Wyłudzali ubezpieczenia za fałszywe kolizje. 11 osób zatrzymanych przez policję - zdjęcie
12.05.21, 15:24fot. policja.pl

Wyłudzali ubezpieczenia za fałszywe kolizje. 11 osób zatrzymanych przez policję

6

Uszkodzone lub stare pojazdy brały udział w zderzeniach w celu upozorowania kolizji, na podstawie których wyłudzano odszkodowania. Według śledczych podejrzani mogli w ten sposób wyłudzić co najmniej 500 tys. zł. Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób i jedną doprowadzili do Mazowieckiego Wydziału Prokuratury Krajowej z zakładu karnego, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw oraz wyłudzeń odszkodowań. Śledztwo jest rozwojowe.

Funkcjonariusze z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wyłudzali z firm ubezpieczeniowych odszkodowania komunikacyjne. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że często już uszkodzone lub stare pojazdy brały udział w zderzeniu, aby potwierdzić wiarygodność uszkodzeń. Najczęściej kierowca jednego auta uderzał w drugie i na podstawie „kolizji” zwracano się o zwrot odszkodowania. Według śledczych grupa działała na terenie Warszawy oraz jej najbliższej okolicy w latach 2012 - 2015 i w tym czasie jej członkowie mogli wyłudzić ok. 500 tys. zł.

Pod koniec kwietnia przeprowadzono działania, w wyniku których zatrzymano 11 osób i jedną doprowadzono do prokuratury z zakładu karnego. W wyniku podjętych czynności na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono łódź motorową o wartości 300 tys. zł.

W akcji wzięli udział policjanci CBŚP z Zarządu w Kielcach, w Gorzowie Wielkopolskim, w Warszawie, w  Radomiu i Łodzi.

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie 4 podejrzanym przedstawiono zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia oszustw i wyłudzenia odszkodowań.

Wobec trzech podejrzanych Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali podejrzani zostali objęci dozorami policyjnymi.

 

mp/policja.pl

Komentarze (6):

AAAtomek2021.05.12 18:17
Sto tysięcy wyłudzonych diet to około 450 tysięcy złotych? Dlaczego Riczard C. nie został skuty jak na powyższym obrazku?
AAAtomek2021.05.12 18:18
Sto tysięcy EURO....
O tym Mariuszek ci nie napisze2021.05.12 16:55
Proboszcz jednej z parafii zażądał opłaty w wysokości 1500 zł za pogrzeb bezdomnego z niepełnosprawnością. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej zorganizowali zbiórkę, by móc pochować zmarłego. "Pazerność i znieczulica niektórych duchownych wyrządzają więcej krzywdy Kościołowi niż ataki lewaków" - skomentował sprawę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Anonim2021.05.12 16:20
Taki jeden przeje.bał 70 mln na nielegalne wybory i po wolności chodzi!
Po 11 ...2021.05.12 15:52
Boże 11 osób zatrzymanych za zakitranie 500 tys. Toż to wypada po 45 tyś na głowę. Wow! To już nawet Obajtek więcej zakitrał, a hasa po wolności.
Anonim2021.05.12 16:01
Obajtek więcej zgubił jak dziś autobus gonił.