Wreszcie! Rząd PiS aktywnie wspiera dzieła o. Rydzyka - zdjęcie
17.07.17, 09:20fot. youtube

Wreszcie! Rząd PiS aktywnie wspiera dzieła o. Rydzyka

Rząd Prawa i Sprawiedliwości intensywnie wspiera działa o. Tadeusza Rydzyka. Ministerstwa oraz podległe im jednostki przekazały łącznie niemal 4,5 mln złotych. 

Kwoty wydane na dzieła o. Tadeusza Rydzyka ministerstwa podały na wniosek posła PO Mariusza Witczaka. Dominują umowy podpisane z fundacją Lux Veritatis oraz Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. O. Rydzyk jest prezesem wspomnianej Fundacji; to nadawca Telewizji Trwam oraz realizator prac geotermicznych prowadzonych w okolicach Torunia.

Jak podaje portal Forsal.pl, rekordowa jest umowa z Ministerstwme Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Resort ten zapłacił toruńskiej szkole o. Rydzyka już 400 tysięcy złotych za szkolenia "w zakresie wykorzystywania technik i narzędzi komunikacji społecznej dla pracowników jednostek wymiaru sprawiedliwości". Całość umowy opiewa na 3 mln złotych.

Blisko milion złotych trafił też do dzieł o. Rydzyka z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przede wszystkim za sprawą zwykłych dotacji wspierających polskie uczelnie.

Dodatkowo umowy na 752 tysiące z Fundacją Lex Veritatis podpisało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jego agendy. Nie wiadomo, czego dotyczyły, bo w odpowiedzi posłowi PO resort o tym już nie poinformował. Podobne kwoty trafiły do Lux Veritatis oraz toruńskiej uczelni z MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Zawieranych umów jest oczywiście dużo więcej, a to przecież dopiero półmetek kadencji obecnego parlamentu. Można więc zasadnie powiedzieć, że dziela o. Tadeusza Rydzyka otrzymują wreszcie takie państwowe poparcie, na jakie zasłużyły katolicko-patriotyczną działalnością formacyjną.

mod/forsal.pl