Wychował terrorystę, bronił żony terrorysty, dostał nagrodę praw człowieka - zdjęcie
26.10.17, 11:40Screenshot YouTube

Wychował terrorystę, bronił żony terrorysty, dostał nagrodę praw człowieka

Ojciec terrorysty, odpowiedzialnego za śmiertelny zamach w Jerozolimie dwa lata temu, otrzymał nagrodę „praw człowieka” od francuskiej i szwajcarskiej organizacji praw człowieka.

Muhammed Allyan, prawnik, otrzymał nagrodę dla prawników zajmujących się prawami człowieka, za to, że bronił Nadii Abu Dżamal – żony terrorysty skazanego za masakrę w synagodze. Żona zdaniem policji wyrażała poparcie dla ataku i została przez władze Izraela pozbawiona prawa pobytu i opieki zdrowotnej. Allyanowi udało się wygrać jej sprawę z Izraelem. W trakcie procesu oskarżał też funkcjonariuszy, że zabijając zamachowca, tak naprawdę wykonali pozasądową karę śmierci.

Dwa lata wcześniej jego syn Bahaa Allyam wraz z wspólnikiem, zaatakowali przy użyciu broni palnej i noży pasażerów autobusu w Jerozolimie, zabijając trzy osoby.

Organizacje, które przyznały nagrodę to International Institute for Human Rights z Genewy i francuski Caen Memorial for Peace. Ceremonia odbyła się w obecności przedstawicieli rządów Kanady, Belgii, francuskich posłów i działaczy praw człowieka. (j)

źródło: Arutz Sheva

ZA: EUROISLAM.PL

dam