSPÓŁPRACĘ !!! ... KASA SIE NALEŻY -- WSZAK SOWA I PRZYJACIELE... https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/moralnosc-i-e tyka-czasow-kryzysu-nowy-program-ks-kazimierza-sowy -w-religia-tv
Max Fiend2019.10.16 16:29
W czym problem? Teologia jest taką samą nauką jak filozofia. Można się jej nauczyć niezależnie od światopoglądu. :-D
Gnostyk2019.10.16 19:16
Zacofane frondowe umysly tego nie pojma...chociazbys powtarzal i milion razy.
Rett2019.10.16 16:26
Ciekawe diabel mowi o Bogu
Konfederata2019.10.16 15:55
W rzeczonej kwestii się nie znam, ale wydaje się, że teologia jest nauką? Bo to niesie swoje skutki. Jeśli tak, to chyba studiować ją może każdy? Bo inaczej to jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać studentem teologii? Niech ktoś objaśni jeśli takie są. Matematykę, medycynę, nawet socjologię i nauki polityczne może studiować każdy! Dlaczego więc teologii niby nie? Niech ktoś objaśni, poważnie proszę, chciałbym wiedzieć.
PiotrS2019.10.16 16:49
cóż, moim zdaniem jest dokładnie tak jak piszesz. Pojęcia nie mam skąd to larum. I dramatyczny, chwytający za serce, krzyczący opis Frondy: "Znaki antychrysta" ; "czasy końca" Gość poszedł na studia i je skończył. Do seminarium (choć to też w pewnej części studia teologiczne) by iść nie mógł.
Gnostyk2019.10.16 19:26
Frondysci i im podobni radykalowie zostali zlapani w swoje sidla. Jesli beda wymagac wiary do tego zeby otrzymac stopien z teologii, to przyznaja tym samym ze teologia nie jest nauka. Skoro nie jest nauka powinna byc usunieta z uniwersytetow i zadne stopnie teologiczne nie powinny byc uznawane!
SzatanGoliSobieWłosieŻebyŁatwiejWnikaćWKatolika2019.10.16 15:36
Jakiej płci jest to dziwadło ze zdjęcia? Zostawiło sobie brwi ze względów rytualnych czy funkcyjnych? Czy spiczaste uszy miało jeszcze przed trzykrotnym porwaniem przez kosmitów?
Yep2019.10.16 15:25
Nie tak hop siup. ie wiem jak we Włoszech, ale w Polsce,żeby uczyć religii w szkole trzeba mieć misję kanoniczną od biskupa miejsca. Nie wystarcy uzuskanie dyplomu teologa.
Moshe Cvel2019.10.16 15:10
A dlaczego nie może nauczać religii katolickiej jak ma na to papier? Wiary może nie przekazać ale fakty musi.bo jest doktorem!
JONASIK2019.10.16 15:23
Teolog to nie katecheta. Teolog nie musi nauczać. Ludzie, wy tu wszyscy nie odróżniacie teologa od duchownego i od katechety....
Jarek2019.10.16 14:59
Ludzie małej wiary, dlaczego tak z uporem maniaka pieprzycie o antychryście i jego bliskości. Trochę więcej wiary i wiedzy. Allah to ten sam Bóg co Jehowa, Jahwe, itd. My mamy Trójcę Św. Oni nie. Ale to jeden Bóg Ojciec. Islam jest znacznie starszą religią niż Chrześcijaństwo. Tylko ludzie słabej wiary skamlą i się boją. Jeśli tak odnosicie się do tych sensacji, to powinniście nie uznawać świętości JPII. Spotykał się z Imamami, rozmawiał z nimi, realizowali wspólne projekty. Nawet JPII był w meczecie. Aha, JPII jest nasz, to mu wszystko wybaczymy. Benedetto - szwab, nie ma zmiłuj, Franciszek - jak napisała jedna z katoliczek frondowych - "idiota z Ameryki południowej"
Andrzej 2019.10.16 15:27
Kolego piszesz bzdury. Tak jak my traktujemy Pana Jezusa Chrystusa, to islam tak nie traktuje.
Jarek2019.10.16 15:58
@ Andrzej. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nic nie pisałem o traktowaniu Jezusa Chrystusa. Pisałem tylko, że wierzymy w tego samego Boga! Istnienie Trójcy jest nazwijmy to usankcjonowane dogmatem 325 rok– I Sobór Nicejski wprowadza dogmat o Trójcy Świętej, który twierdzi, iż Jezus jest współistotny Ojcu. Ale to ludzie ogłosili, a nie Bóg, czy Jezus. Jezus jest mesjaszem dla nas. Mylnie islamski Mahomet – prorok islamu, założyciel pierwszej wspólnoty muzułmańskiej, która przeobraziła się w teokratyczne państwo religijne uznawany jest przez wielu jako mesjasz islamu. Mesjasz islamu to Mehdi i wielu islamistów wierzy, że połączy on siły z naszym Jezusem Mesjaszem. To dlatego niektórzy papierze, w tym nasz JPII utrzymują kontakty z islamistami. Wiedza nie boli, jej brak już tak.
leszczyna2019.10.16 20:52
"Papieże", nie "papierze". Ortografia też nie boli. "Papież" to nie "papier".
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.16 15:55
Chcesz uchodzić za mędrka a jesteś czubkiem. Jeśli przyjąć umownie początek danej religii od narodzin jej założyciela to jak ci wychodzi,że Islam jest starszy od Chrześcijaństwa. Narodziny Mahometa 571 czy 572. Tylko nie pisz o istnieniu jakiś plemiennych wierzeń na półwyspie arabskim bo się pogrążysz jeszcze bardziej.
Jarek2019.10.16 15:59
Naprawdę nie wiesz co piszesz. Wikipedia, to słabe źródło wiedzy.
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.16 16:06
A jednak się ośmieszyłeś. Inaczej ty jesteś śmieszny! Parsknąłem śmiechem na twoje tezy o mesjaszu islamskim {Patrz odpowiedz Andrzejowi} Znikaj stąd to portal katolicki.
Jarek2019.10.16 19:41
Jakoś TWOJE wpisy nie świadczą o tym, że jesteś KATOLIKIEM. To nie moje tezy. Poczytaj o Mahdim i Isa Isa - to Jezus gdybyś nie wiedział. Jesteś nieukiem - a z nieukami nie dyskutuję.
Jarek2019.10.16 16:01
Poczytaj, co odpisałem Andrzejowi. Mahomet był prorokiem islamu, nie jego założycielem Założył wspólnotę religijną, a nie religię!
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.16 16:10
I oczywiście Koran Mahometowi jak zapewne za Islamem wierzysz podyktował mu sam Archanioł Gabriel.
cbc2019.10.16 16:55
Islam jest znacznie starszą religią niż Chrześcijaństwo. Jak długo to studiowałes Jareczku ?
Zbyszek2019.10.17 8:12
Jarku. Islam jest o jakieś pół tysiąca lat młodszy niż chrześcijańtwo. Coś ci się pomerdało.
anky2019.10.23 12:16
Jaruś poducz się Mahomet pojawił się w plemionach Beduinów w 7 w tej ery. Islam od Cheścijanstwa o 640 lat. Najpierw się uczyć a potem dyskutować.
Jana2019.11.19 18:04
Goowno prawda Poczytaj o islamie .Ta sekta powstała co najmniej 500lat po Chrzesciajaństwie
Teodor2020.08.4 2:42
To, co tu napisałeś to stek bzdur: poczynając od stwierdzeń „Allah to ten sam Bóg co jehowa... itd.”, a szczytem ignorancji jest napisanie jakoby „islam jest starszą religią od chrześcijaństwa”, a przecież wystarczy tylko zajrzeć do Wikipedii, aby łyknąć nieco wiedzy. Sprawa Antychrysta to bardzo poważna sprawa, prędzej czy później dotknie ona każdego bez wyjątku.
Matka Polka2019.10.16 14:49
DLACZEGO JESZCZE NIE BIJĄ DZWONY? Udajemy, że nic się nie stało? Czekamy na cud opamiętania?
JONASIK2019.10.16 14:27
Teologia to nie wiara. Teolog to nie duchowny. Więc w czym problem?
JS2019.10.16 14:47
Za mało wiesz aby to zrozumieć. Wiara przychodzi ze słuchania, z czytania, z tego co zobaczyły oczy, usłyszały nie uszy a dusza. Pozdr.
JONASIK2019.10.16 15:21
Bzdura, wiara jest darem od Boga. Nie pochodzi z czytania, oglądania itp Powtarzam. Teologia to nie wiara. Teolog to nie duchowny. Moze wypowiesz się w kwestii teologia a wiara?
JS2019.10.16 15:54
Odpowiedziałeś z wyraźną pychą a tak człowiek wierzący, mający pokorę nigdy nie odpowie.. To prawda, że wiara jest darem od Boga, jednak nie jest ona wlana w nasze umysły tylko ma swoje źródło najczęściej w drugim wierzącym człowieku, w książce. Pozdr.
JONASIK2019.10.16 16:31
Też pozdrawiam i przypominam, że komentujemy artykuł o imamie, który został doktorem teologii katolickiej, nie o źródłach wiary. Wiara i teologia to nie to samo.
JS2019.10.16 17:28
Miało być "mający pokorę nigdy tak nie odpowie." Napisałem ogólnie. Dla mnie imam jako teolog w Kościele Katolickim jest GROZĄ ! Pozdrawiam
JONASIK2019.10.16 18:22
Teologia to dziedzina nauki, taka jak filozofia, socjologia itp Co w tym złego, że imam, posiadł wiedzę w zakresie teologii katolickiej? Na polskich uczelniach też naucza się o islamie. Zresztą wiedza z zasady nie może być dobra albo zła, ale może być prawdziwa lub fałszywa. Kategorie moralne NIE dotyczą wiedzy i nauki. Pozdrawiam
JS2019.10.16 20:02
Dzięki za komentarze. Prawda jest tylko jedna a kłamstwa się wymyśla. Badacze na Oksfordzie i na uniw. berlińskim już w 19 wieku orzekli, że islam jest sztuczną religią. Wprowadzanie imama do Kościoła jest katastrofalnym błędem. Długo badałem objawienia tzw. prywatne dane Kościołowi Powszechnemu, egzorcyzmy i Bogu dziękuję, że urodziłem się w Polsce katolickiej. Moja mama niestety nie przekazała mi wiary a zadbała tylko o sakramenty. Pozdr.
Zoja2019.10.16 22:40
Wiara tedy jest ze słuchania (Rz 10,17). Mądrzycie się JONASIK, a nie macie podstawowej wiedzy w temacie.
well?2019.10.16 14:49
what is your fucking problem, kike? spit it out or get the fuck out! catching my drift, dick?
staraReperecka2019.10.16 19:02
Myślisz, że jak wypisujesz wulgaryzmy w obcym języku to stajesz się przez to mniejszym chamem ? Nie, mylisz się centralnie bowiem jest wręcz odwrotnie.
zatroskany2019.10.16 20:37
W takich jak ty
jula2019.10.16 14:24
To absurdalne w każdym wymiarze,czy to naprawdę czasy ostateczne?
Jarek2019.10.16 15:03
@ julia sprzedaj wszystko co masz, oddaj Rydzykowi i połóż się do trumny i czekaj na ostateczność
lewak2019.10.16 18:01
Wole Rydzykowi niż bandzie LGBT-PO-KO-PSL-SLD!
jula2019.10.17 10:11
@ Jarek To było pytanie retoryczne.
JS2019.10.16 14:22
Ludzie w tej kurii tracą wiarę trzeźwo myślący rozum. Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą anty-Chrysta - Matka Boża z La Salette. Módlmy się za kapłanów, zwłaszcza za hierarchów. Króluj nam Chryste Pozdr.
Libori2019.10.17 8:25
TEN FRANCISZEK TO ANTYCHRIST I PRACUJE NA ZGUBENNAS CHRZESCIJAN RAZEM Z GLOBALISTAMI.