Antychryst szaleje w Kościele katolickim. Kuria arcybiskupia w stolicy Toskanii opłaciła studia teologii katolickiej muzułmańskiemu imamowi. Mahometanin może teraz nauczać wiary katolickiej, pozostając wierny Allahowi. Jak deklaruje, chce "działać na rzecz pokoju". Herezja synkretyzmu z poparciem kościelnej hierarchii?

W lutym tego roku papież Franciszek ogłosił wespół z Wielkim Imamem Uniwersytetu Al-Ahzar głośną deklarację z Abu Dhabi, którą nakazał watykańskim urzędom propagować w całym świecie - w imię umacniania pokoju.

W deklaracji zawarto heretyckie stwierdzenie, jakoby Pan Bóg chciał różnorodności religii tak samo, jak chciał różnorodności płci czy ludzkich ras. Tekst dokumentu de facto zrównuje wiarę katolicką z wiarą islamską, czyniąc je obie równorzędnymi drogami do Boga. Nie ma tu ani słowa o wyjątkowości zbawczej Pana Jezusa Chrystusa. To antychrystyczna herezja - i ogłosił ją sam biskup Rzymu.

"Skoro Bóg nie jest istotą sprzeczną wobec samego siebie, nie może pragnąć niejednorodności koncepcji na jego temat i w konsekwencji pluralizmu sprzecznych ze sobą religii" - komentował rzecz krótko szwajcarski biskup pomocniczy Chur, Marian Eleganti, dodając, że islam jest tak naprawdę religią jawnie antychrześcijańską, odrzucając samą esencję wiary katolickiej, boskość Jezusa Chrystusa i prawdę Trójcy Świętej.

Katolicka Agencja Informacyjna podała dzisiaj, że praktyczne konsekwencje z takiego stanowiska Rzymu wyciągnęła już archidiecezja Florencji, którą kieruje abp Giuseppe Betore, kreowany kardynałem w 2012 roku przez papieża Benedykta XVI. Kuria florencka opłaciła studia teologii katolickiej islamskiemu imamowi, Hamdanowi Al-Zeqriemu. "Jestem muzułmaninem, ale zakochałem się w Jezusie" - mówi imam. "Islam i chrześcijaństwo mają tak wiele wspólnego na płaszczyźnie ludzkiej i społecznej. [...] Im bardziej rozumiałem, kim był Jezus, tym lepiej przeżywałem moją islamską tożsamość" - dodaje.

Jak podaje florencka edycja "Corriere della sera", podczas ceremonii wręczania dyplomu katolickiego teologa, imam cytował "Jezusa, Mahometa, papieża Franciszka, Wielkiego Imama z Al-Ahzar, Biblię i Koran".

To już więcej niż rewolucja. To po prostu czasy końca.

Paweł Chmielewski


***

 

Treściwy i wciągający raport o stanie Kościoła w Niemczech – i nie tylko. A równocześnie, przekrojowa analiza najbardziej dziś palących problemów teologicznych i ich konsekwencji: od buntu wobec encykliki Humanae vitae, przez błędne pojmowanie sumienia, aż po próby przedefiniowania katolickiej etyki i dyscypliny sakramentalnej. Warto przeczytać!