Zatrzymano Jacka Kapicę, byłego ministra finansów z PO - zdjęcie
29.03.18, 06:35Jacek Kapica, fot. Michał Józefaciuk, lic. CC BY-SA 3.0 Senat, via Wikipedia, zdj. edyt.

Zatrzymano Jacka Kapicę, byłego ministra finansów z PO

Zatrzymano Jacka Kapicę, wiceministra finansów w rządzie PO-PSL. Nakaz aresztowania wydała prokuratura w Białymstoku. Sprawa dotyczy afery hazardowej, która przyniosła państwu polskiemu 21 mld złotych straty.


Jak poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek, Kapicę zatrzymano we czwartek po godzinie 7:00 w w Warszawie w jego mieszkaniu. Zarzuty zostaną mu postawione w Białymstoku.


,,W sprawie zatrzymania b. wiceministra finansów Jacka Kapicy chodzi o kwotę ponad 20 mld zł, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej.  To pokazuje, że tak, jak prokuratura Zbigniewa Ziobro poważnie podeszła do przestępstw VAT-owskich - przygotowaliśmy specjalne przepisy, wprowadziliśmy nowe praktyki i uchroniliśmy skarb państwa przed wyciekiem dziesiątek miliardów złotych'' - mówił dziś o tej sprawie Jaki na antenie RMF FM.


Afera hazardowa wybucha w 2009 roku po tym, jak dziennik ,,Rzeczpospolita'' ujawnił materiały CBA wskazujące na zaangażowanie Zbigniewa Chlebowskiego, szefa klubu PO, oraz Mirosława Drzewieckiego, ministra sportu, na rzecz biznesmenów od hazardu. Chodziło o nieprawidłowości w procesie legislacyjnym.

mod/pap, fronda.pl