Zmarł najstarszy z kardynałów. ,,Oddany Bogu i Kościołowi’’  - zdjęcie
30.07.21, 18:41Fot. screenshot - YouTube (ROME REPORTS in English)

Zmarł najstarszy z kardynałów. ,,Oddany Bogu i Kościołowi’’

9

Wielkie umiłowanie Pisma Świętego i pragnienie głoszenia Ewangelii – przypomniał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci kard. Alberta Vanhoye. Był on najstarszym członkiem kolegium kardynalskiego. Zmarł w Rzymie w wieku 98 lat.

W swym telegramie Papież przypomina, że zmarły jezuita był gorliwym zakonnikiem i duchowym synem św. Ignacego. Wylicza też jego różnorodne zaangażowania, które były owocem jego studiów na Papieskim Uniwersytecie Biblijnym, którego z czasem został rektorem. Franciszek wspomina, że kard. Vanhoye był biegłym wykładowcą, autorytatywnym biblistą i cenionym współpracownikiem wielu dykasterii Kurii Rzymskiej. Szczególnie Papież podkreślił jego miłość do posługi kaznodziejskiej, która, jak napisał, była ożywiana pragnieniem głoszenia Ewangelii.   

Kard. Vanhoye był Francuzem, który większość swego życia spędził w Rzymie. Dał się zapamiętać jako wybitny biblista. Jego kursy z egzegezy Listu do Hrabrajczyków i Listów Pawłowych przyciągały wielu chętnych. Gdy miał 83 lata Benedykt XVI mianował go kardynałem ze względu na „zasługi oddane Kościołowi z przykładną wiernością i godnym podziwu poświęceniem”.

Pogrzeb zakochanego w Piśmie Świętym kardynała odbędzie się 31 lipca w Bazylice Watykańskiej. Uroczystościom przewodniczyć będzie kard. Leonardo Sandri, wicedziekan kolegium kardynalskiego.

vaticannews.va


Komentarze (9):

jpIII2021.07.31 2:41
A ile ten bydlak zgwałcił dzieci? Na pewno do nieba nie pójdzie.
Ten kto tak pisze...!2021.07.31 14:08
Czyli ty Lechu Kellerze, ty jesteś bydlakiem!... Zapomniałeś pedziu, ile sam nagwałciłeś/
Waldek2021.07.30 22:50
Każdy kto jest oddany kościołowi nie jest oddany Bogu, kardynał w szczególności. Żeby zostać kardynałem czy biskupem trzeba być arcykanalią
Porównaj dwa życia:2021.07.30 19:06
Kardynała Vanhoye oraz skürwysyna żyda-zbrodniarza Michnika. Są już oboje na sądzie.
Anonim2021.07.30 18:59
Zdechła kolejna katolska wesz. Żadna strata.
"anonimie"....! Zapomniałeś o jednym...!2021.07.30 20:42
To co piszesz, znany nam "anonimie"-Lechu, to nic nowego z twojej strony!... Bez czytania , bez zaglądania do komentarzy wiadomo, że zawsze wylewasz jad nienawiści...! Zmień płytę! To "nudy na pudy"! Więc nic nowego nie można się po tobie spodziewać! TO TY WŁAŚNIE JESTEŚ TĄ WSZĄ, TYLKO I WYŁĄCZNIE TY! ... NIKT INNY!.... I TO NAWET ZA SŁABO POWIEDZIANE O TOBIE!... FARYZEUSZU!... POCHWAL" SIĘ, .... CZY W CZYM JESTEŚ ..." LEPSZY" ? NIE! .. A może napisz że "pedałowałeś" dzieci, zboczeńcu, że donosiłeś na SB??. Nie masz gorszych od siebie!... Więc nie podskakuj wyżej swojego nosa!
Piotr2021.07.30 18:51
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Nie żyjemy tylko raz (reinkarnacja istnieje)
Piotr obudzony2021.07.30 18:56
Już lecę traz wycierać pupcie Polskim Panów, bo wyreinkarnują z arbajtu
Zgłupiałeś do reszty !2021.07.30 20:48
Jeszcze dziś o reinkarnacji pisałeś jako "Filip, teraz Piotr" !! Ile jeszcze użyjesz imion i różnych nicków! ... LECHU, WEŹ NA WSTRZYMANIE...! Nie ośmieszaj się! ... Zawsze i tak wiemy, kiedy ty piszesz!.. Zawsze rżniesz głup ze swoim rynsztokowym słownictwem!! To żałosne!