W czasie swojego dzisiejszego wystąpienia w Radzie Najwyższej Ukrainy Wołodymyr Zełenski zauważył, że po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji Polska i Ukraina zrealizowały wezwanie św. Jana Pawła II, który pragnął pojednania pomiędzy tymi dwoma narodami.

Podobnie jak prezydent Andrzej Duda, przywódca Ukrainy mówił dziś w Radzie Najwyższej o polsko-ukraińskim pojednaniu.

- „Pewnego dnia stało się jasne, że wszystkie te sprzeczności nie mają teraz znaczenia, gdy istnieje siła takiego zagrożenia. Zagrożenia przetrwania naszych narodów. Andrzej i ja szukaliśmy prawdziwego porozumienia między naszymi narodami, wspólnie demontując to repozytorium (sprzeczności)”

- mówił Wołodymyr Zełenski.

Wskazał, że rosyjski atak rozpoczął czasy jedności i porozumienia pomiędzy Ukrainą a Polską, do czego wcześniej wzywało wiele wybitnych postaci, w tym papież Jan Paweł II.

- „Nasze parlamenty, nasze rządy i ogólnie nasze narody rozumieją się lepiej niż kiedykolwiek. Nie ma znaczenia, czy jest to cyrylica czy łacina, nie ma znaczenia, jak piszemy słowa wola i niepodległość. Ważne jest, aby Ukraińcy i Polacy mówili o tych sprawach w ten sam sposób. I byli równie gotowi do ich obrony”

- podkreślił.

kak/eurointegration.com.ua, kresy24.pl