Wziął 500 plus, by dać na KOD - zdjęcie
10.05.16, 19:09

Wziął 500 plus, by dać na KOD

"Wziąłem to tylko po to, by przekazać do puszki KOD" - wyznał mężczyzna biorący udział wmanifestacji Komitetu Obrony Demokracji, odnosząc się do pieniędzy, jakie otrzyma z rządowego programu „Rodzina 500 plus”. No cóż, dla jednych ważne są ich dzieci, dla innych organizacja zrzeszająca były establishment, broniąca swoich interesów. 

Na antenie RMF FM Mateusz Kijowski zdradził, że razem ze znajomymi mikrobiologami oszacował liczbę uczestników marszu KOD na 214 tysięcy. Ujawnił też, że na organizację ostatniego marszu wydano ze składek działaczy KOD 30 tys. zł. Jednocześnie – jak podał sam Kijowski – na demonstracji zebrano 180 tys. zł.

Dziś w sieci pojawiło się krótkie nagranie z relacji marszu, jakie mogli obejrzeć widzowie TVN24. Na nim reporterka stacji rozmawia z mężczyzną, który chwali się przed kamerami na co przeznaczy „500 plus”.

„Sam jestem beneficjentem „500 plus”. Wziąłem to tylko po to, żeby przekazać do puszki KOD-u. Nie potrzebuję akurat tych pieniędzy, natomiast uważam, że bardziej się przyda KOD-owi” – mówi mężczyzna.

Na głupotę nie ma rady

ABY ZOBACZYĆ NAGRANIE KLIKNIJ W OBRAZEK:

gb/niezalezna.pl