Zakaz nauczania dla ks. dr. Adama Skwarczyńskiego - zdjęcie
15.03.20, 09:02Biskup Siedlecki Ks. dr Kazimierz Gurda/YT/Radio Maryja

Zakaz nauczania dla ks. dr. Adama Skwarczyńskiego

82

W związku z licznymi zapytaniami, wątpliwościami i zarzutami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej Siedleckiej przez wiernych świeckich i osoby duchowne w związku z działalnością i nauczaniem Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego, kapłana Diecezji Siedleckiej, Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda dnia 16 grudnia 2019 r. powołał specjalną Komisję do zbadania i oceny teologicznej tej kwestii.

Na podstawie przedstawionego protokołu z prac Komisji z dnia 31 stycznia br., kierując się dobrem duchowym wiernych, Biskup Siedlecki w dniu 9 marca br. przedstawił Ks. dr. Adamowi Skwarczyńskiemu opinię Komisji teologicznej i wręczył dekret, w którym nakazał Ks. Adamowi zaprzestania:

  1. nauczania, także w Internecie i przez publikacje drukowane, błędnej nauki Księdza Adama o Paruzji, a zwłaszcza: że Paruzja jest „wydarzeniem środkowym”, a nie ostatecznym „na końcu świata”, że przyjście Chrystusa ma się dokonać „za naszych dni” co domaga się od wiernych kosztownego, zwłaszcza materialnego, zaopatrzenia się na 3 dni ciemności a także propagowania idei 25 lat szczęśliwości nowych ludzi po „trzech dniach ciemności”. Jednocześnie Ks. Adam został zobowiązany do usunięcia materiałów z nauczaniem ze stron internetowych oraz jakiegokolwiek publikowania, także w Internecie, bez wyraźnego pozwolenia Biskupa Siedleckiego.
  2. magicznego błogosławienia wody „na odległość”;
  3. ezgorcyzmowania opętanych ze względu na brak misji kanonicznej od biskupa diecezjalnego.

Ponadto Biskup Siedlecki nie wyraził zgody na dalsze prowadzenie przez Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego „poradni życia duchowego”, która mieściła się w jego domu w Rakowcu k. Siedlec oraz gromadzenia się wiernych na Eucharystii w prywatnej kaplicy  Ks. Adama.

Ks. dr Adam Skwarczyński przyjął decyzję Księdza Biskupa i zobowiązał się do jej przestrzegania. Jednocześnie został poinformowany, że w przypadku niezastosowania się do powyższych nakazów zostaną mu wymierzone kary przewidziane przez prawo kanoniczne.

 

Ks. dr Jerzy Duda

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa

Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

Siedlce, dnia 10 marca 2020 r.

 

diecezja.siedlce.pl

Komentarze (82):

Jobe2020.08.27 0:53
Ciekawe jak ksiądz Adam Skwarczyński rozpoznaje, które z jego objawień są prawdziwe - pochodzące od Ducha Świętego, a które są demoniczne. Skoro uważa się za świętego, to powinien wiedzieć, że nawet, (a może przede wszystkim) świętych szatan próbuje zwodzić. Dlaczego ksiądz Adam jest nieposłuszny wobec swoich przełożonych? Tak chyba nie robią ludzie naprawdę oddani Panu Bogu. Osobiście, kiedy słucham lub czytam publikacje, które mają mnie duchowo rozwijać zawsze próbuję rozeznawać i unikać tych które mogą mi zaszkodzić. Zauważyłam, że Duch Święty pomaga mi w tym. Moje serce ogarnia pokój, jeżeli treść jest przeznaczona dla mnie lub niepokój (tak jak jest to zawsze w przypadku publikacji księdza Adama Skwarczyńskiego) jeżeli materiał może być niebezpieczny duchowo. Dodatkowo mój umysł się wyostrza w rozpoznawaniu błędów np. teologicznych, lub niezgodnych z nauką Kościoła Powszechnego. Chociaż czuję sympatię do tego księdza i bardzo bym chciała, żeby było tak jak on mówi, to mam wrażenie, że coś z jego objawieniami jest nie w porządku, a brak pokory i posłuszeństwa u tego księdza jeszcze dobitniej wskazuje na brak Boga w jego objawieniach!!! Myślę, że ksiądz Adam głęboko wierzy w to co mówi i pewnie chciałby mieć dobre zamiary, ale wykorzystując moc złego (nawet bezwiednie) powoduje, że dobro, które chce wyświadczać staje się prawdziwym, niebezpiecznym (dla innych i dla niego samego) złem.
Któż jest jak Bóg!2020.05.15 16:20
Tacy kapłani jak ks. Adam Skwarczyński, to nasz narodowy skarb- duchowy. Od takich jak On wyjdzie iskra, która rozpali innych ludzi ku Bogu ! Do mojego ducha Jego słowa przemówiły bardzo głęboko. A co do objawień prywatnych, to takie są i więcej nic na ten temat nie będę się rozpisywać.. i do zobaczenia (mam nadzieję) w innym- lepszym świecie, chociaż znając moje wady charakteru, będzie to dla mnie osobiście bardzo trudne i bolesne.
abbe2020.03.25 12:29
Dlaczego DEMONY sa tak aktywne na Fradzie? Mysle, ze trzeba eliminowac na FRADZIE wrogow Pana Boga by nie zasmiecali tej strony !
kasia2020.03.25 12:12
Dlaaczego Fronda dopuszcza na swojej stronie komentarze, które są chamskie, bluźniercze i gorszące? o co chodzi?
Adam2020.03.24 21:40
Kilkanaście lat temu Ksiądz Adam być może uratował mnie. Miałem problemy psychiczne od używek i złego towarzystwa. Byłem dużo młodszy, ojciec mnie wtedy przywiózł do Siedlec. Lekarze przybili mi najgorszą możliwą odmianę choroby psychicznej, oporną na wszelkie leczenie, gorszą od zwykłej schizofrenii. Zostałem wypisany ze szpitala ze złymi rokowaniami, bo nic tu nie dało się zrobić. Przypadek tak rzadki, że psychiatria tego prawie nie spotyka, znane gównie teoretycznie, może z książek. W przeciągu kilku lat miałem być dosłownie ubezwłasnowolnionym kadłubkiem. Faktycznie, na początku lekko nie było. Po spotkaniu z Księdzem Adamem kilka dni miałem, jakby nawrócenie i powrót na właściwą drogę. On dał mi ten impuls na całe życie, który mi pomaga do dziś w trudnych sytuacjach. Przestałem chodzić do psychologów, psychiatrów, później odstawiłem leki. I co? Wykształciłem się, przeszedłem jakąś ścieżkę zawodową, rozwinąłem duchowo, a obecnie jestem przedsiębiorcą. Teraz właśnie uklęknę i pomodlę się w intencji Księdza Adama.
Melchizodobuchonozor2020.04.7 7:53
Nawet gdyby ks. Adam się mylił w swoich "wizjach", to nie musi to przekreślać całych pokładów dobra jakie są w nim i tego co dla pana zrobił.
Bogdan2020.09.1 11:48
Bóg zapłać za to świadectwo!
Jan Radziszewski2020.03.23 20:31
to co głosił X Skwarczyński nie da się podważyć - o czym sam Bp Gurda jak i jego durny sługus x dr Duda wie - bo nie dalej jak za 8 lat a 80% kapłanów i ponad 120 Bp w Polsce zostanie zamordowanych + a tylko 10 z 1000 i 2 Bp z 1000 wszystkich w świecie przeżyje owe trzy dni ciemności.!!!!
Norymberga dla komuny!2020.03.23 19:18
https://www.youtube.com/watch?v=PV07lcZttmw
Jan2020.03.21 14:06
ILOŚĆ POPARCIA i NEGACJI DLA ZAMIESZCZANYCH TU KOMENTARZY POKAZUJE, ŻE "FRONDA" TO FAKTYCZNIE PORTAL POŚWIĘCONY ... POŚWIĘCONY NAJWIĘKSZYM KRETYNOM RELIGIJNYM W POLSCE !!!
Jan Radziszewski2020.03.23 20:13
kretynem to ty jesteś - bo nie wierzysz, że grzesząc możesz do PIEKŁA wpaść na całą nigdy nie kończącą się wieczność
Reytan2020.03.20 18:25
Polacy nie rozumieja,ze heretyk moze byc sympatyczny.
anonim2020.03.18 8:43
Czy powinno się ujawniać miejsce zamieszkania kogokolwiek?
JONASZ2020.03.17 23:08
Czy Ksiądz Biskup Gurda z równym zapałem zajmie się sektą działająca od lat wśród księży diecezji siedleckiej, czyli tzw. Czwórkami? Czy rozwiąże problem, którym obecnie zajęła się nuncjatura, polegający na obsadzeniu najważniejszych stanowisk w Kurii przez czynnych homoseksualistów, bywalców warszawskich klubów dla gejów, chwalacych się swymi miłosnymi wojażami na tweeterze? Czy wyjaśni sprawki finansowe w diecezji, ktorymi swego czasu zajęło się CBA i jakimś cudem udało się sprawę wyciszyć? Otóż odpowiedź na powyższe pytania brzmi: NIE.
Melchizodobuchonozor2020.04.7 7:51
"na twitterze" - jakieś dowody, linki, czy tylko oskarżenia bez pokrycia?
agnieszka2020.03.17 11:28
Przeczytałam wypowiedzi na temat ks Adama Skwarczyńskiego i jestem zszokowana tymi bzdurami i oszczerstwami przeciwko księdzu Adamowi Dlaczego ludzie którzy nie znają księdza Adama piszą takie rzeczy ? a ci którzy poznali wiedza ile pomógł i pomaga choćby duchowo Bardzo wielu duszom pomógł i czemu to co dobre staje się zakazane i dlaczego w tych wypowiedziach jest tyle nienawiści ? Nie zapominajmy że życie tu na ziemi się nie kończy jest jeszcze osąd Czy jest świadomość że to co się dzieje to odpowiedzialność za drugiego człowieka? który osądzi Pan Bóg ? Co do Paruzji jest wielu proroków którzy to potwierdzają Ks Adam tylko o tym uprzedził i nie zmuszał nikogo do przyjęcia tego nie powiedział kiedy to będzie Ks Adam jest księdzem z powołania pragnie pomocy ludziom którzy tego chcą a nie którzy muszą dlaczego jest zamknięta na to droga duszom - ludziom którzy jeszcze na to czekają Dziękuję ks Adamowi za piękną posługę i że jest wspaniałym przyjacielem mówi prawdę choć jest przykra ale to dla nas po to aby móc stać się lepszym Myślę że nie tylko w mojej rodzinie są świadectwa pomocy ze strony ks Adama Skwarczyńskiego - przemiany życia ku Bogu Jak można powiedzieć cos złego na osobę która przez tyle lat adoruje Najświętszy Sakrament i zachęcał aby to czynić i nigdy nie zapominał o Najświętszej Maryi Pannie ! Czy pomyśleliście jakie poświecenie ile cierpienia ma w sobie ks Adam ? Cierpi nadal to za mało?
Zdzisława2020.03.17 17:30
Jak Mnie prześladowali, tak i was prześladować będą, powiedział przecież Pan Jezus. Co robili z Jezusem choć czynił cuda? Za co Był prześladowany, przez kogo najbardziej biczowany?A obecnie korone otrzymał wirus, który czyni spustoszenie na całym świecie, a Chrystus czeka cierpliwie i przypomina, bo chce błogosławić i udzielać wszelkich łask, bo ma Boską moc i co? Mówi się, że Jest Królem,jak wierni się upominają o całkowitą Intronizację, ale Go uznać Nim nie chcą. a traktują Go jak sługę . Wysłał Go Bóg Ojciec na ziemię i służył jako Bóg i Człowiek, ale teraz Jest w Niebie i należy Mu się cześć, uwielbienie i chwała jako Królowi, bo do Niego należy Tron i Panowanie.
Antek z Czerniakowa2020.03.17 10:56
"W związku z licznymi zapytaniami, wątpliwościami i zarzutami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej Siedleckiej przez wiernych świeckich i osoby duchowne" - czyli ksiądz biskup osobiście nie miał takich zastrzeżeń a zrobił to tylko pod naciskiem, czy może nie miał tyle odwagi żeby podważać to co mówił ks. Skwarczyński ????
Jan Radziszewski2020.03.23 20:23
to co głosił X Skwarczyński nie da się podważyć o czym sam Bp jak i jego durny sługus x dr Duda wie - bo nie dalej jak za 8 lat a 80% kapłanów i ponad 120 Bp w Polsce zostanie zamordowanych + a tylko 10 z 1000 i 2 Bp z 1000 wszystkich w świecie przeżyje owe trzy dni ciemności.!!!!
Jan Radziszewski2020.03.16 10:06
Dr Duda służący dwu panom - Bóg bowiem, już naprawdę wkrótce upomni się o Swoje Prawa i nadejdzie dla ludzkości, Dzień Sprawiedliwości + Zbliża się, bowiem szybkimi krokami czas, o którym pisał Prorok Izajasz: „Idź, mój ludu, wejdź do swoich komnat i zamknij drzwi za sobą! Skryj się na małą chwilę, aż gniew przeminie: - Bo oto Pan wychodzi ze swojego miejsca, by karać niegodziwość mieszkańców ziemi, a ziemia ukaże krew, którą nasiąkła, i pomordowanych kryć dłużej nie będzie.” (Iz. 26,20-21) W którym każdy mały i Wielki, który nie posłucha tej zapowiedzi, groźby Proroka zostanie zgładzony, usunięty z powierzchni całej Ziemi, przez tych którym z powodu braku Bojaźni Bożej, Pokory i Oliwy Mądrości tzn. Ducha św. niewolniczo służy, oddając im hołd i uwielbienie tak jak by byli Bogiem a nie jak jest naprawdę Idolami - demonami zła i nienawiści. Dlatego ponieważ ludzkość zwiedziona wydała walkę Bogu tak stanie się, jak Bóg zapowiada: „Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli.” – Tak jak zapowiadał prorok Izajasz: „ …- a ziemia wyda cienie zmarłych.” (Iz. 26:19) Dlatego też; „Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. - A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. - Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierś¬cień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską.” (Orędzie N. 71) (por. Łk. 17,26-30) Czy nie mówi nam jasno, wyraźnie Pismo św. ostrzegając nas, przed lekceważeniem także Objawień nazwanych prywatnymi „Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił /Jezus Chrystus/, o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia. Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem.” (Hbr 12, 25-26) Pan, bowiem objawia się w ogniu i karze karą ognia! „Bo oto Pan przybywa w ogniu … Bo Pan sądu dokonuje w ogniu” (Iz. 66,14-15) Czy Pan nie zapowiedział, na wzór potopu wód który wygubił bezbożnych za dni Noego, nowej gorszej kary potopu ognia i siarki na wzór deszczu ognia i siarki jaki spadł na Sodomę i Gomorę;(Łk. 17,26-30) Jest to Potop sto razy straszniejszy niż ten, który spadł na bezbożną ludzkość żyjącą w grzechach przed Potopem wód z czasów Noego, który pochłonął całą złą ówczesną ludzkość! Niebiosa zapłoną, i ziemia zapłonie
Antek z Czerniakowa2020.03.17 10:49
To komu służy polski episkopat jak odmówił intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski ???
Jan Radziszewski2020.03.23 20:08
Dwu panom Bogu i mamonie tj Lucyferowi podobnie jak Judasz apostoł zdrajcy - który marnie skończył wziąwszy srebrniki zdrady - wieszając się w ogrodzie tj w PIEKLE
Jan Radziszewski2020.03.16 9:55
Dr Duda służący dwu panom w 1937 r. w wyznaniach Rozalia Celakówna napisała: o wizji, podczas której zostały jej ukazane straszne czasy, jakie Polska, - wkrótce doświadczy Bożej kary - II wojny światowej, jako skutek kary za grzechy. (Jw.) Dalej tak pisze: „Po tym zobaczyłam wielką budowę na olbrzymim placu w Krakowie. Na tym placu zaś został postawiony przez lud z różnych stanów, (także Żydów) pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa tak olbrzymich rozmiarów, że cały świat mógł go widzieć.” (s 41) W następnym obrazie zasłał jej ukazany obraz aktu Intronizacji. Można wobec tego takie postawić pytanie. Co się stanie, gdy nie dokona się w Polsce żądanej Intronizacji NSJ? A jeżeli nie dokona się tej żądanej przez Boga Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego, to na tym samym olbrzymim placu w Krakowie, na którym miał być postawiony pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, zostanie postawiony (także przez Żydów i z ich inspiracji) inny pomnik, ogromny pomnik, niebotyczny pomnik. Dla kogo, dla jakiego króla, dla jakiego władcy? Dla znanego wszystkim Dinozaura „słynnego Smoka Wawelskiego - Węża” z Raju (Rdz. 3,1 nn.), sięgający również nieba, ale tzw. raju potępionych tj. sięgając samych głębin piekła. I odtąd począwszy od samych Arcypasterzy władz duchowej i cywilnej, zaczną ludzie w RP wpadać do tej otchłani wiecznie przeklętych. + Przecież klucze śmierci i do otchłani, nie ma w swoim ręku Mahomet, czy słynny Budda lub Syn Zatracenia, a nawet Lucyfer /Iz 14,12-15) tylko Baranek Boży „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus Mesjasz Król Pan panów i panujących, więc od Jego Boskiego wyroku jest zależne Zbawienie lub potępienie się ludzi w tym także Biskupów czy Kapłanów władzy duchowej w narodzie Polskim, jak i rządzący w Polsce, Arcypasterzy i Pasterzy Władzy Cywilnej RP. Tym bardziej, że ma w swoim rękach „Księgę wiecznych przeznaczeń” /Ap. 5,1 nn.) „Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów.” (Ap. 20,11-13) Dlaczego, z jakiego powodu, ludzie zaczną wpadać do tej strasznej otchłani piekła wiecznego?
Jan Radziszewski2020.03.16 9:49
usuńcie ten komentarz! link żydowskie nasienie Lucyfera + Nie należy błędnie myśleć, że ta złudna, fałszywa, era pokoju, będzie wiecznie trwać. Moshiah Mahdi, Antychryst syn zatracenia Majtreja na pewno już wydał odpowiednie komendy i już na pewno sporządzono dokładne listy ofiar, do złożenia na poświęconych ołtarzach, przez kapłanów demonów w ich świętych miejscach ofiarnych. + Dlatego też, aby zniszczyć dobro, wartości chrześcijańskie, politycy w Europie z Illuminati, Masonerii, spowodowali, że do Europy masowo od dłuższego już czasu migrują muzułmanie, ponieważ z ich pomocą wrogowie Kościoła, będą próbowali zniszczyć Go, unicestwić definitywnie. Tak samo wcześniej, były przez Illuminati (Talmudystów) - jeszcze przed II wojną przygotowane, podobne dokładne listy ofiar z Żydów. Stało się to! Zgodnie z postanowieniami tajnej narady Iluminatów z ILLUMINATI w Wannsse, podczas której uchwalono wielką „Ofiarę” - wymordowanie tzw. nieudaczników z swojej nacji w Europie, ponieważ żyli nie wg Talmudu, a wg starodawnej tradycji Mojżeszowej. Zgodnie z zasadą Prawa ST - Prawodawcy Kaina - brat morduje brata swego. (Rdz. 4,8 nn.) Kain, więc zamordował swego brata Abla! Czy potem mogli owi Raabe - Iluminaci ciemności, radzący w Wannsse, żyjący bezpiecznie na Zachodzie, spojrzeć prosto w oczy swoim ofiarom? Tj. Stanąć w Prawdzie i Miłości, wobec Jezusa Chrystusa sądzącego każdego potomka Adama i Ewy z czynów ludzkich? I czy nie płoną już w ogniu piekielnym, przygotowanym dla wybrańców Lucyfera (Iz. 14,12) Węża (Rdz. 3,1 nn.) Mordercy i Kłamcy (J. 8,44), wraz Iluminatami: żydów z B'nai B'rith Hitlerem, Stalinem i innymi wykonawcami swoich demonicznych planów? Należy się zastanowić! A kto wie? Może już zostały podobne „Ofiary” - listy ofiar, przygotowane przez synów złego? (Mt. 13,37-43) I pewnie i ty na nich jesteś - więc za nie dalej jak za 8 lat a w piekle Budiet
Wielu będzie powołanych ale niewielu wybranych....2020.03.15 18:34
X. Skwarczyński jest księdzem nieekumenicznym, niemodernistycznym i poucza katolików zamiast zagajać w stylu : "Róbta co chceta", więc spuścili Bogu Ducha winnego człowieka. X. glos założenia i cele Paruzji i sposobu przygotowania się Wiernych do 3 dni ciemności. W dzisiejszych czasach "postępu i demokracji" - głoszenie końca i upadku grzeszników nie mieści się w głowach wilkom w owczych skórach. No to za uchwyt do spłuczki i po człowieku. A ja na przekór zachęcam do przeczytania Jego publikacji o ile jeszcze są w necie: Ivan Novotny - "Z aniołem do nowego świata" i "Wejdź do radości". Wielu świętych było prześladowanych przez swoich przełożonych, bo jak to możliwe: ja Kardynał i szef nie chce się ze mną komunikować interpersonalnie a tu szeregowiec ksiądz czy zakonnica i mają prywatny i bezpośredni numer do Szefa wszystkich szefów. I to sam Szef dzwoni....Nie do pomyślenia.....Zatem: won z urzędu i buzia w kubeł.
Wanda2020.03.15 22:31
Ja również już od dawna mam te książki, które piszesz! Przeczytałam je jednym tchem ! Ja tam nic złego nie zobaczyłam ! Nie rozumiem, czemu Jego się czepiają? Może właśnie dlatego, co piszesz? Ale przecież Pan Jezus zawsze wybierał "maluczkich", a nie na wielkich urzędach!
Maz2020.03.17 5:38
Pani Wando, to, że akurat Pani tam nic złego nie zobaczyła, to jeszcze o niczym nie świadczy - przecież Pani nie jest od rozeznawania teologicznego czy duchowego. Od tego jest Kościół, w jego władzach, nadanych przez pana Jezusa. Jeśli te władze mylą się, to każdy taki np. biskup osobiście kiedyś za swe pomylki odpowie przed Bogiem, ale póki co - to naszym obowiązkiem (no chyba że Pani nie jest katoliczką, wtedy Pani nie ma takiego obowiązku) jest posłuszeństwo takim zarządzeniom. Poza tym - akurat ten biskup ma rację. W innym komentarzu napisałam już o tym, tu powtórzę: ks. Adam Skwarczyński to Boży, zacny człowiek, ale to go nie uchroniło przed błędami doktrynalnymi. Jedną z jego nauk jest np. nauka o konieczności chrztu św. (na "odległość") osób zmarłych, których za życia nie ochrzczono. To tylko jedna z jego, niestety, herezji... Co do teorii "rodzaju", "sposobu" Paruzji - tu akurat Ksiądz powtarza to, co wielu przed nim (np. ks. Gobi, o. Pio), i nie da się teraz stwierdzić, czy ma rację, czy nie - po prostu: pożyjemy, zobaczymy. Ale są inne, ewidentne błędy doktrynalne, niezgodne z Pismem św. i z nauczaniem Kościoła.
Maz2020.03.17 5:40
Oczywiście w drugim zdaniu ma być "Pana Jezusa", przepraszam, palec mi zjechał z klawisza Shift.
Zib2020.03.15 14:35
W Księdze Prawdy jest wspomniane, że będzie się prześladować prawych kapłanów. Ponowne przyjście Chrystusa wg M. Valtorty rzeczywiście będzie 2 razy - w obecnym czasie i na końcu przy Sądzie Ostatecznym. Nie istnieje pełna wersja tego problemu w oficjalnym nauczaniu w KK...Skąd zatem przeświadczenie Kurii o złym nauczaniu ks..Skwarczyñskiego? Można się z nim nie zgadzać...ale żeby zaraz zakazywać? Ps Ks Skwarczyski swego czasu bardzo prześladował Księgę Prawdy - twierdził, że to oszustwo...dzis doświadcza rodzaju dopustu? tego co sam robil kiedyś?
bogdanus2020.03.15 12:51
Dziękuje biskupie za szybkie bronienie KK przed pseudo teologami. Na zachodzie mnoży się od pseudo teologów a biskupi pochwalają herezje.
Antek z Czerniakowa2020.03.17 10:46
Ale paczamama Franciszka to jest ok ???
kuria2020.03.15 12:41
Wygaszono psycho-oszołoma! Chwała Panu!
Kalodromos2020.04.7 1:16
... by urzędasy i miernoty w roli Pasterzy dalej sprzeniewierzały zaufanie swoich Owieczek. Pycha i obłuda prowadząca do zgorszenia maluczkich. Ot co !
Jolanta 2020.04.20 19:12
Jaki Ty głupi jesteś...
Mikołaj 2020.03.15 11:16
No tak !- tak jak mówią słowa pewnej piosenki : " Rada głuchych nagrodzi cię , bez zbędnych słów " , trafiło się tym razem księdzu doktorowi . Ślepcy chcą , aby ponad nich nikt nie wystawał . Co takiego niezgodnego Pismem św naucza ten ksiądz ? . O paruzji ? . Ten termin pochodzi od greckiego słowa '' porusio ", co znaczy; przyjście nadejście , obecność .Tym samym Paruzja trwa od wniebowstąpienia Chrystusa , aż po skończenie świata .Dla jednych jest to ich dzień Ostatni , dla innych godzina śmierci , a jeszcze dla innych całe życie " za Dnia " przez obcowanie świętych i przez wypełnienie się tych słów «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. " (Uwaga !!! - tutaj było " wieczerzać " tylko ślepi tłumacze przerobili , bo nie rozumieli sensu- nie wolno tego robić bo w ten sposób giną klucze poznania !) .Wieczerza to ostatni posiłek dnia , ale skoro zatraciliście prawdę o wędrówce dusz (nie mylić z reinkarnacją !), jak możecie poznać czym jest Dzień Ostatni człowieka ? .W nim to bowiem święci doznają obudzenia , pierwszego zmartwychwstania , odrodzenia , oraz wskrzeszenia do życia wiecznego w chwili zgonu .To o tym Dniu mówił Jezus tutaj ! : " Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." . Jeśli potępiacie księdza za to , iż naucza o paruzji jako o procesie " środkowym " , przestańcie wzywać bezrozumnie Boga "Który był , Który jest i Który przychodzi " !. To co napisałem , nie są to moje wydumane refleksje , ale malutki wycinek z tego , co przeżywam i jestem tego świadkiem .
Maz2020.03.17 5:28
Ksiądz A. Skwarczyński jest pobożnym, dobrym człowiekiem. To wiem na pewno - takie wnioski mam po lekturze jego wielu, bardzo różnych tekstów w sieci. Ale... w kilku sprawach myli się. Jedną z takich spraw jest jego teoria dot. chrztu św., zaleca... chrzcić osoby już zmarłe. To jest herezja, nic na to nie poradzę. Oprócz tego - jest to totalne niezrozumienie nauki Pisma św. o chrzcie św. Ale nie będę tu robić wykładu na ten temat. Dziwię się tylko, że myli się w tym temacie taki zacny ksiądz, jak ks. Adam... Szkoda. Są i inne sprawy,ale tu mało miejsca na opisywanie, poza tym Fornda nie jest do tego najlepszym miejscem, za dużo tu wypisuje ludzi o wrogim nastawieniu do Kościoła. W skrócie: ks. Adam, niestety, nie ma dobrego rozeznania co do pewnych spraw... Trafiłam kiedyś na dziwny blog osoby, która ma podobno... kontakty na co dzień z... Bogiem Ojcem, a treść i klimat tych wpisów jest demoniczny... i ta osoba powołuje się na kontakty z ks. A. Skwarczyńskim, na jego błogosławieństwo, nawet zamieściła zdjęcie i notatkę ze spotkania z Księdzem. Żal.
Mikołaj 2020.03.24 0:48
Powiadasz ,że ks. Skwarczyński coś wymyślił na temat chrztu zmarłych ? . On nic nie wymyślił tylko wzorował się na pierwszych chrześcijanach . Oto tutaj jest tego ślad : " Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych?11 Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? 30 Po co też i my wystawiamy się na niebezpieczeństwo każdej godziny? " .
Grzegorz z Domaradza2020.03.15 10:42
Ale sobie tu hulacie bezbożne trolusy. Wy się o Kościół Katolicki nie bójcie. Bójcie się o swoje życie tak tutaj jak i po śmierci. Obyście przy godzinie waszej ostatniej nieskamlali o posługę kapłana na których tak miotacie przekleństwa i kalumnie.
werax2020.03.17 8:39
poslaga kaplana jest tak potrzebna jak ślepemu zegarek,ty kaz się namascic olejem kujawskim bo ma kwasy omega 3 i mnie cholesterolu,
Melchizodobuchonozor2020.04.7 7:43
Oby z równym przekąsem odpowiedział Ci Bóg w godzinie śmierci, kiedy ze strachu będziesz wzywając go robił pod siebie.
Sylwester 1232020.03.15 10:42
Ile nienawiści i drwin w większości komentarzy.
Kris....2020.03.15 22:22
Sylwester 123 Tak, zgadzam się z tobą. Te nienawiści pisze jedna osoba, która ma mnóstwo nicków! Do tego stopnia pisze, że sam z sobą wymienia wpisy pod różnymi nickami! To przecież " ....ateista d..... gej.." Jego nie da się porównać nawet do żadnej głupoty! To bije rekordy nienawiści ! To Himalaje diabelstwa !
jou2020.03.15 10:41
A posłuchajcie tego kapłana głęboko maryjnego i WIERZĄCEGO. To kolejny przykład uciszenia świętego kapłana, który mówi o Chrystusie jako Panu i Władcy i Zbawicielu! Najpierw o. Augustyn Pelanowski, a teraz ks, Adam...
Marek212020.03.15 11:18
Jeśli Kościół przetrwał te ok. 2000 lat to tylko dlatego że umiał zwalczać i heretyków, ale też świętych kapłanów odlatujących na skrzydłach wiary zbyt wysoko i grożących rozłamem i zamieszaniem. Na szczęście dla ks. Skwarczyńskiego dzisiaj nie grozi mu stos tylko upomnienie i zakaz nauczania w mediach.....
Rcziiiigdfssss2020.03.15 10:18
3 dnie ciemnosci na pewno nadejda ale to nie wtedy kiedy ksiadz mowi.. Jezus Chrystus Św Faustynie przekazał. Natomiast księdza obowiązuje nauka kościoła i posłuszeństwo . Co do zaopatrywania się na 3 dni.... ehhh CHyba większość z nas ma w domu już zapasy na miesiąc :P z powodu wirusa zatem :)
kacpi2020.03.15 12:12
Wszyscy ci ktorzy zamienili nauki Pana Jezusa na nauki kosciola (a to wielka roznica) ida prosto do piekla. Tak mówi PAN: Przeklęty człowiek, który ufa człowiekowi i który czyni ciało swoim ramieniem, a od PANA odstępuje jego serce.
bea2020.03.18 13:22
KK Jest Mistycznym Cialem Chrystusa Zmartwychwstalego Wszystko co mowi KK jest Jedyna Prawda
Reytan2020.03.20 18:16
Protestantyzm to sekta judaistyczna.
Melchizodobuchonozor2020.04.7 7:39
Pierwszym buntownikiem był Lucyfer, a wy jako buntownicy Kościoła Bożego jesteście jego dziećmi. Jeśli od tego zaczniemy dialog międzywyznaniowy, to może kiedyś do jedności powrócimy przewrotni protestanci.
Czesc2020.03.15 10:18
Cześć kotku, Szukasz seks przygody online? A moze w realu? Nie czekaj tylko dolącz do nas! www.xlove.com.pl ================ Miliony kobiet czekają aż wreszcie ktoś napisze do nich! Pokazy online chat skype i seks tel!
Marek212020.03.15 9:59
Biskup ducha na zimne bo wirus jako zapowiedź dni ciemności może kokomUs przypasowac.
anonim2020.03.15 9:42
A za tego świra udającego księdza -Natanka,ktoś wreszcie się weźmie,czy nadal głosić ma bzdury jakich świat nie widział..Jego legiony rosną..!
Kocham Boga 2020.04.14 17:04
to nie słuchaj Natanka, nikt cię nie zmusza , jest wolność . Natanek jest dla innych , nie dla ciebie .
Marcin.. 2020.03.15 9:42
Gdzie jest ten tchórz kulawy karzeł z Żoliborza, bożyszcze powiatowej Polski, mieszkańców wsi i małych miasteczek. Polski zacofanej, zakompleksionej, płaszczącej się przed Proboszczem i miejscowym kacykiem pis, gotowej zatłuc sztachetami wszystkich, którzy wątpią w ich nieomylność.Tylko zasiłek i 500+ to ich życie. Prezesik nie pojawia się w Sejmie, ale kasę na konto pobiera. Może by wygłosił Orędzie do pisowskich obłąkańców? Nie on boi się wyjść ze swojej strzeżonej Żoliborskiej nory!!!
stan2020.03.15 10:46
Pod iloma imionami występujesz? Marcin, Waldek, Leszek... ilu was tam jest?
Pawlo2020.03.15 12:00
Szatan występuje pod wieloma imionami
san2020.03.15 12:57
To przecież @Jarek i jego wcielenia: • Marcin.. • lady chapel • Katolicka Kretynizacja Polski • Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka • Jアレk • aaa_kotki_dwa • pocalujcie mnie w d... • SramNaKszysz • Mirek T • Ks. prof. Czekoladowe Oko • mineciarz • Mama Pacha • Janusz Pawilon 3a • śmiech już od samego rana • Shame on you Fronda • Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej • KiedySitcomZSeminariumPodOpiekąPaetza • Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej • MordaGłódziaWTęczowychRzygowinach • lola • PłakałemZeŚmiechuNaFilmieKlerGdzieGłódźGraŚwinię • Janusz Pawilon 3a • demon drugiego rodzaju 0/8/15 • przyganiał kocioł garnkowi • KleruchyUwięziliDzieckoŻebyPrzyjechałPolicjantZed • Niejestemrobotem • nie ksiądz • PrzepisyNaPieczysteZMisjonarzaSiostryPrukwencji • UśmiałemSięWKinieKiedyGłódźRobiłZSiebieŚwinię • bogdanus bis • DlaForsyGłódźWłożyDresADydyczWlezieNaHulajnogę • Dorosły Polak • vanitas vanitatum et omnia vanitas • Czege Wara • Saki Faki • UbraćWStrojeZEpokiPrzypasaćSzpadyDokleićWąsy • PaliłoSięWaliłoAPambukDłubałWNosieNaChmurce • qwerty • Daria_Danilczyk • Matwiej Łagodny • Hak Ci w smark • Świecki hetero • golden rock • olabogaKs. prof. Czekoladowe Oko • Dam itd.
Wanda2020.03.15 23:37
to nie wszystkie jego nicki ................
www2020.03.15 12:45
Zły jesteś, że prezes odebrał ubekom emerytury? No rozumiem, że to jest powód do psioczenia na prezesa :)
Kris....2020.03.15 22:08
www. Dobrze trafiłeś! Pod tym nickiem "marcina" kryje się dobrze nam znany: Lech Keller-Krawczyk, czyli "dumny gej" ! Poczytaj o nim w sieci! Kiedyś pisał we wpisie swoim, że był SB-kiem! To prawda! Pewnie jemu też obcięli emeryturę!??
katolik2020.03.18 23:08
ot głos zwolennika Biedronia, biedny jesteś chłoptasiu , jak się tam podpisałeś marcin ... czy jak ci ta..
Anna2020.03.25 10:00
smutne ile w Tobie człowieku jadu...
Polak z krwi i kości 2020.04.14 17:00
to ja beton przykościelny , religijnie upośledzony , wybaczam ci te kalumnie pod adresem naszego prezesa i naszych Proboszczów...
BOGAnieMA2020.03.15 9:24
Ale beka, znów się kłócą czy czerwony kapturek miał w koszyczku winko czy może kiełbaske dla babuni ;) Zapytajcie u źródła, który zabobon właściwy :P
Marian2020.03.15 9:45
Ależ Pan Bóg ma cierpliwość do takich jak wy, tam powyżej.Gdybym to ja byl bogiem to jak bym pie-rdo-lno-l to nawet go-w-no by po was nie zostalo.
StanPio2020.03.15 10:02
Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
WANDA2020.03.15 21:50
StanPio Dzięki za tę Modlitwę do Sw.Michała Archanioła! W domu u nas odmawiamy ją codziennie! To nas chroni przed złymi mocami! Wierzę i ufam w to! Nie obchodzi mnie, czy ktoś tam coś złego na mnie napisze! Nie dbam o to! Nie zależy mi na tym! Niech się wysila i niech pisze! Nic tym nie wskóra. I tak to oleję! Mi nie zrobi tym krzywdy, tylko sobie!
www2020.03.15 12:41
Bóg jest.
WANDA2020.03.15 22:00
www. RACJA! BÓG BYŁ, JEST I BĘDZIE NA WIEKI ! Tylko ci co mają, mimo wszystko, straszne wyrzuty sumienia, mówią, że nie ma Boga! NO WIĘC JAK??? WALCZĄ Z BOGIEM, KTÓREGO NIE MA? Doskonale wiedzą, że Bóg jest! Sami się oszukują! Gdyby nie było, to nie walczyliby z Kościołem ! To przecież logiczne!
Lulek2020.03.15 17:06
Ciebie nie ma tym bardziej!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.15 9:22
koleś ubrany jak drag queen wciskający bajeczki o gościu chodzącym po wodzie i jego matce zawsze dziewicy!
StanPio2020.03.15 10:00
Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi. Amen.
satyr2020.03.15 12:32
Czary may hokus pokus niech wyrośnie ci na tym pustym łbie krokus. Amen.
WANDA2020.03.15 21:41
Satyrze! W SWOIM,POWYŻSZYM WPISIE NAPISAŁEŚ CAŁĄ PRAWDĘ O SOBIE! FAKTYCZNIE, MASZ ZUPEŁNIE PUSTY ŁEB! Żal tylko, że w swojej pustej głowyie, bluźniąc, powołujesz się perfidnie na Św. Michała Archanioła!
robot kolejkowy Ewa-12020.03.15 12:50
Pan tu nie stał! Pan nie jest w ciąży!
Lulek2020.03.15 17:04
Przeważnie kretyn nie wie że jest kretynem. To samo odnosi się do debila. Takie są prawidła.
jozef2020.03.15 9:14
Jednego czarodzieja mniej
StanPio2020.03.15 9:59
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
jozef2020.03.15 10:29
Następny czarodziej do zamknięcia w odosobnieniu.
Heretyk2020.03.15 17:12
Spadaj trolu .!!!!!!!!!!!!
Olek2020.03.15 21:35
Czyżby "józef "??? Możesz nazwać jak chcesz! To nic nie zmienia! Ale lepiej mieć z tym księdzem do czynienia, niż z pedałem, ze zmienionym nickiem, czyli z tobą????
Jan Radziszewski2020.03.16 9:38
żydowskie nasienie Lucyfera + Nie należy błędnie myśleć, że ta złudna, fałszywa, era pokoju, będzie wiecznie trwać. Moshiah Mahdi, Antychryst syn zatracenia Majtreja na pewno już wydał odpowiednie komendy i już na pewno sporządzono dokładne listy ofiar, do złożenia na poświęconych ołtarzach, przez kapłanów demonów w ich świętych miejscach ofiarnych. + Dlatego też, aby zniszczyć dobro, wartości chrześcijańskie, politycy w Europie z Illuminati, Masonerii, spowodowali, że do Europy masowo od dłuższego już czasu migrują muzułmanie, ponieważ z ich pomocą wrogowie Kościoła, będą próbowali zniszczyć Go, unicestwić definitywnie. Tak samo wcześniej, były przez Illuminati (Talmudystów) - jeszcze przed II wojną przygotowane, podobne dokładne listy ofiar z Żydów. Stało się to! Zgodnie z postanowieniami tajnej narady Iluminatów z ILLUMINATI w Wannsse, podczas której uchwalono wielką „Ofiarę” - wymordowanie tzw. nieudaczników z swojej nacji w Europie, ponieważ żyli nie wg Talmudu, a wg starodawnej tradycji Mojżeszowej. Zgodnie z zasadą Prawa ST - Prawodawcy Kaina - brat morduje brata swego. (Rdz. 4,8 nn.) Kain, więc zamordował swego brata Abla! Czy potem mogli owi Raabe - Iluminaci ciemności, radzący w Wannsse, żyjący bezpiecznie na Zachodzie, spojrzeć prosto w oczy swoim ofiarom? Tj. Stanąć w Prawdzie i Miłości, wobec Jezusa Chrystusa sądzącego każdego potomka Adama i Ewy z czynów ludzkich? I czy nie płoną już w ogniu piekielnym, przygotowanym dla wybrańców Lucyfera (Iz. 14,12) Węża (Rdz. 3,1 nn.) Mordercy i Kłamcy (J. 8,44), wraz Iluminatami: żydów z B'nai B'rith Hitlerem, Stalinem i innymi wykonawcami swoich demonicznych planów? Należy się zastanowić! A kto wie? Może już zostały podobne „Ofiary” - listy ofiar, przygotowane przez synów złego? (Mt. 13,37-43) I pewnie i ty na nich jesteś - więc za nie dalej jak 8 lat a w piekle Budiet