O godz. 14 zebrał się dziś Komitet Polityczny PiS, aby zatwierdzić zmiany w strukturze partii. Przed posiedzeniem z dziennikarzami spotkał się szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który podkreślał, że planowane zmiany mają przynieść ożywienie i mobilizację przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Zmiany w partii rządzące mają dotyczyć przede wszystkich podziału jej struktury na 100 okręgów i wprowadzenia zakazu pełnienia przez ich szefów funkcji ministerialnych.

- „Dziś spotyka się cały komitet, który ma przyjąć ważne decyzje dla naszej formacji: pewna zmiana struktury organizacji naszej partii, podział kraju na sto okręgów, dotąd było 40”

- wskazał wicemarszałek Terlecki.

Ocenił, że wejście zmian w życie to kwestia 2-3 tygodni.

- „Przewidujemy też konwencję. Przewidujemy rozjechanie się po kraju z naszym programem i z tym będą się zbiegać decyzje personalne dotyczące poszczególnych okręgów”

- zapowiedział polityk.

Prof. Terlecki poinformował również, że najpewniej w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu będzie procedowany projekt ws. Sądu Najwyższego. Wczoraj projekt zarekomendowała sejmowa komisja sprawiedliwości. Zgodnie z sugestiami Solidarnej Polski, do projektu dodano preambułę i wykreślono z niego artykuł dot. weryfikacji zapadłych już orzeczeń.

kak/PAP