Zamieszkaj tu, a będziesz dostawał 3 tys. euro na zakupy - zdjęcie
02.03.19, 10:15Fot. Andrea Schaffer via Flickr, CC BY 2.0

Zamieszkaj tu, a będziesz dostawał 3 tys. euro na zakupy

4

Biznesmeni z miasta Ragusa na Sycylii, wpadli na pomysł, jak zachęcić ludzi do zamieszkania w historycznym centrum tego miasta, uchodzącego za perłę włoskiego baroku. Każda z osób, która się na to zdecyduje, ma otrzymywać specjalne bony zakupowe.

Turyści odwiedzający najstarszą część miasta Ragusa Ibla są zachwyceni. Nie tylko architektura zapiera tu dech w piersiach, ale i przepiękne położenie miasta. Niestety, o ile turystów w mieście nie brak, drastycznie spada liczba stałych mieszkańców.

Miejscowy biznesmen Daniele La Rosa w rozmowie z „Corriere della Sera” powiedział:

Turyści przyjeżdżają, podziwiają stare kamienice, spacerują uliczkami , a potem pytają nas: „gdzie są stali mieszkańcy?”.

Dlatego też konsorcjum około stu przedsiębiorców oraz kupców wystąpiło z inicjatywą powstrzymania wyludniania miasta. Za zamieszkanie tu oferują kartę zakupową o wartości 3 tysięcy euro rocznie, którą będzie można płacić w miejscowych sklepach.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

Ela2019.03.3 7:50
Jak się skontaktować z tymi biznesmenami?
Obserwator2019.03.2 17:55
Typowe żydy. Skoro miejscowi z tamtąd uciekają to jest poważna sprawa. A te 3 tyś. rocznie to że żydy niech w swoje d.... pokładają. Im roboli trzeba, gdy kasę którą rzekomo dadzą i tak w ich sklepach trzeba będzie zostawić. Tak żydy kręcą na całym świecie.
Michał Pasierb2019.03.2 10:34
Świetny pomysł ;a kiedy u nas??
słowiczek poznański2019.03.2 14:03
U nas, tzn. gdzie? Na osiedlu XX-lecia w Pudliszkach?